Kremy z filtrem – jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi liczbami SPF?

4 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Ochrona przeciwsłoneczna to jedna z istotnych kwestii, o której trzeba pamiętać nie tylko w letnie dni. Skórę należy zabezpieczać przez cały rok, aby nie przyspieszyć procesu fotostarzenia. Z pomocą przychodzą specjalne filtry przeciwsłoneczne oznaczane symbolem SPF. Dowiedz się, na czym polega określanie wartości tego współczynnika i sprawdź, jaką ochronę przed słońcem zapewni on Twojej skórze. Czy wiesz, że promieniowanie słoneczne wpływa na skórę negatywnie nie tylko w miesiącach letnich? Chociaż w tym okresie rzeczywiście słońce oddziałuje najbardziej intensywnie (głównie promieniowanie UVB), nie pozostaje bez wpływu w okresie jesienno-zimowym (za sprawą promieniowania UVA). Dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie skóry poprzez stosowanie właściwie dobranych kosmetyków, oznaczonych symbolem SPF.

twarz

Współczynnik SPF – co to?

SPF (z ang. Sun Protection Factor) to współczynnik, który określa wysokość ochrony przed promieniowaniem słonecznym zapewnianej przez kosmetyk. Im wyższa jest jego wartość, tym lepsze zabezpieczenie otrzymuje skóra.

Faktor informuje o tym, jak długo można przebywać na słońcu, aby nie doszło do poparzenia słonecznego. Przyjmuje się, że średnio po 15 minutach przebywania w pełnym słońcu rozpoczyna się proces zaczerwienienia skóry. To, po jakim czasie dojdzie do powstania rumienia – po zaaplikowaniu kremu z filtrem – pozwala na określenie współczynnika ochrony przed promieniowaniem.

SPF – jak odczytywać poszczególne wartości ochrony kremów z filtrem?

Zastanawiasz się, jak faktor SPF przekłada się na możliwość bezpiecznego przebywania na słońcu?

  • Krem SPF 15 zabezpiecza skórę wystawioną na działanie promieni słonecznych przez 225 minut (15 minut x 15 SPF).
  • Krem SPF 30 zapewnia skórze ochronę na pełnym słońcu przez 450 minut (15 minut x 30 SPF).
  • Krem 50 SPF daje skórze ochronę na pełnym słońcu przez 750 minut (15 minut x 50 SPF).

Pamiętaj! Żaden krem z filtrem nie stanowi 100-procentowego zabezpieczenia skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Należy więc zachować umiar podczas zażywania „kąpieli słonecznych”.

Chcesz uniknąć przedwczesnego starzenia? SPF 30 do twarzy to konieczność

Przyjmuje się, że krem SPF 30 pozwala na zablokowanie nawet 98% promieni UVB, podczas gdy krem SPF 2 zatrzymuje zalewie 25-30% szkodliwego promieniowania słonecznego. Jeżeli więc zależy Ci na ochronie skóry przed fotostarzeniem, postaw na krem SPF 30 do twarzy i stosuj go codziennie.

Aktywną ochronę zapewnia m.in. Team Sunscreen od Resibo – krem zapewniający głębokie nawilżenie, w którym zastosowano wodoodporną formułę. Między innymi z tego powodu doskonale nadaje się do stosowania latem – nie bieli (w przeciwieństwie do wielu typowych kosmetyków przeciwsłonecznych), wyrównuje koloryt i pozostawia rozświetlone wykończenie.

Jeśli zależy Ci na naturalnym wyglądzie w okresie letnim i chcesz zapewnić sobie wysoką ochronę przeciwsłoneczną, postaw na nawilżający krem SPF30 przeznaczony do codziennego stosowania.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...