URODA I ZDROWIE

Krem przeciwzmarszczkowy SPF15 Iwostin Purritin Rehydrin®

11 września 2017, dodał: EKSPERTKA

Krem przeciwzmarszczkowy SPF15 Iwostin Purritin Rehydrin®

Rozwiązanie dla skóry z trądzikiem dorosłych

Warszawa, 11 września 2017 – Linia Iwostin Purritin Rehydrin została poszerzona o nowy preparat – Krem przeciwzmarszczkowy SPF15, przeznaczony do pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej u osób dorosłych. Produkt redukuje niedoskonałości, jednocześnie zmniejsza długość oraz głębokość zmarszczek. Receptura preparatu powstała we współpracy z dermatologami, a jego kompleksowe działanie zostało potwierdzone badaniami aplikacyjnymi i aparaturowymi.

Trądzik jeszcze nie minął albo powrócił po latach, do tego na skórze pojawiają się pierwsze zmarszczki i traci ona jędrność. Problem AFA (AdultFemaleAcne) dotyka głównie osób powyżej 25. roku życia, dotyczy prawie połowy kobiet w wieku 21 – 30 lat oraz 25% osób w wieku 31 – 40 lat1. Przyczyn tej dolegliwości u osób dorosłych jest bardzo wiele. Jak wskazuje dr n. med. Maria Noszczyk z warszawskiej lecznicy Melitus: „U niektórych dorosłych problemy z trądziku pojawiają się lub nasilają po infekcjach. Powodem nasilenia niedoskonałości może być także stres. Z dodatkowych, podkreślanych obecnie czynników wewnątrzpochodnych, wymienia się także błędy dietetyczne i indywidualne nietolerancje pokarmowe. Czynniki hormonalne, konkretnie hormony płciowe, uważa się również za jedną z podstawowych przyczyn problemów trądziku dorosłych. Dlatego wiele kobiet obserwuje nasilenie dolegliwości w drugiej połowie cyklu”.

Niezależnie jednak od przyczyn, należy pamiętać, że AFA wygląda i przebiega inaczej niż u nastolatków, zatem pielęgnacja skóry z problemami trądziku dorosłych powinna być dostosowana do dodatkowych jej wymagań2. Aby pomóc dorosłym kobietom z trądzikiem, kluczowe jest zoptymalizowanie schematu pielęgnacji3. Przede wszystkim należy unikać używania niewłaściwych preparatów, a do codziennej rutyny pielęgnacyjnej włączyć kosmetyki ze składnikami działającymi korzystnie zarówno w przypadku skóry dojrzałej, jak i skory z problemami trądziku. Dr Noszczyk podkreśla: „Z uwagi na fakt, że preparaty tylko przeciwzmarszczkowe mogą nasilać problemy trądzikowe, a kosmetyki przeznaczone wyłącznie do skóry tłustej i skłonnej do trądziku nie zwalczają zmarszczek, w pielęgnacji skóry z problemami trądziku u osób dojrzałych najlepiej sprawdzają się kosmetyki ze składnikami aktywnymi o podwójnym działaniu: nawilżająco przeciwstarzeniowym i przeciwtrądzikowym”.

Nowy preparat – Krem przeciwzmarszczkowy SPF15 Iwostin Purritin Rehydrin® to specjalistyczny preparat dermokosmetyczny, który stanowi uzupełnienie efektów kuracji AFA. Działa trzykierunkowo: redukuje niedoskonałości, działa przeciwzmarszczkowo, intensywnie nawilża. Regularne stosowanie kremu trwale polepsza wygląd skóry: pory są mniej widoczne, ilość niedoskonałości oraz ryzyko tworzenia się nowych zminimalizowane, skóra ujędrniona i elastyczna, zmarszczki zredukowane4

Wskazania: Pielęgnacja skóry w trądziku dorosłych oraz skóry tłustej z pierwszymi oznakami starzenia się, także w trakcie/ po zakończeniu intensywnych kuracji dermatologicznych, powodujących jej wysuszenie.

Pojemność: 40 ml, cena ok. 45 zł.

Substancje aktywne w Kremie przeciwzmarszczkowym SPF15 Iwostin Purritin Rehydrin®

Działanie przeciwtrądzikowe na problemy trądziku dorosłych:

Zincidone® – połączenie cynku i molekuł PCA. Redukuje wydzielanie sebum, zapobiega powstawaniu niedoskonałości.

Poreaway – kompleks zawierający aktywny składnik mastyks, pozyskiwany z krzewu Pistacia lentiscus. Oczyszcza i zmniejsza pory, redukuje świecenie oraz poprawia kondycję skóry, pozostawia gładkie, matowe wykończenie.

Działanie przeciwzmarszczkowe:


Eurol® BT
– kompleks flawonoidów i polifenoli pozyskiwany z liści oliwki europejskiej, którego wysoka stabilność sprawia, że posiada silne i stabilniejsze od witaminy C właściwości antyoksydacyjne, opóźniając widoczne oznaki starzenia5.

Składnik ten działa w paru kluczowych, z punktu widzenia problemów trądziku kierunkach, a jednocześnie jest wykorzystywany jako doskonały składnik anti-aging. Wykazuje silnie działanie antyoksydacyjne – chroni komórki skóry przed stresem oksydacyjnym, będącym najważniejszym sprawcą procesów fotostarzenia. Silnie redukuje podrażnienia, a to najważniejszy kierunek działania skutecznych preparatów dermokosmetycznych, przeznaczonych do skóry tłustej i skłonnej do trądziku” – mówi dr Noszczyk.

SPF 15 – dzięki ochronie przed promieniowaniem słonecznym opóźnia procesy starzenia skóry.

Intensywne nawilżenie skóry:

Fucogel® – dzięki zdolności wiązania wody w naskórku, tworzy ochronny film wzmacniający
i przedłużający odczucie nawilżenia.

3 cząsteczki kwasu hialuronowego – intensywnie nawilżają „od środka”, wygładzają skórę.

1 Zeichner JA. Evaluating and treating the female patient with acne. J Drugs Dermatol. 2013 Dec; 12 (12): 1416-27.

2 Holzmann R, Shakery K. Postadolescentacnein females. Skin PharmacolPhysiol. 2014;27 Suppl1:3–8;

3 Global Alliance to Improve Outocomes in Acne: adult females acne. Practical Dermatology, June 2015; s. 1-6.

4 Na podstawie badań aplikacyjnych i aparaturowych dla produktu. Nawilżenie: sonda Corneometer® CM 825, zmarszczki: kamera Visioline, sebum: sonda Sebufix, widoczność porów: kamera Visiopore.

5 Na podstawie danych producenta Eurol® BT.

 

 

 

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Magnesy na lodówkę
Ja mam kilka przywiezionych z wycieczek, z motywami z danych miejsc.
On pije. Czy taki związek ma sens?
Sens ma tylko terapia albo odejście... Niestety ale na nałóg nie ma innych sposobów...
Fajne sklepy na zakupy prezentów
Dla każdego coś na prezent znajdziesz tutaj :D https://www.manoki.pl/
Krem ,czy baza?
Wszystko zależy od składy podkładu jaki nakładamy na krem lub bazę