Kosmetyki z serii bioklinika Uzdrovisco dla skóry dojrzałej | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Kosmetyki z serii bioklinika Uzdrovisco dla skóry dojrzałej

24 kwietnia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wraz pojawiającymi się zmianami hormonalnymi, pogłębiającymi się zmarszczkami i postępującą wiotkością skóry, kobiety często kierują się ku medycynie estetycznej. I nie ma w tym nic złego. Jak jednak silnie zadziałać w domu, aby oddalić konieczność zabiegu lub przedłużyć jego efekt? Bioklinika to nowa linia marki Uzdrovisco, której nazwa mówi już sama za siebie. Seria bioklinika Uzdrovisco została opracowana tak, aby z kliniczną precyzją trafiać w potrzeby skóry w czasie okołomenopauzalnym i postmenopauzalnym: 50+, 60+, 70+.Inspirowana składnikami stosowanymi w gabinetach medycyny i dermatologii estetycznej do odmładzania wyglądu i utrzymywania skóry w doskonałej kondycji. Bogata w  substancje wzmacniające o doskonałej biozgodności ze skórą.

Nie starzejemy się liniowo, a skokowo i te skoki są niestety dla nas najbardziej bolesne. Choć po 40 r. ż. kobiety zyskują pełnię kobiecości i samoświadomości, pewność siebie i wewnętrzną siłę, to jest to też czas zmian. Organizm zaczyna bowiem przygotowywać się na czas menopauzy. W wieku lat 50 + „władzę” nad skórą i wyglądem przejmują hormony, a właściwie estrogen, którego ilość znacznie spada. Spowalnia wówczas produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, ale także zmniejsza się ilość chroniącego, nawilżającego i zabezpieczającego skórę sebum. W tym czasie często niemalże z dnia na dzień skóra staje się bardziej sucha, wiotka, przyozdobiona zmarszczkami i przebarwieniami…  Dlatego w tym szczególnym czasie warto zadbać o nią z wyjątkową troską i z precyzją trafiać w jej potrzeby.

Peonia przeciw skutkom menopauzy

Peonia, a właściwie jej frakcja otrzymywana z korzeni w synergii z trehalozą jest zastrzykiem „czystej energii”, działa w jednym z najpotężniejszych mechanizmów odmładzania komórek skóry, pobudza syntezę kolagenu oraz chroni przed jego rozpadem.

Gdy fibroblasty się starzeją, syntetyzują mniej kolagenu, czyli składnika skóry zapewniającego jej spójność. Konsekwencją spadku ilości kolagenu w skórze jest m.in. pojawienie się zmarszczek, utrata elastyczności oraz obwisłość. Jednocześnie, w miarę starzenia wzrasta synteza enzymu MMP-1, który rozkłada kolagen. Zatem podczas starzenia skóry nie tylko produkowana jest mniejsza ilość kolagenu, ale też większa ilość ulega degradacji. Badania peoni zarówno na fibroblastach, jak i in-vivo wykazały silne działanie odmładzające przeciw skutkom menopauzy. O 52% wzrosła synteza kolagenu III (in-vitro) i o 92% – spadła produkcja enzymu niszczącego kolagen (in-vitro)W Efekcie zanotowano poprawę kolorytu skóry,  redukcję ilości i głębokości zmarszczek. Aż o  50%  spadło spłaszczenie obszaru połączeń skórno-naskórkowych (im jest on bardziej pofalowany, tym młodsza i lepiej funkcjonująca skóra. Badania in vitro dowiodły 16% -ową  redukcję starzenia komórkowego.

Składniki przeciwstarzeniowe, odmładzające, znane i wykorzystywane także przez lekarzy medycyny i dermatologii estetycznej, które znajdziemy w linii Bioklinika:

100% naturalny retinal kompleks – retinal to najbardziej pożądany składnik odmładzający ostatniego czasu. Topowy trend przyszłych lat! Najaktywniejsza forma witaminy A stosowana w kosmetykach, która w kompleksie została wzmocniona obecnością halorubiny, która działa 4x silniej niż witamina C. Taka forma retinalu jest stabilniejsza od czystego retinalu blisko 16 krotnie!

