Kremy BB, CC i DD – czym się różnią?

26 lipca 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jednym z oczekiwanych rezultatów udanego makijażu jest ukrycie przebarwień, pajączków cery naczynkowej lub blizn cery trądzikowej. W celu osiągnięcia tego efektu zazwyczaj sięga się po jakąś wersję kombinacji podkładu, fluidu i korektora. Alternatywę dla tych kosmetyków do make-upu mogą stanowić kremy koloryzujące, które poza kryciem niedoskonałości pełnią równocześnie rolę pielęgnacyjną. Jak jednak rozeznać się w tajemniczych skrótach na opakowaniach kremów BB, CC, DD? Czym się różnią poszczególne typy? Dla kogo, który z kremów będzie najodpowiedniejszy?

Czym jest krem BB?

Skrót BB w nazwie kremu tłumaczy się jako „Beauty balm” lub „Blemish balm”. Zatem krem BB będzie właściwie balsamem piękna lub balsamem usuwającym niedoskonałości skóry. Ten typ kremu wynaleziono w Niemczech, ale prawdziwą popularność zyskał, dopiero kiedy został rozpowszechniony na rynku Azjatyckim.

Krem BB jest kosmetykiem, który mogą stosować osoby, o każdym możliwym typie cery od normalnej po wrażliwą, problematyczną, trądzikową, tłustą, mieszaną, suchą. Krem BB jest w stanie łagodzić podrażnienia, nawilżać i koić równocześnie. Dobry krem BB kryje niedoskonałości takie jak przebarwienia skóry, a także cienie i worki pod oczami. Skóra zyskuje efekt odmłodzenia, świeżości i wyrównanego kolorytu. Marki często decydują się na opisywanie kremu BB jako produktu 3w1, 5w1 dla podkreślenia, że jest to wielozadaniowy krem. Jego działanie można jednak opisać jako skupione na dwóch obszarach: pielęgnacja skóry (odżywienie, odświeżenie, nawilżenie) oraz makijaż (funkcja kryjąca).

Krem BB może dla każdego producenta oznaczać produkt o trochę innych właściwościach. Na rynku dostępne są kremy BB sprzedawane w zwyczajnych drogeriach, jak i dermokosmetyki dystrybuowane w aptekach. Ponieważ krem BB działa również w roli delikatnego kryjącego podkładu ujawniając naturalne piękno, należy zwracać uwagę na odcień kremu, tak aby sprawnie komponował się z kolorem naszej skóry. Jeśli efekt krycia jest niewystarczający, można go zastosować pod fluid. Kremy typu BB nadają się do stosowania przez cały rok. Latem będzie się ładnie komponował z opalenizną, a zimą wzbogaci wygląd skóry o pewną promienistość. Kremy BB często znajdują się w kosmetyczce osób preferujących minimalistyczny makijaż o naturalnym wyglądzie.

Czym jest krem CC?

Nazwę kremu CC rozwija się jako „Color and Care” lub „Color and Correct”. Celem kremu CC jest zadbanie o skórę najbardziej wymagającą, problematyczną. Krem CC łączy w sobie cechy kremu BB, ale poza rolą podkładu, pełni również funkcję korektora i kremu korygującego.

Krem CC zaleca się osobom o szczególnie wymagającej cerze takiej jak naczynkowa lub trądzikowa. Zmiany na tych typach skóry wymagają środka, który mocniej kryje. Kremy CC są nastawione na mocniejsze krycie i kontrolę nad kolorem. Zazwyczaj są dostępne w kilku wariantach jasności, które można dobrać do koloru, jaki posiadają nasze drobne niedoskonałości. Ze względu na zawarte w kremie pigmenty o różnych odcieniach, krem CC będzie w stanie zamaskować zarówno zaczerwienienia, cienie pod oczami, jak i inne przebarwienia. Należy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że krem CC może nie być wystarczającym środkiem, by przykryć głębokie blizny, przebarwienia związane ze stanem zapalnym.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

lubicie układać włosy?
Lubicie układać włosy? Stwierdziłam, że spróbuję swoich sił w challengu Babyliss na tiktoku #BaBylissExpressYourself...
Seriale
Ooo... bardzo lubiłam ten serial. Nabrałam teraz ochoty, żeby go ponownie obejrzeć.
Nasza czytelnia - jakie książki pol…
Jestem właśnie po lekturze "Ojczyzny jabłek" Roberta Nowakowskiego. Książka jest niesamowita, wstrząsająca, druzgocząca wręcz....
Najciekawsze miejsca na urlop w gór…
O tak, tak, tak... Sama Cisna to właściwie miejsce, w którym nic nie...