Kształcenie dla dorosłych szansą na przekwalifikowanie się

17 lipca 2017, dodał: EKSPERTKA

W wielu zawodach pracy jest mało – należą one do profesji nadwyżkowych, w których występuje więcej chętnych do podjęcia zatrudnienia niż pracodawców skłonnych do ich zaangażowania. Szansą dla osób pozostających na bezrobociu, z nikłymi perspektywami na znalezienie posady w najbliższej przyszłości, jest kształcenie dla dorosłych. Można między innymi przekwalifikować się i zostać technikiem usług kosmetycznych.

Perspektywy pracy dla technika usług kosmetycznych

W Polsce rynek kosmetyczny rozwija się w sposób dynamiczny od 1990 roku. Wciąż przybywa nowych salonów, gabinetów kosmetycznych, centrów odnowy biologicznej i spa – wszędzie w takich miejscach można znaleźć zatrudnienie jako kosmetyczka. Dlatego propozycja kształcenia w zawodzie technika usług kosmetycznych, np. w szkole policealnej w Warszawie, spotyka się z coraz większym zainteresowaniem osób długotrwale bezrobotnych, nie tylko młodych, ale i dojrzałych. Profesja ta wychodzi naprzeciw potrzebom rynku pracy. Pozwala na zatrudnienie w salonie kosmetycznym, ale także na uruchomienie własnej działalności gospodarczej i uniezależnienie się od pracodawcy.

Zawód kosmetyczki (http://policealna.gowork.pl/kosmetologia) zdobywać można dzięki szkołom policealnym działającym na terenie całego kraju, dlatego przepustką do zdobycia takiego wykształcenia będzie posiadanie dyplomu ukończenia szkoły średniej. Jednocześnie trzeba liczyć się z tym, że kosmetyczki powinny stale się rozwijać. Muszą w toku wykonywania swojej pracy zawodowej poznawać nowe trendy kosmetyczne, korzystać z najnowszych metod pielęgnacji urody czy prowadzić współpracę z firmami kosmetycznymi.

Na czym polega praca kosmetyczki?

Technik usług kosmetycznych we wszechstronny sposób dba o piękno swoich klientek i klientów, jako że coraz częściej salony kosmetyczne są odwiedzane również przez mężczyzn. Kosmetyczka może wykonywać różne usługi pielęgnacyjne i upiększające albo specjalizować się w jednej dziedzinie kosmetyki, np. w stylistyce dłoni, co sprowadza się w przeważającej liczbie przypadków do wykonywania stylizacji paznokci, manikiurze i pedikiurze.

Zawód kosmetyczki jest z pewnością przyszłościowy. Wystarczy przejrzeć oferty pracy w tej branży, np. w Warszawie (http://policealna.gowork.pl/warszawa). Tamtejsze salony piękności czy centra odnowy biologicznej poszukują wśród techników usług kosmetycznych pracowników specjalizujących się w wykonywaniu między innymi zabiegów pielęgnacyjnych ciała, np. masażu klasycznego, wyszczuplającego i tym podobnych.

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz

Rozwiąż poprawnie równanie: *


Aleja handlowa

Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł
Naturalna Witamina C - Colyfine.com
(ekstrakt z rokitnika) + Imbir + Kurkuma + Echinacea
Cena:
59,99 zł
Piżama chłopięca marki KANZ
Bawełniana, miła w dotyku piżama dla chłopca na wiosenne i letnie noce
Cena:
39,90 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Sukienka wyszczuplająca sylwetkę
Błękitna sukienka ze sklepu Thecovershop.pl
Cena:
170 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Łysienie u kobiet - fakty i mity
W sieci znajdziecie dużo porad i specyfików , pomagających na łysienie. Najbardziej zaciekawiły...
Problemy ze snem
Problemy ze snem przede wszystkim mogą być wywołane psychiką lub nieodpowiednim sposobem spania. Najpierw...
szpital prywatny Warszawa
Cześć, czy może ktoś z was korzystał z jakiegoś szpitala prywatnego w Wawie?...
Osłabienie organizmu, blada cera i …
Według mnie to jest braka żelaza w organizmie. Moja Ala też źle wyglądała,...
facebook