Retinal, jak i retinol działa silnie przeciwstarzeniowo, regulująco na wydzielanie sebum i ujednolicenie kolorytu.Jednak w odróżnieniu od retinolu  – retinal nie podrażnia! Nie wymaga budowania tolerancji skórnej, Może być stosowany nawet przez cery wrażliwe. Działa tez szybciej, gdyż od razu zaminienia się w skórze w formę aktywną – kwas retinowy, podczas gdy retinol wymaga dwóch przejść, aby przekształcić się w skórze w kwas retinowy.

Kwas hialurnowowy razy 4!
Oczywiście kwas hialuronowy jest jeden, ale w zależności od rozmiaru cząsteczki możemy wyróżnić różne jego formy.   Od wielkości cząsteczki zależy na jakiej głębokości w skórze kwas będzie działał.

Kwas wielkocząsteczkowy nie wnika, a jedynie tworzy na powierzchni skóry tzw. „mokry kompres”. Silnie nawilża, ale jedynie powierzchniowo. Kwas średniocząsteczkowy ma zdolność wnikania w wierzchnie warstwy stratum corneum. Tam, jako silnie higroskopijna cząsteczka wiąże wodę i delikatnie wygładza skórę od wewnątrz. Kwas niskocząsteczkowy wnika już w głębsze warstwy naskórka, zwiększając nawodnienie tych obszarów. Dzięki jego obecności funkcjonują one zdecydowanie lepiej. Kwas mikrocząsteczkowy, jak dowodzą badania, wnika nawet do skóry właściwej!, czyli przedostaje się tam, gdzie pierwotnie jest w skórze wytwarzany i tam wspomaga nawodnienie macierzy międzykomórkowej i białek.  Takie wielopoziomowe działanie kosmetyczne tworzy coś na wzór przestrzennej gąbki nawadniającej wszystkie warstwy skóry i przywodzi na myśl różne rodzaje kwasów stosowane przez lekarzy do odmładzania i modelowania twarzy.

Aminokwasy razy 15!
To podstawowe „cegiełki” budujące białka. Z nich powstaje kolagen, elastyna i cały szereg innych protein. Wykazują silne działanie wspomagające opóźnianie starzenia i nawilżenie  skóry. Stosowane są także w medycynie estetycznej jako składowe koktajli odmładzających podawanych iniekcyjnie w skórę techniką mezoterapii. Wieloletnie badania naukowe udowodniły, że aminokwasy w połączeniu z kwasem hialuronowym mogą wspierać proces bio-rewitalizacji skóry.

Ceramidy razy 6!
Jedne z najskuteczniejszych składników w kosmetologii o działaniu regenerującym i naprawczym. W 100% zgodne z naturą skóry. Wykorzystane przez Uzdrovisco w 6 odmianach ceramidu typu 3! Rekomendowane przez lekarzy dermatologów. Silnie wzmacniają barierę naskórkową uzupełniając niedobory ceramidowe pojawiające się wraz z wiekiem.

Wszystkie produkty serii Bioklinika zostały poddane testom na grupie pacjentów w danej grupie wiekowej w klinice dermatologicznej, pod nadzorem lekarza. Tak prowadzone testy bezpieczeństwa i skuteczności, to przejaw troski o minimalizację działań niepożądanych i jak najlepsze dopasowanie, nawet do skór bardzo wymagających.

W linii Bioklinika znajdzują się trzy kremy do twarzy doskonale dopasowane do potrzeb skóry w różnym wieku – zarówno składnikami, jak i konsystencją, komfortowy krem pod oczy oraz serum odmładzające, które wspomaga regenerację skóry dojrzałej i działa silnie przeciwzmarszczkowo.

