Komiksy Wydawnictwa Egmont na jesienne wieczory | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Komiksy Wydawnictwa Egmont na jesienne wieczory

5 października 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Komiksy to sposób na nudę i gwarancja dobrej zabawy. Przygody ulubionych bohaterów wciągają i przenoszą nas w czasie i przestrzeni.  Zobaczcie, jakie nowości przygotowało Wydawnictwo Egmont:

Lucky Luke. Lucky Luke na siodełku

Coś niesamowitego! Lucky Luke zamienia strzemiona na pedały, jadąc przez całą Amerykę na zachód. Po raz kolejny Samotny Kowboj wciela się w samarytanina i niespodziewanie trafia na siodełko roweru, pedałując jak szalony, aby pomóc Albertowi Overmanowi przewieźć jego dzieło do San Francisco, gdzie odbywa się wielki wyścig rowerowy. To idealna okazja dla projektanta, aby zaprezentować swoje dzieło i uwieść mieszkańców miasta swoim nowym, rewolucyjnym jednośladem. Ale podróż Lucky Luke’a nie będzie łatwa: pozbawieni skrupułów bandyci, uparci wieśniacy i podejrzliwi Indianie będą nieustannie wciskać mu patyki w szprychy i utrudniać wyścig nowoczesności! Jolly Jumper również nie jest zachwycony, że Lucky Luke zamienił siodło na siodełko.

Zdobycie uznania fanów Lucky Luke’a nie należało do łatwych zadań, jednak Mawilowi, który połączył świeże pomysły z klasycznymi motywami i dowcipnymi gagami, tworząc zabawną przygodę, udało się w pełni sprostać temu zadaniu. Mawil, a właściwie Markus Witzel Mawil, to urodzony w 1976 roku w Berlinie Wschodnim autor i ilustrator, którego największym dotychczasowym hitem był Kinderland.
Autor jest zdobywcą prestiżowej niemieckiej nagrody Max and Moritz w 2014 roku.

 

Lulu i Nelson. Królestwo lwów, tom 2

Druga część przygodowej opowieści dla dzieci o spełnianiu marzeń, walce o wolność i miłości do zwierząt. Pierwszy tom serii zdobył nagrodę na francuskim Festiwalu Komiksowym w Blois w 2020 roku. W tym samym roku na podstawie komiksu powstał długometrażowy film animowany.

Lulu udało się dotrzeć do południowoafrykańskiej krainy lwów, jednak jej ojciec został aresztowany podczas demonstracji przeciwko apartheidowi. Teraz mała Włoszka przebywa na farmie adwokatki Mary, która stara się uwolnić z więzienia tatę małej poszukiwaczki przygód. Równocześnie dziewczynka razem z przyjacielem Nelsonem przygotowuje się do chwytania lwów. Jednak czy to zamierzenie ma w ogóle sens, skoro sama bohaterka coraz bardziej przekonuje się do idei, że wolność należy się nie tylko ludziom, ale też zwierzętom?

Scenarzystami serii są Charlotte Girard i Jean-Marie Omont, którzy wcześniej wspólnie tworzyli niezwykle wysoko oceniany przez czytelników cykl mangowy „La balade de Yaya”. Rysunki są dziełem Aurélie Neyret, ilustratorki pism dziecięcych i współautorki znanej także w Polsce serii „Pamiętniki Wisienki”.

 

Pozytywka. Pióra łagodnego orła, tom 5

Piąty tom opowieści o ośmioletniej Noli, która odziedziczyła po matce funkcję obrończyni Pandorii, niezwykłego świata, do którego przechodzi się przez magiczną pozytywkę.

Po kolejnej wyprawie do Pandorii Nola ma poważne kłopoty z powrotem do domu. Dlaczego portal nie działa? Przyjaciele szybko ustalają, co należy zrobić, aby dziewczynka mogła przejść do swojego świata. Należy zdobyć trzy pióra łagodnego orła, jednak to zadanie okazuje się trudniejsze i niebezpieczniejsze, niż początkowo się wydawało! A potem bohaterowie dokonają niespodziewanego odkrycia…

Scenarzystką serii jest Francuzka o pseudonimie Carbone (właśc. Bénédicte Carboneill), która po wielu latach pracy jako nauczycielka postanowiła pisać dla dzieci. Tak powstały liczne książki dla najmłodszych oraz scenariusze do komiksów „Le Pass’Temps”, „Pozytywka”, „Dans les yeux de Lya” czy „Complots à Versailles”. Rysunki są dziełem urodzonego w Demokratycznej Republice Konga grafika Gijé (Jérôme Gillet), który wcześniej pracował w przemyśle reklamowym i przy produkcji filmów animowanych (m.in. „Barababor”). Historia o Noli jest jego pierwszym dużym projektem komiksowym.

 

Smerfy i wioska dziewczyn 5. Kij Wierzby, tom 5

Piąta część cyklu „Smerfy i wioska dziewczyn”, który nawiązuje do wydarzeń przedstawionych w kinowym filmie o bohaterach z Zaczarowanego Lasu.

