URODA I ZDROWIE

Leczenie uzależnienia od heroiny – zobacz gdzie szukać pomocy

11 lutego 2021, dodał: Redakcja

Długotrwały stres, chęć poszukiwania nowych doznań czy przypodobania się grupie znajomych – powodów, dla których młode osoby sięgają po „twarde” narkotyki, jest wiele. Często nawet krótkotrwała i eksperymentalna przygoda z heroiną kończy się silnym uzależnieniem, którego leczenie może trwać nawet kilka lat.

lekarz

Kiedy szukać pomocy – leczenie uzależnień od narkotyków?

Osoby uzależnione od narkotyków, skutecznie ukrywają swój nałóg, a także wypierają fakt uzależnienia, oszukując nie tylko najbliższych, ale także samych siebie. Zakładanie masek to największa przeszkoda w zwróceniu się o fachową pomoc, więc najczęściej to rodzina lub partner szuka sposobu na zerwanie ze zgubnym nałogiem.

Do głównych sygnałów alarmujących o zażywaniu heroiny należą:

  • szybko zmieniające się zachowanie (od euforii po senność),
  • podkrążone oczy,
  • problemy ze snem,
  • silne zwężenie źrenic,
  • osłabienie koncentracji.

Wszelkie podejrzenie, że bliska osoba nadużywa narkotyków, powinno być okazją do niezwłocznej interwencji, do której może przygotować psycholog, pedagog czy lekarz z placówki uzależnień. Należy pamiętać, że w przypadku uzależnienia od heroiny każda dawka narkotyku może okazać się śmiertelna, więc czas reakcji otoczenia może być kluczowy w leczeniu uzależnienia od heroiny.

Farmakologiczne leczenie uzależnienia od heroiny

Jedną ze metod leczenia uzależniania od heroiny jest farmakologia i nowoczesny lek antynarkotykowy Naltrexone. Według wielu specjalistów lek ten, aż w 70% blokuje głód narkotykowy, który jest głównym objawem silnego uzależnienia od heroiny. Ponieważ osoby, które zmagają się z uzależnieniem od narkotyków zwanych opiatami, rzadko są w stanie przestrzegać regularnego przyjmowania leków, Naltrexone aplikuje się w postaci podskórnego implantu, który może usunąć jedynie chirurg.

Zabieg zaszycia leku nie jest inwazyjny dla zdrowia i życia osoby uzależnionej, odbywa się poprzez niewielkie nacięcie chirurgiczne, najczęściej w okolicy pośladków. Implant z lekiem umieszcza się na okres od 3 do 6 miesięcy, a czas pozwala na rozpoczęcie terapii z psychologiem oraz rozpoczęcie życia wolnego od głodu narkotykowego.

Gdzie wykonać zabieg wszycia implantu Naltrexone?

Sam zabieg założenia implantu Naltrexone nie wystarczy, aby zwycięsko zakończyć zmagania z narkotykami. Z tego powodu warto szukać placówki, która nie tylko zaaplikuje lek, ale także zaoferuje pełne wsparcie psychologiczne, także dla rodziny osoby uzależnionej. Taką pomoc można uzyskać kontaktując się z kliniką leczenia uzależnień Meditus, która od wielu lat swoją działalność prowadzi w Lublinie.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile herbaty dziennie można wypić?
Zielona herbata i czerwona są uznawane za bardzo zdrowe. Podobno zielona to najzdrowszy...
Łysienie u kobiet - fakty i mity
Najpierw warto zastanowić się, jaka może być przyczyna wypadania włosów, a później można probować...
Fitness w domu
Na youtube są fajne filmiki jak ćwiczyć w domu, polecam
Moda na kosmetyki indyjskie?
Mam mydełko indyjskie, nawet fajny zapach, ale słabo się pieni.. Drugi raz nie kupię.