Kroplówki witaminowe ‒ przejściowa moda czy przyszłość suplementacji?

26 maja 2021, dodał: Alfa i Omega

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Statystyki wskazują, że Polacy niezwykle chętnie sięgają po wszelkiego rodzaju suplementy diety. Dlaczego? Korzystamy z nich zazwyczaj w celu poprawy samopoczucia i stanu zdrowia. Coraz częściej można jednak usłyszeć krytyczne głosy specjalistów, którzy poddają w wątpliwość skuteczność doustnej suplementacji. Z drugiej zaś strony, od kilku lat popularność zdobywają dożylne wlewy witaminowe. W samej tylko Warszawie, kroplówki witaminowe wykonywane są w kilkunastu klinikach. Na czym polega fenomen tej metody? Czy ma ona szansę wyprzeć klasyczną suplementację doustną?

kroplówki witaminowe

Kroplówki witaminowe wyróżniają się wyższą biodostępnością niż suplementy doustne

Zastanawiałeś się kiedyś, co dzieje się z suplementami diety po ich zażyciu? Preparaty multiwitaminowe, zanim zostaną rozdysponowane do poszczególnych tkanek, muszą zostać wchłonięte w przewodzie pokarmowym. Jest to jeden z ważniejszych etapów, który warunkuje skuteczność suplementacji. Niestety, badania naukowe wykazały, że suplementy doustne wchłaniają się jedynie w 30%. Przyczyną tego może być:

  • obecność mikroelementów w formie chemicznej, które cechuje się słabą przyswajalnością;
  • konkurowanie kilku mikroelementów o to samo białko przenośnikowe;
  • niedostateczna ilość przenośników w jelicie cienkim;
  • schorzenie przewodu pokarmowego upośledzające wchłanianie.

Nie jest to dla nas korzystne zjawisko, ponieważ sięgając po suplementację liczymy na szybkie efekty. Tymczasem, działanie suplementów doustnych może być odczuwalne dopiero po upływie kilku lub kilkunastu tygodni.

W przypadku kroplówek witaminowych jest zupełnie inaczej, ponieważ pozwalają one na podaż substancji odżywczych bezpośrednio do krwiobiegu. Umożliwia to ominięcie ograniczeń układu pokarmowego, a także uzyskanie o wiele wyższych stężeń witamin i minerałów w ustroju, w porównaniu do klasycznej suplementacji. Całkowita biodostępność kroplówek dożylnych sprawia, że związki odżywcze docierają do wszystkich tkanek organizmu w ciągu kilkudziesięciu minut, a efekty można zaobserwować jeszcze tego samego dnia!

Kto może skorzystać z kroplówek witaminowych?

Wielką zaletą kroplówek witaminowych jest fakt, że może z nich skorzystać praktycznie każdy. Przed taką procedurą warto jednak zasięgnąć konsultacji lekarza, który oceni stan ogólny zdrowia, a także sprawdzi, czy suplementacja nie koreluje z przyjmowanymi lekami. Wlewy witaminowe są szczególnie polecane osobom:

  • prowadzącym źle zbilansowaną, niedoborową dietę;
  • uprawiającym sport bądź wykonującym ciężką fizycznie pracę;
  • sięgającym po używki, takie jak alkohol lub papierosy;
  • cierpiącym z powodu kaca bądź alkoholowego zespołu odstawiennego;
  • chorującym na schorzenia jelit, takie jak celiakia czy choroba Leśniowskiego-Crohna;
  • wracającym do zdrowia po urazie bądź ciężkiej chorobie.

Szukasz sprawdzonej firmy wykonującej kroplówki witaminowe w Warszawie? Wybierz profesjonalistów!

W przypadku wlewów dożylnych wątpliwości może budzić bezpieczeństwo tej metody. Warto jednak podkreślić, że jest ona całkowicie bezpieczna, jeżeli jest wykonywana przez wykwalifikowaną kadrę medyczną. Tylko wtedy można mieć pewność, że cała procedura przeprowadzona jest z dbałością o higienę, a preparaty są najwyższej jakości.

Zastanawiasz się nad skorzystaniem z tej formy suplementacji? Z czystym sumieniem możemy polecić Ci KacDoktora! To firma wykonująca detoks alkoholowy i kroplówki witaminowe w Warszawie i okolicznych miejscowościach. Wszystkie usługi w KacDoktorze świadczone są przez doświadczonych lekarzy i ratowników medycznych, którzy czuwają nad bezpieczeństwem pacjenta przez cały przebieg wizyty.

Przy kwestii wizyty warto na moment się zatrzymać, ponieważ jest to jeden z głównych atutów tej firmy. Nie masz czasu lub energii, by dojechać do kliniki witaminowej? Żaden problem! Specjalista przyjedzie prosto pod wskazany przez Ciebie adres! Nieważne czy potrzebujesz suplementacji, czy szybkiego wyleczenia kaca ‒ wystarczy, że skontaktujesz się z firmą telefonicznie, a uzyskasz pomoc w ciągu niecałej godziny!

Jeśli chodzi o zdrowie ‒ nie warto decydować się na półśrodki! Skorzystaj z kroplówek witaminowych, a już nigdy nie sięgniesz po suplementy doustne!

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz