URODA I ZDROWIE

„Księżniczka” – nowa powieść Lucyny Olejniczak!

3 kwietnia 2019, dodał: Redakcja

Nowa książka Lucyny Olejniczak, autorki znanej sagi rodzinnej „Kobiety z ulicy Grodzkiej”!

„Księżniczka” – znakomicie opisana historia „zacnej” rodziny, w której za zamkniętymi drzwiami rozgrywa się prawdziwa tragedia. Molestowanie, alkoholizm, obojętna matka i okrutny, poniżający wszystkich ojciec. To również opowieść o tym, jak trudno będąc dorosłym, poradzić sobie z traumami z dzieciństwa, wybaczeniem i poczuciem obowiązku wobec starzejących się, chorujących rodziców.

Od Autorki:

Od lat „chodziła” za mną książka z Nową Hutą w tle. Chciałam w niej opisać swoje dzieciństwo na placach budowy kolejnych bloków mieszkalnych, zabawy na podwórku, sąsiadów i wydarzenia, ważne dla każdego nowohucianina. Walka o krzyż, zamach na pomnik Lenina, wizyty sławnych ludzi. Cały ten świat, który już przeminął.

Podczas jednego ze spotkań klasowych po latach zagadnęłam koleżankę, z którą wtedy się przyjaźniłam, o jej rodziców. Przyznałam się, że zawsze zazdrościłam jej ojca, eleganckiego inżyniera, szanowanego budowniczego Nowej Huty, obiekt westchnień wszystkich sąsiadek. I wtedy ona opowiedziała mi, jak naprawdę wyglądało jej dzieciństwo, jaki jej ojciec był w domu i dlaczego nigdy nikogo, nawet mnie, swojej przyjaciółki, do tego domu nie zaprosiła.

„Księżniczka” to opowieść o jej i moim dzieciństwie. Dużo tam moich własnych wspomnień i ciekawostek, ale historia ojca jest jej. Zgodziła się, żebym to kiedyś opisała.

Temat molestowania był, jest i zawsze będzie aktualny.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tej książki, rodzice baczniej przyjrzą się swoim córkom (synom również) i ich relacjom z mężczyznami z najbliższego otoczenia. Nie zawsze (na szczęście) jest to ojciec – czasami wujek, kuzyn, sąsiad, nauczyciel czy ksiądz katecheta. Że nie będą bagatelizować opowieści swoich dzieci i zarzucać im „zmyślania”. Dzieci nie kłamią. Jeśli nawet nie mówią tego wprost, dają do zrozumienia. Trzeba tylko nauczyć się odczytywać ich sygnały.

dla portalu zupelnieinnaopowiesc.com

***

Lucyna Olejniczak urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii UJ, jako pisarka zadebiutowała już na emeryturze.

Dużo podróżuje, lubi poznawać nowych ludzi, łatwo się zaprzyjaźnia. Wielbicielka kotów. Autorka bestsellerowej serii „Kobiety z ulicy Grodzkiej”.

Polecamy! Książka jest dostępna TUTAJ

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kurtka czy płaszcz?
Zgadzam się z poprzedniczką. Osobiście miałam kiedyś płaszcz, bo tak bardzo mi się podobał....
zakupy przez internet
Ja ostatnio jeszcze zamawiałam torebki i worki foliowe na nowaplast.pl Ponieważ ich produkty...
czy szampony z olejkami działają?
Mam taki szampon, z samym myciem nie ma problemu, ale zauważyłam że szybciej...
Mieszanie podkładów
też mi się zdarzało czasem tak mieszać ;)