URODA I ZDROWIE

Konkurs eko EcoVariant – wyniki!

26 września 2019, dodał: pinkmause

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, w którym do wygrania były 3 zestawy ekologicznych środków czyszczących marki EcoVariant. W każdym zestawie: ekologiczny żel do mycia w zmywarkach oraz ekologiczny płyn płuczący i nabłyszczający naczynia do stosowania w zmywarkach.

Niezwykle cieszy nas, że większość z naszych czytelników przykłada tak dużą wagę to ekologicznego stylu życia, widać, że dbacie o swoje zdrowie i naszą planetę. Po przeanalizowaniu wszystkich komentarzy, z trudnością, ale postanowiliśmy nagrodzić autorki poniższych komentarzy:

joanna.h…

 

Być eko to włączyć myślenie, a nie bezrefleksyjnie dać się omamić galopującemu konsumpcjonizmowi (ojej, już samo słowo rozwala na łopatki…). Kupujemy, wyrzucamy, kupujemy nowe, za chwilę wyrzucamy. Robimy tak ze wszystkim. Dziecko lekko zdarło buty? A co tam. Kupię nowe, przecież tego towaru masa w sklepach, i to za psie pieniądze. No właśnie. Połowa tego towaru trafia do kosza, bo ludzie nie są w stanie go przerobić, przenosić. Takie tanie getry – nie opłaca mi się ich zszywać, wolę kupić nowe. Tak na pewno jest wygodniej. Ale nie szybciej i nie lepiej. Ja swoim dzieciom reperuję ubrania. Poplamioną koszulkę mogę wykorzystać na zrobienie dekoracyjnej łatki na dziurę w spodniach. Mogę też uszyć ładne ubranka dla lalek. Staram się tak robić ze wszystkim. Starą firankę wykorzystałam na uszycie torebek, w których przechowuję warzywa i owoce. Noszę takie zawsze ze sobą – aby w sklepie nie być skazaną na plastik, korzystam ze swoich siateczek. Nie kupuję wody w plastikach – w domu mam dzbanek z filtrem, a dzieci zaopatrzyłam w buteleczki filtrujące, aby mogły z nich korzystać w szkole. Nie kupuję dzieciom badziewnych gazetek, które przyciągają ich wzrok i mamią tandetnymi zabawkami z plastiku. Moje dzieci potrafią bawić się tym, co znajdą pod ręką. Najlepsza zabawa jest wtedy, gdy nie mają gotowych zabawek i trzeba uruchomić kreatywność. Ja do sprzątania też tam, gdzie mogę, używam eko środków. Okna myję tylko octem, a nie cudo środkami ze sklepu. Kamień w łazience usuwam także octem. Podłogi myję wodą z octem + naturalny olejek dla delikatnego zapachu. Wannę szoruję sodą z szarym mydłem. Staram się żyć ekologicznie i uczę tego moje dzieci.

