URODA I ZDROWIE

Kto może zająć się Twoim psem, gdy wyjedziesz na ferie?

23 stycznia 2015, dodał: Doctor Dog

file1422017309

 Jak co roku przed wyjazdem na ferie zimowe, właściciele psów stoją przed dylematem, czy zabrać pupila ze sobą w podróż. Jeśli to rozwiązanie okaże się niemożliwie, podpowiadamy jak znaleźć  właściwego opiekuna dla naszego czworonoga oraz radzimy co zrobić, by nie rozpaczał z tęsknoty za swoim właścicielem.

Wspólny wyjazd z psem

Jak radzi certyfikowana trenerka, petsitter Kinga Grochowska współpracująca z marką Doctor Dog, wyjeżdżając w podróż najlepiej psa zabrać ze sobą. Coraz więcej hoteli, gospodarstw agroturystycznych i innych tego typu miejsc przyjmuje gości spędzających urlop w towarzystwie swoich pupili. Niektóre wręcz zachęcają do zorganizowania pupilom wypoczynku z dala od miasta i hałasu. Warto wiedzieć, że wspólny wyjazd z psem wzmacnia więzi z naszym czworonogiem i sprzyja pogłębianiu pozytywnych relacji w rodzinie.  Przez wyjazdem z psem na ferie pamiętajmy, aby zabrać ze sobą książeczkę zdrowia psa, wcześniej sprawdzając czy pies posiada aktualne szczepienia. Nie zapomnijmy też, aby do obroży psa przymocować identyfikator z naszym nazwiskiem i numerem telefon, co w sytuacji ewentualnego zgubienia się psa będzie bardzo pomocne w jego szybkim odnalezieniu.

Opieka osoby bliskiej pupilowi lub zaprzyjaźniony hotel dla psów

W przypadku, kiedy wyjazd z psem z różnych względów nie jest możliwy, dobrym rozwiązaniem jest pozostawienie pupila pod opieką członka rodziny lub przyjaciół, którzy dysponują odpowiednią ilością wolnego czasu, aby wyprowadzać naszego psa na spacer oraz bawić się z nim. Co ważne, osoby te powinny być bliskie naszemu psu – takie, które nasz czworonóg zna i lubi.

Możemy również skorzystać z pomocy profesjonalnego, zaprzyjaźnionego hotelu dla zwierząt. „Zaprzyjaźniony hotel to takie miejsce, do którego wybierzemy się z psem odpowiednio wcześniej, umożliwiając tym samym czworonogowi obwąchanie wszystkich dostępnych kątów oraz poznanie mieszkańców i pracowników takiego miejsca” – radzi petsitter Kinga Grochowska. Liczba wcześniejszych wizyt w hotelu zależy od kondycji psychicznej naszego psa oraz stopnia przywiązania do właściciela. Wskazane jest również, aby podczas wizyty zapoznawczej opiekun hotelowy miał możliwość spędzenia z naszym psem trochę czasu (zabawa, spacer).

Jeśli pies źle znosi współmieszkańców w hotelu, skorzystajmy z pomocy petsittera, czyli opiekuna zwierząt. Petsitter będzie przychodził do psa w ustalonych godzinach i na określony czas. W tym wypadku również bardzo istotną sprawą jest wcześniejsze zapoznanie naszego pupila z petsittterem i nawiązanie pozytywnej relacji. Jak radzi Kinga Grochowska, zanim oddamy pupila pod opieką petsittera wybierzmy się wspólnie na kilka spacerów. Dzięki temu  opiekun naszego psa pozna zachowania i preferencje przyszłego podopiecznego, a dzięki naszej obecności, czworonóg będzie czuł się bezpiecznie i swobodnie.

Instrukcja i codzienne rytuały psa

Bez względu na to, czy zostawimy pupila pod opieką zaprzyjaźnionej osoby, petsittera czy też hotelu, bardzo pomocna, wręcz niezbędna jest spisana instrukcja, która przedstawi jak postępować z psem, co lubi, a czego nie, jak karmić oraz bawić itp. Pozwoli to zminimalizować ewentualny stres pupila związany ze zmianą codziennych rytuałów. Niezależnie od tego, czy zabierzemy psa ze sobą, czy zostawimy go pod opieką innej osoby, pamiętajmy, aby w sytuacji zmiany miejsca pobytu pupila zabrać również jego legowisko/posłanie lub kocyk, ulubione zabawki i smakołyki.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Kto może zająć się Twoim psem, gdy wyjedziesz na ferie?

  1. avatar celinawroblewska pisze:

    My na wakacje zabieramy naszego pupila ze sobą. Jednym z piękniejszych miejsc jakie odwiedziliśmy z naszym owczarkiem nad Bałtykiem są Rowy w województwie pomorskim. Jeśli miałabym polecić miejsce gdzie można przyjechać z psem to polecam domki. Nowe, czyste, komfortowe i dobrze wyposażone.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Z kim najchętniej poszłybyście do ł…
Ja to najchętniej chodzę do łóżka sama :D Chyba całkowicie już straciłam zainteresowanie tymi sprawami...
Jeździcie autostopem?
Jak miałam 16-19 lat to jeździłam bardzo chętnie :) Poznałam w ten sposób trochę...
niechciane prezenty...
Mi jest zawsze smutno, kiedy dostanę coś nietrafionego. Na szczęście dzieje się to bardzo...
Doradzicie mi?
Podpisuję się pod PaTix. Ogromna strata czasu. Może te 20-30 km to jeszcze...