URODA I ZDROWIE

Leczenie stomatologiczne przy użyciu znieczulenia

2 stycznia 2019, dodał: Alfa i Omega

 

Leczenie stomatologiczne nie należy do przyjemnych. Nie bez powodu tak bardzo boimy się wizyty w gabinecie dentystycznym. Na szczęście, można skorzystać ze znieczuleń, dzięki jakim w mniejszym stopniu odczuwa się ból.

Dobór znieczulenia stomatologicznego

Dobór znieczulenia stomatologicznego zazwyczaj odbywa się po krótkim wywiadzie wstępnym. Można na jego podstawie wywnioskować, jakie pacjent bierze leki oraz jakie znieczulenie będzie dla niego najodpowiedniejsze. Zazwyczaj, bo aż w około 90% przypadków stomatolog proponuje znieczulenia powierzchniowe, punktowe na określone miejsce, gdzie będzie podejmowane leczenie. Doświadczony dentysta wie też, że jeśli leczenie jest bardziej wymagające, to lepiej zastosować znieczulenie nasiękowe lub przewodowe, które mocniej wpływa na włókna nerwowe. Profesjonalna klinika stomatologiczna jest miejscem, gdzie można spodziewać się usług na najwyższym poziomie i na pewno stomatolog będzie orientował się w tym, jakie znieczulenie wybrać.

Kiedy znieczulenie jest konieczne?

Pacjenci często korzystają ze znieczuleń, ponieważ daje im to pewien komfort. Wiedzą, że mogą dzięki temu dać sobie komfort na czas trwania zabiegu. Oczywiście, nie zawsze znieczulenie jest korzystne. Stomatolog ortodonta będzie rzadziej używał znieczuleń aniżeli chirurg, aczkolwiek są takie sytuacje, kiedy również będzie to stosował. I chociaż ortodoncja głównie opiera się na działaniach związanych z zakładaniem aparatu, to czasami ortodonta musi wyleczyć pozostałe zęby. I wtedy też przy leczeniu miejscowym korzystanie ze znieczulenia jest szczególnie ważne. Pacjent nie musi odczuwać bólu. Później natomiast nie pozostaje nic innego jak tylko założenie aparatu. Znieczulenia stomatologiczne rzadko mają negatywne skutki, dlatego należy dokładnie zapoznać stomatologa ze swoją historią choroby, zanim zdecyduje się on na podanie środka znieczulającego.

Leczenie kanałowe a znieczulenie

Leczenie endodontyczne, czyli endodoncja polega na oczyszczeniu wnętrza zęba wraz z jego kanałami z bakterii oraz z martwej miazgi. Całe leczenie jest bezbolesne, o ile zastosuje się znieczulenie. W niektórych przypadkach jest ono wręcz konieczne, zwłaszcza u osób, które mają niską odporność na ból. Nowoczesne leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu, o jakim można przeczytać na http://dental-concept.pl/oferta/endodoncja/ można przeprowadzić już nawet na jednym spotkaniu. Po odpowiednim doborze znieczulenia pacjent może bez obaw poddać się leczeniu. Warto wybrać sprawdzoną klinikę dentystyczną i przedstawić swoje oczekiwania.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Brak ochoty na seks u faceta
Ostatnie badania wskazują, że stres obniża popęd u facetów, a dodatkowo hamuje...
Jak się ubrać na narty
Trzeba ubrać się ciepło - żeby nie przewiało nas na stoku... Ale...
Nieinwazyjne metody wyszczuplania
Ćwiczenia są zdrowe i nieinwazyjne, więc nie bójmy się tak wysiłku dziewczyny :)
Niebanalny podryw - eksperyment
W necie trudno spodziewać się finezji, raczej na żywo facet będzie się starał,...