Nosisz okulary lub soczewki? Nie lubisz tego, sprawia Ci to trudności, jednak Twoja wada wzroku nie pozwala Ci bez nich funkcjonować? Rozwiązaniem tego problemu jest laserowa korekcja wzroku.
Dla kogo przeznaczona jest laserowa korekcja wzroku?
Laserowa korekcja wzroku przeznaczona jest dla wszystkich pacjentów, którzy chorują na krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm. Wady te wymagają noszenia soczewek kontaktowych lub okularów, które w wielu sytuacjach powodują dyskomfort i ograniczają normalne funkcjonowanie. Dzięki temu prostemu zabiegowi można żyć wygodnie, bez ograniczeń i cieszyć się pełnią życia podczas wykonywania prozaicznych czynności jak jazda na rowerze czy nawet czesanie się przed lustrem.
Kto może skorzystać z laserowej korekcji wzroku?
Aby móc skorzystać z zabiegu laserowej korekcji wzroku należy spełniać kilka warunków. Podstawowym kryterium jest wiek pacjenta, który bezpieczny poziom uzyskuje dopiero po ukończeniu 18 roku życia. Dlaczego?
Dopóki gałka oczna jest w fazie wzrostu, nie można podjąć się takiej korekty. Wyróżnia się 3 fazy wzrostu od chwili narodzin. Bardzo szybką, która trwa do pierwszego roku życia, szybką, która koczy się wraz z trzecim rokiem życia i wolną, która zaczyna się zaraz po nim. W tym czasie zmieniają się wymiary i struktury gałki ocznej, a proces ten zatrzymuje się zwykle w wieku 16 – 17 lat.
Drugim z kryteriów ograniczających możliwość wykonania zabiegu korekcji laserowej jest stabilizacja wady. Najczęściej wada wzroku stabilizują się w momencie osiągnięcia pełnoletniości. Nie jest to jednak żadną sztywną regułą i to lekarz prowadzący, obserwując rozwój wady, jest w stanie ocenić, kiedy będzie najlepszy moment na przeprowadzenie korekty.
Czy istnieją ograniczenia wiekowe
Wzrok człowieka, podobnie jak inne funkcje organizmu, starzeje się i zaczyna się pogarszać po osiągnięciu określonego wieku. Dzieje się to już po 35 roku życia, bez względu na wcześniej wykryte wady. Nie oznacza to jednak dyskwalifikacji do zabiegu. Dopóki soczewka nie jest mętna i nie ma innych przeciwwskazań, metoda laserowej korekcji wzroku jest możliwa. Osoby zmagające się z wadą wzroku, które chcą się jej poddać, muszą stale kontrolować stan oczu, by okulista mógł wskazać dobry moment na poddanie się zabiegowi.
Mieszkasz w okolicy Lublina? Szukasz najlepszej kliniki wykonującej zabieg laserowej korekcji wzroku? Umów się na bezpłatną konsultację w klinice Eyemed.
Spodobał Ci się ten artykuł i szukasz innych porad na temat leczenia wad wzroku? Odwiedź stronę OkulistaPiaseczno.pl.