Bioklinika Uzdrovisco krem przeciwzmarszczkowy ujędrniający 50+, na dzień i na noc

peonia pro estrogen efekt, retinal kompleks, 4 kwasy hialuronowe

Ten biokliniczny krem został opracowany dla skór dojrzałych w czasie menopauzy, aby zapewnić doskonałe nawilżenie, regenerację, zmniejszenie widoczności linii oraz ujędrnienie skóry. Jest przepełniony cennymi składnikami roślinnymi, które skutecznie przeciwdziałają skutkom menopauzy. Zawiera: ODKRYCIE! Retinal kompleks, peonia pro estrogen efekt, 4 kwasy hialuronowe, trehalozę, masło shea, olej awokado, olej makadamia, niacynamid, skwalan, wit. E, sterole roślinne

Potwierdzone rezultaty w testach klinicznych już po 2 tyg. stosowania produktu:
• zauważalnie redukuje zmarszczki
• poprawia jędrność i elastyczność
• doskonale nawilża i odżywia
• wpływa na ujednolicenie kolorytu cery
• odmładza wygląd i poprawia kondycję skóry

Sposób użycia: Krem nakładaj codziennie rano i wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy. Omijaj okolice oczu. Unikaj naciągania skóry. Kurację świetnie dopełni przeciwzmarszczkowe serum-mikrozastrzyk na twarz, szyję i dekolt oraz krem redukujący zmarszczki pod oczami Uzdrovisco.

50 ml cena: 69,00 zł

Bioklinika Uzdrovisco krem przeciwzmarszczkowy odbudowujący 60+  na dzień i na noc,  peonia pro estrogen efekt, retinal kompleks, 15 aminokwasów

Ta Biokliniczna formuła opracowana została dla skóry dojrzałej w okresie postmenopauzalnym, aby zapewniać zmniejszenie widoczności linii, stymulować procesy produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra zyskuje na gęstości oraz zwiększać jej nawilżenie i jędrność.Zawiera: ODKRYCIE! Retinal kompleks, Peonia pro estrogen efekt, 15 aminokwasów, kompleks bio-regenerujący oparty na tłuszczach bogatych w kwasy omega -3 i 6, niacynamid, skwalan, biocukry

Potwierdzone rezultaty w testach klinicznych już po 2 tyg. stosowania produktu:
• zauważalnie redukuje zmarszczki
• odczuwalnie zwiększa gęstość skóry
• przeciwdziała wiotkości i odmładza wygląd twarzy
• doskonale nawilża i regeneruje
• poprawia jędrność i elastyczność
• wpływa na ujednolicenie kolorytu cery
• doskonale wygładza

Sposób użycia: Krem nakładaj codziennie rano i wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy. Omijaj okolice oczu. Unikaj naciągania skóry. Kurację świetnie dopełni przeciwzmarszczkowe serum-mikrozastrzyk na twarz, szyję i dekolt oraz krem redukujący zmarszczki pod oczami Uzdrovisco.

50 ml cena: 69,00 zł

Bioklinika Uzdrovisco przeciwzmarszczkowy krem regenerujący 70+, na  dzień i na noc peonia pro estrogen efekt, retinal kompleks,  6 ceramidów

Ta biokliniczna formuła opracowana została dla skór dojrzałych w okresie postmenopauzalnym, aby zapewnić silną regenerację, poprawę natłuszczenia, zmniejszenie widoczności linii oraz zwiększenie gęstości i jędrności skóry.

Zawiera: ODKRYCIE! Retinal kompleks, Peonia pro estrogen efekt, 6 ceramidów, nicynamid, skwalan, masło shea, olej avocado, olej makadamia

Potwierdzone rezultaty w testach klinicznych już po 2 tyg. stosowania produktu:
• silnie regeneruje skórę
• odczuwalnie zwiększa gęstość skóry
• redukuje zmarszczki
• doskonale nawilża
• poprawia jędrność i elastyczność
• wpływa na ujednolicenie kolorytu cery
• wygładza

Sposób użycia: Krem nakładaj codziennie rano i wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy. Omijaj okolice oczu. Unikaj naciągania skóry. Kurację świetnie dopełni przeciwzmarszczkowe serum-mikrozastrzyk na twarz, szyję i dekolt oraz krem redukujący zmarszczki pod oczami Uzdrovisco.

50 ml cena: 69,00 zł

Bioklinika Uzdrovisco przeciwzmarszczkowe serum mikrozastrzyk na twarz, szyję i dekolt na dzień i na noc 50-70+, peonia pro estrogen efekt, retinal kompleks, 15 aminokwasów.

