URODA I ZDROWIE

Leczenie uzależnienia od heroiny – zobacz gdzie szukać pomocy

11 lutego 2021, dodał: Redakcja

Długotrwały stres, chęć poszukiwania nowych doznań czy przypodobania się grupie znajomych – powodów, dla których młode osoby sięgają po „twarde” narkotyki, jest wiele. Często nawet krótkotrwała i eksperymentalna przygoda z heroiną kończy się silnym uzależnieniem, którego leczenie może trwać nawet kilka lat.

lekarz

Kiedy szukać pomocy – leczenie uzależnień od narkotyków?

Osoby uzależnione od narkotyków, skutecznie ukrywają swój nałóg, a także wypierają fakt uzależnienia, oszukując nie tylko najbliższych, ale także samych siebie. Zakładanie masek to największa przeszkoda w zwróceniu się o fachową pomoc, więc najczęściej to rodzina lub partner szuka sposobu na zerwanie ze zgubnym nałogiem.

Do głównych sygnałów alarmujących o zażywaniu heroiny należą:

  • szybko zmieniające się zachowanie (od euforii po senność),
  • podkrążone oczy,
  • problemy ze snem,
  • silne zwężenie źrenic,
  • osłabienie koncentracji.

Wszelkie podejrzenie, że bliska osoba nadużywa narkotyków, powinno być okazją do niezwłocznej interwencji, do której może przygotować psycholog, pedagog czy lekarz z placówki uzależnień. Należy pamiętać, że w przypadku uzależnienia od heroiny każda dawka narkotyku może okazać się śmiertelna, więc czas reakcji otoczenia może być kluczowy w leczeniu uzależnienia od heroiny.

Farmakologiczne leczenie uzależnienia od heroiny

Jedną ze metod leczenia uzależniania od heroiny jest farmakologia i nowoczesny lek antynarkotykowy Naltrexone. Według wielu specjalistów lek ten, aż w 70% blokuje głód narkotykowy, który jest głównym objawem silnego uzależnienia od heroiny. Ponieważ osoby, które zmagają się z uzależnieniem od narkotyków zwanych opiatami, rzadko są w stanie przestrzegać regularnego przyjmowania leków, Naltrexone aplikuje się w postaci podskórnego implantu, który może usunąć jedynie chirurg.

Zabieg zaszycia leku nie jest inwazyjny dla zdrowia i życia osoby uzależnionej, odbywa się poprzez niewielkie nacięcie chirurgiczne, najczęściej w okolicy pośladków. Implant z lekiem umieszcza się na okres od 3 do 6 miesięcy, a czas pozwala na rozpoczęcie terapii z psychologiem oraz rozpoczęcie życia wolnego od głodu narkotykowego.

Gdzie wykonać zabieg wszycia implantu Naltrexone?

Sam zabieg założenia implantu Naltrexone nie wystarczy, aby zwycięsko zakończyć zmagania z narkotykami. Z tego powodu warto szukać placówki, która nie tylko zaaplikuje lek, ale także zaoferuje pełne wsparcie psychologiczne, także dla rodziny osoby uzależnionej. Taką pomoc można uzyskać kontaktując się z kliniką leczenia uzależnień Meditus, która od wielu lat swoją działalność prowadzi w Lublinie.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nowości marki essence
> bezzapachu napisał/a: > Czy w ofercie essence jest jakis dobry rozświetlacz? Mam już kilka...
PILNIKI do paznokci
Ja sobie kupiłam na notino pilniczek Bohemia Glass Manicure Stick.Końcówka Jest dobrze wyprofilowana...
Stylowe meble drewniane
Ja uwielbiam stylowe meble. Są zawsze w modzie i nie nudzą się szybko.
Obuwie
Można spróbowac z butami z sieciówek. Jak szybko się zniszczą to zawsze w...