Anna Bobrowska Każdego dnia o środowisko dbam
i wielką radość z tego mam.
Śmieci odpowiednio segreguję,
dbam o zieleń, przyrodę i lasy, gaszę światło, energii i wody nie marnuję,
walczę ze smogiem, torebek foliowych unikam,
zdrowo się odżywiam, witaminy łykam,
nie wyrzucam żywności, resztkami bezdomne zwierzęta częstuję
i darmowe posiłki im serwuję,
zbiórka odzieży dla potrzebujących musi być,
papier przeznaczam na makulaturę, aby w czystym świecie żyć.
Do śniadania tylko zdrowa, krystaliczna woda,
bo ona energii mi doda!
Wybieram naturalne kosmetyki, bo to najcenniejszy skarb tego świata,
zdrowie i urodę gwarantują na lata!
One moją skórę pielęgnują,
uśmiech na twarzy wywołują!
Dokładnie nawilżają
i co bardzo ważne nie podrażniają!
Naturalne bogactwo tutaj się skrywa,
eliksirem młodości każdy z nich się nazywa.
Skóra pięknie i zdrowo wygląda,
i każdy facet na ulicy się za mną ogląda!
Naturalne kosmetyki są fantastyczne,
bo tak wyjątkowe i magiczne!
Wybieram naturalne kosmetyki, bo niczym czarodziejska różdżka czarują,
mój szary świat kolorują!
One swoje bogactwo odkrywają niezmiennie
i sprawiają, że moja skóra wygląda zdrowo i pięknie codziennie!
Jestem radosna
niczym zielona wiosna!
Naturalne kosmetyki o moją skórę dbają,
dokładnie pielęgnują i nawilżają.
Razem z moją rodzinką je stosujemy
i niebiańsko każdego dnia się czujemy
To najcenniejszy skarb tego świata
bo zdrowie i urodę gwarantują na lata.
Delikatnością i świeżością otulają
pozytywne emocje i energię wyzwalają.
Są wyjątkowe i fantastyczne, bo to 100 % natury
absolutnie sama radość dla skóry.
Rzeczywistość szara kolorów nabiera
magiczny ich zapach do cudownej krainy rozkoszy zabiera
Każdy ich dotyk to muśnięcie słońca
piękny, złocisty blask który nie ma końca.
Oczywiście są bardzo wydajne i skuteczne
lecz co najważniejsze, dla skóry bezpieczne.
Skóra wygląda młodo i kwitnąco,
każdego dnia odkrywam swoje piękno i czuję się zniewalająco.
Naturalne kosmetyki cenię sobie skrycie,
bo one kolorują moje szare życie,
eliksirem młodości się nazywa
i taki oto przepis w sobie skrywa:
1 kilogram myślenia pozytywnego,
1 łyżkę uśmiechu słonecznego,
szczyptę dobrego nastroju i radości,
10 kilo serdeczności,
2 szklanki pozytywnej energii i humoru,
aby szarą codzienność ubarwić – 1 litr koloru,
odrobinę szczęścia i cierpliwości,
garść spełnionych marzeń i wytrwałości.
Z tymi kosmetykami podróżuję do krainy marzeń,
gdzie można poczuć magię pozytywnych wrażeń,
jest dużo uśmiechu pełnego słońca,
rzeka optymizmu, która płynie bez końca,
las szczęścia, który nie wyginie,
tęcza pokoju, która nigdy nie zginie,
góra miłości, która wysoko się wznosi,
chmura radości, która do nieba unosi,
są gwiazdy pełne blasku, które spadają
i wypowiedziane życzenia spełniają.
W takiej cudownej krainie żyć bym chciała,
w końcu motylem bym się stała,
wysoko do nieba poleciała
i niczego więcej do szczęścia nie potrzebowała!
Absolutnie kosmetyki naturalne sobie cenię
i na żadne inne nigdy nie zamienię!
Żyję w harmonii z naturą, dbam o czystość ciała, serca i ducha,
wtedy słonecznym uśmiechem tryskam od ucha do ucha!
Nie jeżdżę wypasioną furą,
żyję w zgodzie z naturą.
Wybieram rower, bo to środek lokomocji wspaniały,
okrążyć można nim świat cały,
on pozytywnej energii dodaje, w nim radość tkwi,
z zachwytu kalorii ubywa mi!
Chodzę na spacery z rodziną, nordic walking uprawiamy
oddychamy świeżym powietrzem i radosne miny mamy!
Wszelkie dobra naszej Matki Ziemi kocham i szanuję,
bo ona każdego dnia swoim bogatym pięknem nas obdarowuje!
Mam radosną minkę,
bo tych nawyków uczę swoją rodzinkę.
Tak właśnie żyjemy w harmonii z naturą każdego dnia,
dziękując za wszystko co nam da!