Ta biokliniczna formuła serum została opracowana dla skór  dojrzałych w okresie menopauzalnym i postmenopauzalnym, aby skutecznie przywracać nawilżenie, gładkość, jędrność, odżywienie – po prostu piękny wygląd skóry. Zawiera bogactwo składników silnie stymulujących, zatrzymujących wodę w skórze, spłycających zmarszczki, poprawiających gęstość i jakość skóry: ODKRYCIE! Retinal kompleks, Peonia pro estrogen efekt, 4 kwasy hialuronowe, 15 aminokwasów, Kompleks bio-regenerujący bogaty w kwasy omega 3, 6 i 9, masło illipe, wit. E, beata-sitosterol, masło shea, skwalan

Potwierdzone rezultaty w testach klinicznych po 2 tyg. stosowania produktu:
• natychmiastowo poprawia nawilżenie skóry
• daje wygładzenie, które czuć i widać
• odczuwalnie zwiększa gęstość skóry
• zauważalnie redukuje zmarszczki
• poprawia kondycję skóry, odczuwalnie poprawia jędrność i elastyczność skóry i  zauważalnie odmładza wygląd skóry

Sposób użycia: Serum nakładaj codziennie rano i wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu, pod krem. Omijaj okolice oczu. Unikaj naciągania skóry. Kurację świetnie dopełni krem redukujący zmarszczki pod oczy oraz biokliniczny krem do twarzy na dzień i na noc Uzdrovisco

50 ml cena: 69,00 zł

Bioklinika Uzdrovisco krem redukujący zmarszczki pod oczami 50-70+, na dzień i na noc 

peonia pro estrogen efekt, retinal kompleks, omega  3-6-9

Ta komfortowa, biokliniczna formuła została tak skomponowana, aby redukować suchość, wiotkość, zmarszczki, cienie i obrzęki pod oczami. Opracowana z myślą o skórze dojrzałej w okresie menopauzlanym i postmenopauzalnym.

Zawiera: ODKRYCIE! Retinal kompleks, Peonia pro estrogen efekt, Kwasy omega 3-6-9, Ekstrakt z maku, który przyspiesza mikrocyrkulację, wpływając na redukcję cieni i obrzęków pod oczami, ekstrakt z bzu czarnego, skwalan, wit.E, sterole roślinne, niacynamid, masło she

Potwierdzone rezultaty w testach klinicznych po 2 tyg. stosowania produktu:

  • wyraźnie regeneruje skórę pod oczami
  • przywraca, miękkość i wygładzenie
  • redukuje zmarszczki, cienie i obrzęki
  • skutecznie i długofalowo nawilża
  • odczuwalnie zwiększa gęstość skóry
  • poprawia jędrność i elastyczność skóry pod oczami

Sposób użycia: Krem nakładaj wklepując delikatnie opuszkami palców, codziennie rano i wieczorem na oczyszczoną skórę pod oczami. Kurację świetnie dopełni przeciwzmarszczkowe serum-mikrozastrzyk na twarz, szyję i dekolt oraz biokliniczne kremy Uzdrovisco.

25 ml cena: 59,00 zł

PRODUKTY TESTOWANE DERMATOLOGICZNIE

Produkty dostępne w drogeriach Rossmann  i na www.uzdrovisco.com

uzdrovisco.com

 

 

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Białe meble - polecacie czy nie?
Niezaprzeczalnym atutem białych mebli kuchennych jest fakt, że doskonale sprawdzają się w małych przestrzeniach, rozjaśniając...
Co myślicie o kobiecym stylu zarząd…
Kobiety w roli menedżerek zarządzają podmiotami w inny sposób niż płeć przeciwna, gdyż częściej...
Nadpotliwość
Podstawowym sposobem na nadpotliwość jest odpowiednia higiena ciała. Częstotliwość kąpieli należy dostosować do swojej...
Bielizna
Bielizna jest potrzebna każdej kobiecie by dać jej uczucie komfortu w każdej sytuacji, podkreślić...