URODA I ZDROWIE

Korzyści płynące z nauki tańca towarzyskiego

20 lipca 2017, dodał: AnnaK00994

Taniec towarzyski stał się w Polsce popularny kilka lat temu za sprawą programów telewizyjnych. I choć część w nas patrzy na niego sceptycznie, to jednak nauka tańca ma szereg zalet i zapewnia cały wachlarz korzyści. Dlaczego więc warto uczyć się tańca? I jak zacząć? Oto odpowiedzi na te pytania.

Świetna zabawa

Warto zacząć od tego, że nauka tańca to przede wszystkim ogromna frajda. Tak jak jogging czy pływanie mogą uzależnić, tak taniec szybko wejdzie Wam w nawyk. Ileż to razy, słuchając radia, pląsaliście w rytm płynącej z niego muzyki? Mamy taniec we krwi, wrodzone wyczucie rytmu i potrzebę ekspresji uczuć – wystarczy tylko poznać kroki, opanować układy choreograficzne i już można cieszyć się możliwością nieskrępowanego tańca.

Jednak taniec to nie tylko świetna zabawa, ale także pokonywanie własnych barier i fizycznych słabości.

Poprawa stanu zdrowia

Taniec towarzyski to nic innego jak ćwiczenia fizyczne, tyle że w takt muzyki. Tak więc rozciąga i wzmacnia mięśnie, poprawia wydolność układu krążeniowo – oddechowego i reguluje ciśnienie krwi w organizmie. Stanowi więc ważny element profilaktyki chorób serca i układu oddechowego. Jeśli więc nie lubicie ćwiczeń fizycznych, ale kochacie muzykę – to nauka tańca jest idealnym wyjściem dla Was.

Wspomaga odchudzanie

Taniec to idealny sposób na utrzymanie świetnej figury, a nawet na zrzucenie zbędnych kilogramów. Ćwiczenia wykonywane w ramach nauki tańca prowadzą do rozciągania i wzmacniania wszystkich grup mięśni ciała tancerza. Już po kilku tygodniach ćwiczeń zauważycie, że Wasze ciała są znacznie bardziej zwinne i jędrne. Masa tłuszczowa zniknie, a mięśnie staną się silniejsze i bardziej widoczne. Wasze ciała nabiorą apetycznych kształtów. Znów z dumą będziecie mogli ubierać Wasze ulubione obcisłe ubrania.

Im dłużej będziecie uczyli się tańca, tym prostsze staną się dla Was kolejne ćwiczenia. Wydolność organizmu będzie się stopniowo podnosiła, aż w końcu taniec stanie się czystą przyjemnością.

Poprawia nastrój

Taniec przynosi ze sobą jednak nie tylko korzyści dla zdrowia fizycznego, ale także dla duszy. Podnosi poziom endorfin i dopaminy, zwanych hormonami szczęścia. Po lekcji tańca będziecie oczywiście zmęczeni, ale także szczęśliwi, spokojniejsi i pogodni. To doskonały sposób na przełamanie jesiennej depresji, długotrwałą poprawę nastroju. Dodatkowo, obserwując zmiany zachodzące w ciele, poczujecie całkiem zasłużoną dumę.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że taniec podnosi pewność siebie i samoocenę, a przełamywanie własnych ograniczeń fizycznych czy nieśmiałości szybko zacznie sprawiać Wam przyjemność.

Taniec dla par

Jeśli wybierzecie się na naukę tańca towarzyskiego z życiowym partnerem, wzmocnicie łączące Was uczucie. Wspólnie wykonywane ćwiczenia, bliski kontakt fizyczny – to jest to, czego w codziennej gonitwie brakuje wielu parom. Taniec daje Wam doskonałą okazję do tego, by pobyć razem.

Jest idealny dla osób w każdym wieku

To jedna z największych zalet tańca – jest idealną formą aktywności dla osób w każdym wieku, także dla seniorów. Osobom w podeszłym wieku umożliwia zachowanie świetnej formy fizycznej i psychicznej, daje możliwość poznania nowych ludzi i nawiązywania znajomości. To bardzo istotne w profilaktyce depresji wieku podeszłego.

Dobra szkoła tańca towarzyskiego – jak wybrać?

Najważniejszym czynnikiem, który pozwoli Wam czerpać z tańca przyjemność i doświadczyć jego pozytywnego wpływu na Wasze ciała, jest wybór szkoły tańca. Jaka powinna być dobra szkoła tańca towarzyskiego? Większe miasta obfitują w placówki oferujące naukę tańca, ale jak wybrać najlepszą?

Dobra szkoła tańca powinna więc oferować szeroką gamę różnorodnych tańców, która pozwoli Wam wybrać idealny dla Was. Należy także zwrócić uwagę na to, czy nauka prowadzona jest od podstaw, a instruktorzy cieszą się dobrą opinią.

Ważne, aby instruktorzy mogli pochwalić się licznymi trofeami, ale przede wszystkim powinni być serdecznymi i sympatycznymi ludźmi, którzy pomogą Wam przełamać nieśmiałość i pokochać taniec.

Skorzystajcie więc z możliwości poprawy Waszego zdrowia, sylwetki i samopoczucia, które oferuje Wam taniec. Rozpocznijcie naukę z najlepszymi, a szybko zauważycie pozytywny wpływ tańca na całe Wasze życie.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kurtka czy płaszcz?
Osobiście preferuję kurtki z Cross Jeansu zimowe i te wiosenne jeansowe.
jakie są wasze ulubione sklepy z ub…
Ja też często przeglądam oferty producentów na allegro.pl Moim konikiem jest Cross Jeans,...
Jakie kolczyki powinnam nosić, jeśl…
Moim zdaniem pasują tez takie małe kuleczki np. takie pasują do twarzy okrągłej https://sklep.terpilowski.com.pl/product-pol-29696-Bizuteria-pandora-Kolczyki-sztyfty-Blekitny-blask-296272c01.html Do...
Ubieranie się zgodnie z wiekiem?
> Zafira napisał/a:> Ja właśnie noszę jeansy Cross i niestety nie podołały wyzwaniu,...