Mysiowa

Nie ten szczęśliwy co ma wszystko,a ten co najmniej potrzebuje czyli taki ekoczłek. Czego by ludzie nie dostali to i tak im mało.
Wychowałam się w dużym mieście wojewódzkim,ale z wodą w studni na ulicy, wychodkiem w podwórku i kuchnią węglową; biednie, skromnie,ale szczęśliwie. Wodę się oszczędzało i umiejętnie korzystało. Wszystko miało drugie życie i wszystko należało wykorzystać; bo i takie czasy były. Dobrobyt i życie eko wykluczają się! Dobra materialne technologiczne i ekskluzywne nie są eko. Ja się wychowałam z lalką-trocinianką i takimi robionymi z kępek traw,chodziłam z kanką po mleko do spożywczego, po naboje do syfonu, zbierałam butelki i makulaturę. Czasy się zmieniły,ale oszczędności nauczyłam się na całe życie.Poza tym mam taką rentę i choroby,że siłą rzeczy jestem eko-oszczędna; nie marnuję prądu,wody ani jedzenia, nie używam woreczków foliowych tylko biorę swoje pojemniki nawet do sklepu, gazety i książki kupuję używane,ubrania kupuję raz na ruski rok, kosmetyki- naturalne,domowobabcine. Małe potrzeby sprzyjają ochronie środowiska. Zachcianki, pęd za ” jeszcze więcej, jeszcze lepsze” niszczy nas samych, środowisko, kulturę, świat.

 

serdeczne gratulacje! Nagrody wysyła sponsor nagród marka ECOVARIANT  w ciągu 7 dni

O NAGRODACH:

Produkty marki EcoVariant znajdują zastosowanie w całym gospodarstwie domowym. Mogą być wykorzystywane do sprzątania łazienki, kuchni czy innych, wymagających odświeżenia pomieszczeń. Specjalne płyny proekologiczne przeznaczone są również do zmywania czy prania. Ekonomiczne zastosowania, efektywność działania i bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego to podstawowe zalety ekologicznych środków czystości. W ofercie marki EcoVariant znajdziemy płyn do mycia naczyń, żel i sól do zmywarek, produkty do mycia podłóg, mebli i skór oraz toalet, płyny uniwersalne, płyny do mycia szyb oraz płyny do prania. Produkty EcoVariant mają wyjątkowe walory i jest to zagwarantowane własnym certyfikatem „GUARANTEE EcoVariant”, którego znak widnieje na każdej etykiecie.

Marka EcoVariant na na bazie własnego innowacyjnego biosurfaktantu EcoTenz produkuje ekologiczne środki czystości, ekologiczne płyny do prania oraz inne produkty do użytku profesjonalnego. EcoTenz jest stosowany we wszystkich produktach, co podnosi ich skuteczność, jednocześnie nie stwarzając zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska. EcoTenz również przyśpiesza biodegradację produktów i powstałych po ich użyciu ścieków.

Flash PERFECT to żel myjący naczynia w zmywarkach do stosowania jako zamiennik tabletek i kapsułek. Ekologiczny, roślinny z orzechów piorących. Wykazuje doskonałe właściwości myjące i odtłuszczające. Jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska. Cechuje się szybką biodegradacją. Ma przyjemnym owocowo ziołowy zapach użytych składników.

Flash CRYSTAL to płyn płuczący i nabłyszczający naczynia do stosowania w zmywarkach. Bezzapachowy, hipoalergiczny, ekologiczny z orzechów piorących. Wytworzony z udziałem biosurfaktantu EcoTenz z orzechów piorących i z naturalnym kwasem cytrynowym.

Głównym składnikiem EcoTenz jest botaniczna saponina (z łac. „mydło”) pozyskiwana  z rośliny – Sapindus Mukorossi, nazywana indyjskimi orzechami piorącymi. To naturalnie występujący w przyrodzie niejonowy środek powierzchniowo czynny (detergent, surfaktant, tenzyd) należący do grupy glukozydów. To naturalny detergent zerwany prosto z drzewa, który sprawia, że zmywanie, pranie i sprzątanie jest ekologiczne, bez dodatku chemii i substancji zapachowych. Orzechy piorące pochodzą z Indii i Nepalu, gdzie od wieków stosuje się je jako idealny środek do prania, zmiękczania i dezynfekowania wody.

