Leczenie niepłodności w Warszawa dla coraz większej ilości bezdzietnych par

8 listopada 2018, dodał: Redakcja

Jeszcze kilkanaście lat temu problemy z zajściem w ciążę dotykały jedynie nieliczne pary, które od dłuższego czasu zmagały się z problemami związanymi w układem rozrodczym i gospodarką hormonalną. Dziś kłopoty z poczęciem dziecka ma coraz więcej par, niezależnie od ich wieku czy tryby życia. Rosnąca świadomość możliwości i sposobów leczenia niepłodności, w takich miastach jak Warszawa jest już coraz większa, dzięki czemu pary szybko podejmują odpowiednie działania, które w przyszłości mogą zaowocować wymarzonym potomstwem.

Jak przebiega leczenie niepłodności w warszawskiej klinice?

Profesjonalne leczenie niepłodności powinno odbywać się w klinice posiadającej wieloletnie doświadczenie i udokumentowane sukcesy związane z rozwojem rodziny i nowoczesnymi badaniami oraz metodami umożliwiającymi bezpieczne poczęcie dziecka. Już w samej Warszawie działa kilka takich klinik (jak np. https://www.warszawa.klinikabocian.pl), dlatego ich wybór wcale nie jest łatwy. W przypadku problemów z zajściem w ciążę, pierwszym i niezwykle ważnym krokiem jest konkretne zdiagnozowanie dolegliwości i ustalenie dalszych metod działania. W tym celu niezbędna jest wizyta u lekarza ginekologa i omówienie dotychczasowych wyników badań (o ile były one robione w przeciągu kilku ostatnich miesięcy). Na takie spotkanie, warto zabrać także pozostałą dokumentację medyczną, która opisuje stan zdrowia i będzie pomocna w dalszej diagnostyce. Gdy już wykonane będą wszystkie potrzebne badania, przychodzi czas na omówienie dostępnych możliwości. Może się okazać, że problemy z zajściem w ciążę nie wymagają specjalistycznego leczenia, a wystarczy jedynie niewielka zmiana dotychczasowego stylu życia i uzupełnienie niedoborów mikro- i makroskładników w organizmie. Niekiedy jednak problem ten jest znacznie bardziej złożony i wymaga dłuższego leczenia. Wtedy jedną z możliwych opcji jest inseminacja, która polega na podaniu nasienia do jamy macicy lub w najtrudniejszych przypadkach – procedura in vitro.

 

Badania niezbędne do leczenia niepłodności w Warszawie

Przed ostateczną decyzją na temat metody leczenia niepłodności niezbędne jest dokładne przebadanie własnego organizmu i omówienie z lekarzem wyników poszczególnych badań. Wśród tych niezbędnych znajdują się między innymi: cytologia, Rożyczka, Toksoplazmoza, Chlamydia, Anty-HIV i Anty-HCV, grupa krwi, VDRL oraz badanie nasienia. W klinikach w Warszawie można je wykonać na miejscu, dzięki czemu nie trzeba samemu szukać laboratorium, które wykona wszystkie te badania. Czasami może okazać się, że to nie wystarczy i trzeba zrobić bardziej szczegółowe badania. I choć czasami jest to czasochłonne, to wszystko ma na celu określenie przyczyny występujących problemów i dopasowanie jak najlepszej i najmniej inwazyjnej metody leczenia.

Już po kilkunastu miesiącach nieefektywnych starań o dziecko, warto udać się na pierwszą konsultację ze specjalistą, który podpowie, jak dalej postępować i jak najlepiej przygotować organizm do ogromnego wyzwania, jakim jest ciąża. Taka profesjonalna opieka to gwarancja bezpieczeństwa nie tylko dla samej pary, ale także dla przyszłego dziecka, które ma szansę niedługo pojawić się na świecie i być najpiękniejszym prezentem dla swoich rodziców.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
STOP