URODA I ZDROWIE

Konsekwentnie do celu, czyli jak wytrwać w postanowieniach

21 stycznia 2020, dodał: Redakcja

Za nami prawie cały pierwszy miesiąc roku. Minął też tzw. Blue Monday, czyli teoretycznie najbardziej depresyjny dzień w roku. Moment, kiedy nasze wyobrażenia i noworoczne postanowienia zderzają się z rzeczywistością. A jak tam Wasze plany? Ciągle w realizacji? Mamy nadzieję, że się nie poddaliście! W ramach wsparcia dzisiaj podpowiemy Wam, co może stać się Waszym motywatorem i pomocą do tego, aby w swoich ambitnych przedsięwzięciach wytrwać i je realizować. Przez cały rok!

Stawiaj na sprawdzony team

Kiedy poziom motywacji zaczyna spadać, potrzebny jest zastrzyk pozytywnej energii. A nikt tak nie potrafi zachęcić do działania jak bliskie osoby. Ludzie, którzy umieją zawsze zareagować we właściwy sposób – tak, aby zmobilizować Was do powrotu do postanowień. Przyjaciele, rodzina – na pewno macie w swoim otoczeniu osoby, które znają Was najlepiej na świecie. Wiedzą, kiedy trzeba się do Was zwrócić bardziej zdecydowanie i dać sygnał do działania, a kiedy pozwolić na chwilę odpuścić i odpocząć. Na takich ludzi warto stawiać. A najlepiej jeśli każde z Was realizuje swoje plany i postanowienia. Wtedy możecie się wzajemnie motywować i wspierać.

Małymi krokami do wielkiego celu

Przed Wami wielki cel, a poprzeczkę zawiesiliście sobie bardzo wysoko? Bardzo dobrze, bo warto być ambitnym. Jeśli jednak już po miesiącu czujecie zniechęcenie i macie ochotę odpuścić, to być może źle zaplanowaliście realizację. Podstawa to podzielenie całego “big picture” na małe etapy, kolejne kroki, których urzeczywistnienie nie będzie od Was wymagało aż tak dużo wysiłku, a będzie jednocześnie przybliżało Was coraz bardziej do realizacji ostatecznego celu. Planujcie procesy, notujcie działania i sprawdzajcie postępy. Nic tak nie motywuje jak widok zrealizowanych założeń i mierzalne sukcesy – nawet jeśli początkowo wydają się Wam one niewielkie. Zapisujcie wszystko, róbcie listy zadań i po kolei wcielajcie je w życie – już samo skreślanie lub odhaczanie kolejnych punktów napędzi Was do kolejnych działań, zapewniamy!

zegarek-suunto-7-notowanie.jpg

Smartwatch Twoim prywatnym asystentem i trenerem

Wolicie nie dzielić się z nikim swoimi postanowieniami, a system małych kroków i listy zadań to dla Was za mało? Jest coś, co połączy zalety obu poprzednich metod! Smartwatch! Współczesne inteligentne zegarki są jak trener i asystent w jednej osobie – a właściwie w urządzeniu. I to nie tylko jeśli Wasze postanowienia dotyczą np. poprawy formy fizycznej czy chęci zrzucenia kilku kilogramów. Sprawdzą się również jako wsparcie w codziennych działaniach, przypomną o spotkaniach, o dziennych celach, a dodatkowo pokażą czy jesteście w formie, aby dalej z takim samym zaangażowaniem realizować plany, czy może powinniście dać sobie chwilę by odpocząć.

Doskonale w obu światach – sportowym z treningami i codziennym z obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi – sprawdzają się nowe zegarki Suunto 7. To pierwsze smartwatche fińskiej marki wyposażone w system Wear OS. Dzięki temu zegarki Suunto można z powodzeniem wykorzystywać nie tylko, jak dotąd, wszechstronnie w czasie ćwiczeń, ale i na co dzień. Zegarkiem można płacić zbliżeniowo, można sterować muzyką ze smartfona i, co ciekawe, możliwy jest też dostęp do bezpłatnych map outdoorowych offline. Dla tych zaś, którzy w swoich postanowieniach skupiają się na poprawie kondycji i formy fizycznej, z pewnością przydatna może się okazać funkcja tzw. map popularności – udostępnienie najpopularniejszych tras treningowych, na których swoje aktywności realizują użytkownicy Suunto. Taki smartwatch pomaga połączyć pasję do sportu z intensywnym życiem. Życiem na wysokich obrotach!

zegarek-suunto-7-bieganie.jpg

Macie więc trzy sposoby na motywację – wsparcie od bliskich osób, samokontrola i metoda małych kroków oraz wirtualny asystent i trener w postaci smartwatcha. Wszystkie są skuteczne, ale nie każda musi się sprawdzić w Waszym przypadku. Warto je wypróbować i zobaczyć, która jest dla Was najlepsza i sprawia, że nawet jeżeli poziom motywacji spada, to wciąż wypełniacie plany i założenia postawione na początku roku. Trzymamy kciuki za realizację wszelkich ambitnych postanowień!

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ubytek w zębie
Poza tym ułamany ząb reaguje bólem na ciepło-zimno więc z tym naprawdę nie można...
Świadczenia przedemerytalne - jak u…
Obecnie to najważniejszy jest staż pracy, jeśli spełnia się ten wymóg to można...
Fryzura a zawód
Coraz mniej zwraca się na to uwagę, również urzędnicy czy prawnicy mają fantazyjne...
Avon - dobry czy nie?
Dla mnie lepszy jakościowo jest Oriflame i YR