 

Orzechy piorące są uniwersalnym i wydajnym produktem roślinnym, który używany jest głównie jako zamiennik proszku do prania. Choć nazywa się je orzechami lub kasztanami, to tak naprawdę są jagodami spokrewnionymi z owocami liczi. Swoją nazwę otrzymały nie z powodu pochodzenia, ale sposobu, w jaki wysychają tworząc twarde skorupki. Orzechy rosną na drzewie potocznie nazywanym drzewem mydlanym, a swoje właściwości zawdzięczają saponinie znajdującej się w ich skorupkach. Saponina to naturalna substancja, która w kontakcie z wodą działa jak mydło. Taki sposób mycia lub prania jest uważany za najbardziej ekologiczny i przyjazny zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla zdrowia. EcoTenz na bazie orzechów piorących to zatem naturalny środek, który może zastąpić chemiczne płyny i proszki. Pranie, zmywanie i czyszczenie z takimi produktami jest ekologiczne i ekonomiczne.

Ekologiczne środki czystości zawierają łagodne składniki myjące naturalnego pochodzenia. Są w pełni przyjazne dla środowiska i alergików. Nie zawierają substancji wybielających ani tenzydów syntetycznych. Zmiękczają wodę i nadają się do stosowania nawet w niskich temperaturach. Środki czystości pozbawione intensywnie działających substancji chemicznych są przyjazne dla skóry człowieka oraz dla środowiska naturalnego. Nie powodują skażenia wód i są bezpieczne dla wszelkiego wyposażenia gospodarstwa domowego. Składniki naturalne które z użytych środków trafią do ścieków cechują się szybką biodegradacją oraz wspomagają biodegradację substancji, które zostały zmyte z czyszczonych powierzchni lub tkanin. Korzystanie z ekologicznych środków czystości sprawia też satysfakcję z rezultatu ich działania oraz faktu dbania o własne zdrowie i naturę.

Polecamy: www.ecovariant.pl

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

42 komentarzy do Konkurs eko EcoVariant – wyniki!

 1. avatar Magda pisze:

  Dla mnie bycie eko to bycie przyjaznym dla środowiska i dbanie o swoje zdrowie w naturalny sposób. Bycie eko to ograniczanie plastiku – zamiast reklamówek – torba z materiału, owoce i warzywa bez foli. Wspieranie lokalnych warzywniaków, a także uprawa swoich ziół w domu. Bycie eko to zbieranie nakrętek dla szczytnych celów, to ograniczanie marnowania wody i prądu. To segregowanie śmieci. To kupowanie kosmetyków naturalnych, nie testowanych na zwierzętach. Bycie eko to także transport publiczny albo rower zamiast samochodu. To zdrowe odżywianie, sprzątanie świata i udział w akcjach mających na celu uświadomienie społeczeństwa, że zmiany należy wprowadzać najpierw u siebie.

 2. avatar patii914 pisze:

  Bycie eko to dla mnie stosowanie produktów przyjaznych środowisku i bliskich naturze. To także zachowania i postawy, które nas do tej natury przybliżają. Jeśli chodzi o żywność – ekologiczna to ta, do której uprawy nie stosowano sztucznych nawozów. Istnieją również ekologiczne samochody – wydobywa się z nich mniejsza ilość spalin.
  Bycie eko jest nie tylko modne, ale bardzo ważne dla naszej planety! Inaczej nie będziemy mogli za długo się nią cieszyć!

