Krem przeciwzmarszczkowy SPF15 Iwostin Purritin Rehydrin®

11 września 2017, dodał: EKSPERTKA

Krem przeciwzmarszczkowy SPF15 Iwostin Purritin Rehydrin®

Rozwiązanie dla skóry z trądzikiem dorosłych

Warszawa, 11 września 2017 – Linia Iwostin Purritin Rehydrin została poszerzona o nowy preparat – Krem przeciwzmarszczkowy SPF15, przeznaczony do pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej u osób dorosłych. Produkt redukuje niedoskonałości, jednocześnie zmniejsza długość oraz głębokość zmarszczek. Receptura preparatu powstała we współpracy z dermatologami, a jego kompleksowe działanie zostało potwierdzone badaniami aplikacyjnymi i aparaturowymi.

Trądzik jeszcze nie minął albo powrócił po latach, do tego na skórze pojawiają się pierwsze zmarszczki i traci ona jędrność. Problem AFA (AdultFemaleAcne) dotyka głównie osób powyżej 25. roku życia, dotyczy prawie połowy kobiet w wieku 21 – 30 lat oraz 25% osób w wieku 31 – 40 lat1. Przyczyn tej dolegliwości u osób dorosłych jest bardzo wiele. Jak wskazuje dr n. med. Maria Noszczyk z warszawskiej lecznicy Melitus: „U niektórych dorosłych problemy z trądziku pojawiają się lub nasilają po infekcjach. Powodem nasilenia niedoskonałości może być także stres. Z dodatkowych, podkreślanych obecnie czynników wewnątrzpochodnych, wymienia się także błędy dietetyczne i indywidualne nietolerancje pokarmowe. Czynniki hormonalne, konkretnie hormony płciowe, uważa się również za jedną z podstawowych przyczyn problemów trądziku dorosłych. Dlatego wiele kobiet obserwuje nasilenie dolegliwości w drugiej połowie cyklu”.

Niezależnie jednak od przyczyn, należy pamiętać, że AFA wygląda i przebiega inaczej niż u nastolatków, zatem pielęgnacja skóry z problemami trądziku dorosłych powinna być dostosowana do dodatkowych jej wymagań2. Aby pomóc dorosłym kobietom z trądzikiem, kluczowe jest zoptymalizowanie schematu pielęgnacji3. Przede wszystkim należy unikać używania niewłaściwych preparatów, a do codziennej rutyny pielęgnacyjnej włączyć kosmetyki ze składnikami działającymi korzystnie zarówno w przypadku skóry dojrzałej, jak i skory z problemami trądziku. Dr Noszczyk podkreśla: „Z uwagi na fakt, że preparaty tylko przeciwzmarszczkowe mogą nasilać problemy trądzikowe, a kosmetyki przeznaczone wyłącznie do skóry tłustej i skłonnej do trądziku nie zwalczają zmarszczek, w pielęgnacji skóry z problemami trądziku u osób dojrzałych najlepiej sprawdzają się kosmetyki ze składnikami aktywnymi o podwójnym działaniu: nawilżająco przeciwstarzeniowym i przeciwtrądzikowym”.

Nowy preparat – Krem przeciwzmarszczkowy SPF15 Iwostin Purritin Rehydrin® to specjalistyczny preparat dermokosmetyczny, który stanowi uzupełnienie efektów kuracji AFA. Działa trzykierunkowo: redukuje niedoskonałości, działa przeciwzmarszczkowo, intensywnie nawilża. Regularne stosowanie kremu trwale polepsza wygląd skóry: pory są mniej widoczne, ilość niedoskonałości oraz ryzyko tworzenia się nowych zminimalizowane, skóra ujędrniona i elastyczna, zmarszczki zredukowane4

Wskazania: Pielęgnacja skóry w trądziku dorosłych oraz skóry tłustej z pierwszymi oznakami starzenia się, także w trakcie/ po zakończeniu intensywnych kuracji dermatologicznych, powodujących jej wysuszenie.

Pojemność: 40 ml, cena ok. 45 zł.

Substancje aktywne w Kremie przeciwzmarszczkowym SPF15 Iwostin Purritin Rehydrin®

Działanie przeciwtrądzikowe na problemy trądziku dorosłych:

Zincidone® – połączenie cynku i molekuł PCA. Redukuje wydzielanie sebum, zapobiega powstawaniu niedoskonałości.

Poreaway – kompleks zawierający aktywny składnik mastyks, pozyskiwany z krzewu Pistacia lentiscus. Oczyszcza i zmniejsza pory, redukuje świecenie oraz poprawia kondycję skóry, pozostawia gładkie, matowe wykończenie.

Działanie przeciwzmarszczkowe:


Eurol® BT
– kompleks flawonoidów i polifenoli pozyskiwany z liści oliwki europejskiej, którego wysoka stabilność sprawia, że posiada silne i stabilniejsze od witaminy C właściwości antyoksydacyjne, opóźniając widoczne oznaki starzenia5.

Składnik ten działa w paru kluczowych, z punktu widzenia problemów trądziku kierunkach, a jednocześnie jest wykorzystywany jako doskonały składnik anti-aging. Wykazuje silnie działanie antyoksydacyjne – chroni komórki skóry przed stresem oksydacyjnym, będącym najważniejszym sprawcą procesów fotostarzenia. Silnie redukuje podrażnienia, a to najważniejszy kierunek działania skutecznych preparatów dermokosmetycznych, przeznaczonych do skóry tłustej i skłonnej do trądziku” – mówi dr Noszczyk.

SPF 15 – dzięki ochronie przed promieniowaniem słonecznym opóźnia procesy starzenia skóry.

Intensywne nawilżenie skóry:

Fucogel® – dzięki zdolności wiązania wody w naskórku, tworzy ochronny film wzmacniający
i przedłużający odczucie nawilżenia.

3 cząsteczki kwasu hialuronowego – intensywnie nawilżają „od środka”, wygładzają skórę.

1 Zeichner JA. Evaluating and treating the female patient with acne. J Drugs Dermatol. 2013 Dec; 12 (12): 1416-27.

2 Holzmann R, Shakery K. Postadolescentacnein females. Skin PharmacolPhysiol. 2014;27 Suppl1:3–8;

3 Global Alliance to Improve Outocomes in Acne: adult females acne. Practical Dermatology, June 2015; s. 1-6.

4 Na podstawie badań aplikacyjnych i aparaturowych dla produktu. Nawilżenie: sonda Corneometer® CM 825, zmarszczki: kamera Visioline, sebum: sonda Sebufix, widoczność porów: kamera Visiopore.

5 Na podstawie danych producenta Eurol® BT.

 

 

 

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
STOP