 3. avatar Joanna pisze:

  Bycie eko?
  Prosta sprawa,
  Może być to dobra zabawa!
  Wystarczy mieć troszkę świadomości
  Przyda się odrobina zawziętości
  Zakręć wodę, nie bierz reklamówki
  Problem ze śmieciami będziesz mieć z główki!
  Myślę o innych i o sobie, wszystkim będzie się lepiej żyć
  Kiedy eko zaczniesz być:)

 4. avatar Vantablack pisze:

  W dzisiejszych czasach, bycie „eko” nabrało charakteru marketingowego a zarazem modnego. Duża ilość osób publiczne określa się jako ci, którzy na co dzień dbają o naturę i naszą Ziemię.
  Pytanie czy bycie przyjaznym dla środowiska jest czymś więcej niż zakup produktów z etykietą „eko”, oraz nie używanie plastikowych toreb na zakupy?
  Dla mnie czasem istotniejsze jest to, by w trakcie spaceru, bądź wędrówki w górach zboczyć ze szlaku i pozbierać porozrzucane niedopałki papierosów, puste i zgniecione butelki czy opakowania z batonów.
  Pokazywanie młodszej części społeczeństwa, że to od nas zależy jak będzie wyglądać łąka, rzeka czy las również jest istotnym aspektem kształtowania społeczeństwa świadomego naszych możliwości. Zatem bycie eko, oznacza dla mnie czynny udział i wyjście w teren !

 5. avatar Nika pisze:

  Ekologia to nie żadna tylko papierkologia
  Traktaty i żmudne ustawy
  Ale bardzo pwoazne sprawy
  Mówię do syna – dbaj o ziemię naszą
  Nie tylko dlatego że w tv strasza
  Szanuj jej zasoby bo nie są tylko Twoje
  Oszczędzaj wodę, segreguj śmieci
  Rób to dla siebie i przyszłych dzieci.
  Pracuje w funduszach unijnych pozyskujac dotacje na wiele prac termomodernizacyjnych
  Mniej co2 do atmosfery
  To nie da jakieś śmieszne bajery
  O planetę trzeba dbać a nie tylko brać i brać….

 6. avatar Jottete pisze:

  Być eko znaczy dla mnie ograniczyć się w zakupach i konsumowaniu, nie kupować tylko dlatego, że coś jest w promocji lub obniżonej cenie, nie używać tony kosmetyków i nie mieć tony ubrań. Być eko, to nie marnować jedzenia. Być eko, to sprawdzać skład kupowanych produktów. Być eko to naprawiać i przerabiać zamiast wyrzucać. Być eko to postawić na rzeczy wielorazowe, jak najbardziej trwałe. Być eko, to zbierać śmieci w kęsie. Być eko, to swoją postawą dawać przykład innym.

 7. avatar Krystyna pisze:

  Powolutku ale konsekwentnie wprowadzam styl eko w mojej rodzinie. Nasze życie to raczej rytm życia i dobra zabawa. Sortowanie śmieci, nie zagracanie swojej życiowej przestrzeni i wykorzystywanie tego co daje natura. Efekty są może wolne ale budowana świadomość to nieoceniona wartość. Organiczne odpady do ogrodu, ściółkowanie z pokrzywy, naturalne opryski. Na przyjęciach ogrodowych naturalne napoje z mięty, limonki i soku z kwiatu czarnego bzu…mniam. I jak tu „ICH” nie wynagrodzić (moich najbliższych), że razem ze mną bawią się w „czystość” wokół siebie?? Np. dzbanki do filtrowania wody to będzie kolejny przyczynek do budowania stopnia samoświadomości. Po co nam zbędne opakowania po wodzie mineralnej. To tylko drobny przykład. A w tej całej zabawie najważniejsze jest życie w zgodzie z naturą i nieokłamywanie samego siebie w tym „cyklu” zamkniętym jakim jest nasze życie tu i teraz.

 8. avatar EKO pisze:

  Być EKO to żyć w symbiozie z naturą! Dbać o planetę a ściślej mówiąc o nasze otaczające nas środowisko możemy na dwa sposoby. Sposób globalny to nauka i edukacja innych. Już nie mówię o edukacji w szkole czy kampaniach społecznych – po prostu edukujmy się nawzajem. Wspólnie z rodziną i znajomymi uświadamiajmy sobie jakie zagrożenie niesie marnotrawienie zasobów czy zaśmiecanie otoczenia. Wspólne rozmowy, które przekładają się na czyny to pierwszy krok ku czystej planecie! No właśnie, ale co robić aby o nią dbać. Jak już pisałem na wstępie zacznijmy od tego co nas otacza. Oszczędzajmy wodę podczas codziennej toalety, kiedy myjemy zęby zakręcajmy wodę. Używajmy toreb wielokrotnego użytku, starajmy się kupować produkty, które mają jak najmniej plastiku (np. w szklanych opakowaniach). Czy nie lepiej kupić sok w szklanym opakowaniu aniżeli oranżadę w plastikowym? Dwa w jednym – zdrowie i ekologia. Osobiście mam manię do gaszenia światła. Zawsze gdy widzę, że światło jest zapalone tam gdzie nie musi, szukam wyłącznika. Wyobraźcie sobie miny ludzi na korytarzach w urzędach. W sklepach kiedy pytają się czy chcę torbę odpowiadam, że rozkładają się setki lat! Moja mama uwielbia z niepotrzebnych już rzeczy jak opakowania, części garderoby tworzyć ciekawe nazwijmy to „instalacje i dekoracje”. Sposobów na ponowne wykorzystanie produktów jest wiele! Trzeba tylko chcieć. Jesteśmy społeczeństwem konsumpcyjnym – a co za tym idzie im więcej gromadzimy, tym więcej wyrzucamy. Zastanówmy się, co tak na prawdę potrzebujemy – mniej wyląduje w śmietniku. Nie ukrywajmy – bycie EKO to spędzanie sporo czasu na czytaniu etykiet i opakowań. Kupując żywność, środki czystości czy cokolwiek innego zawsze czytamy etykiety wybierając te produkty, które są po prostu przyjazne środowisku. Kończąc – z przyjemnością przeczytam etykiety Waszych produktów! Pozdrawiam! :)

 9. avatar Bogusia pisze:

  Dla mnie bycie eko oznacz dosłownie, że na co dzień jest jestem eko.
  Czyli robię tylko niezbędne zakupy, aby nic się nie marnowało. Warzywa, owoce, nabiał, a także mięso kupuję od lokalnych rolników. Ekologicznie też gotuję, zawsze staram się w miarę możliwości upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.
  Ekologicznie dbam o siebie, wykorzystując naturalne dobra- sama przygotowuję większość kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Środków chemicznych do utrzymania czystości w domu praktycznie nie kupuję, ale robię sama w domu.
  Segreguję śmieci, sprzątam po moim pupilu, oszczędzam wodę, do pracy dojeżdżam rowerem, nie wyrzucam kartek zapisanych z jednej strony, nie kupuję napoi w plastikowych butelkach, bułkę tartą robię sama z bułek, które nie są już pierwszej świeżości. Daleko mi jeszcze do stwierdzenia, że w 100% żyję tak ekologicznie jakbym chciała, ale każdego dnia staram się żyć bardziej EKO!

 10. avatar Ada pisze:

  Dla mnie ekologiczny nie wiąże się z naturalnym, a raczej takim, którego wykorzystanie ma jak najmniejszy wpływ na środowisko. Przedmiot nie musi być naturalny, biodegradalny lub nadający się do zostawienia w lesie, bo się rozłoży.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

BIO-Kosmetyki naturalne.
Na mnie dobrze działa seria Eco Nature z Bielendy. Krem, masło nawilżajće z śliwką...
Termometr
Ja mam termometr innoGio giofast gio-515, fajnie działa, dobrze i szybko mierzy. Każda...
Koronawirus - Wasze historie, ostrz…
No i mamy powtórkę z wiosennych ograniczeń, mam nadzieję, że teraz sceptycy i antymaseczkowcy...
Problem ze wzwodem
Bywa, że problem sam mija jak się zmieni partnerkę na młodszą i ładniejszą;)