Mięta jest Smerfką, która bardzo chciałaby poznać tajniki stosowania ziół i zostać pomocnicą naczelniczki Wierzby. Niestety, jej wiedza o roślinach, także tych drapieżnych, wciąż jest niewielka, dlatego niefrasobliwym zachowaniem powoduje, że przywódczyni wioski dziewczyn zostaje ranna. Aby ją uzdrowić, Mięta z przyjaciółkami będą musiały wyruszyć na koniec świata, gdzie znajduje się cudowne źródło. Czekają je niezwykłe i straszne przygody! Czy śmiałym Smerfkom uda się osiągnąć cel?

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Jego komiksy zostały zaadaptowane na potrzeby filmów o przygodach niebieskich skrzatów. Obecnie autorami nowych opowieści o Smerfach są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

 

Mój pierwszy komiks 5+ Malinka chce się bawić, tom 1

Czy znacie już rodzinę pana Borsuka i pani Lisicy? Najmłodsza z rodzeństwa, Malinka, siostra Szperaczka i Borka, prezentuje swoje przygody.
Malinka uwielbia zabawy ze starszym rodzeństwem. Zawsze ma mnóstwo pomysłów i jeszcze więcej energii… Czasami aż za dużo. A przede wszystkim Malinka chce się bawić!
Ta pierwsza część przygód Malinki skierowana jest do najmłodszych czytelników.

 

Mój pierwszy komiks 5+ W cieniu drzew. Pierwsza wiosna, tom 4

To ostatni komiks z serii „W cieniu drzew”, w której poznajemy zwierzęta i ich perypetie podczas kolejnych pór roku. Tym razem nadeszła wiosna!
Zrywanie kwiatków dla mamy to ulubione zajęcie każdego dziecka.
Chyba że dziecko nie przestaje kichać…
Aaa… Aa… A psik!
Ćśśś, już dobrze, dobrze…

 

Myszka Miki. Miki podróżuje w czasie

Disnejowska Myszka Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy wynalazcę. Przeżyj wraz z tym bohaterem niesamowite przygody!

Miki pracuje jako dziennikarz. Pewnego dnia dostaje szansę przeprowadzenia wywiadu z wynalazcami wehikułu czasu! Postanawia samemu wypróbować niezwykłą maszynę. Podczas wędrówki po epokach pozna słynnych ludzi, będzie ratował się przed piratami i spacerował po Srebrnym Globie, ale najbardziej utkwią mu w pamięci spotkania z natrętnym stworem o wielkich zębiskach! Czy Miki wyjdzie cało z niebezpiecznej podróży w przeszłość?

Autorami albumu „Miki podróżuje w czasie” są francuski scenarzysta o pseudonimie Dab’s (m.in. uwielbiane przez czytelników autorskie serie humorystyczne dla dzieci „Nino & Rébecca” oraz „Tony & Alberto”) i włoski rysownik Fabrizio Petrossi znany przede wszystkim z ilustrowania komiksów disnejowskich.

 

Kaczogród – Stworki z bagien i inne historie z lat 1944–1945, tom 20

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z lat 1944–1945. W tytułowej opowieści Donald i siostrzeńcy wybierają się na odludne bagna, bo marzą o odkryciu, które przyniesie im sławę. Dla sławy i pieniędzy usiłują też sfotografować rzadkiego dzięcioła żelaznodziobego w komiksie Kolejność dziobania, a to nie koniec ich przygód w roli fotografów – w historii liczy się dobre ujęcie kaczory starają się zrobić zdjęcia, które można by sprzedać do mediów. Tom obejmuje również dłuższą opowieść przygodową Zamrożone złoto o wyprawie na mroźną Alaskę i kilka komiksów o tematyce kowbojskiej. Oprócz fotografii i ujarzmiania wierzchowców Donald próbuje swoich sił między innymi w handlu morskim, łyżwiarstwie, puszczaniu latawców i sztuce cyrkowej. Ciekawostkę dla fanów stanowi historia Dziewczyna w czerwonym kapeluszu – jedyny w dorobku Carla Barksa komiks o Myszce Miki.

Kaczogród to kolekcja uwielbianych klasycznych komiksów, napisanych i narysowanych przez Carla Barksa w latach 1943–1972. Komiksy są prezentowane w kolejności chronologicznej. To prawdziwy skarb dla fanów!

 

Herkules agent międzygalaktyczny. Małgosia, dziewczynka z lodówki, tom 1

Pierwszy tom zabawnej opowieści science fiction o Herkulesie i Marlonie – uczniach kosmicznej akademii szkolącej przyszłych agentów mających chronić dzieci w całej galaktyce. Niestety na razie przyjaciele są najgorszymi uczniami w szkole… W czasie jednego z zadań spotykają Małgosię – bardzo dziwną ziemską dziewczynkę, która zamyka się w lodówce i garściami pożera kostki lodu. Czy uda im się pomóc Małgosi i zdać do kolejnej klasy w szkole agentów? Jedno jest pewne: czeka ich ciężka przeprawa…

Autorem scenariusza tej międzygalaktycznej historii jest belgijski scenarzysta komiksowy i dramaturg Vincent Zabus („Le Monde selon François”), a zilustrował ją Antonello Dalena, znany polskim czytelnikom m.in. z serii „Ernest i Rebeka” oraz „Smerfy i świat emocji”.

 

Kumpelki, tom 3

Kolejny, trzeci już tom zabawnej serii dla miłośniczek „Sisters”! Jessika i jej kumpelki nadal trzymają się razem i wspierają w (prawie) każdej sprawie – rozumieją się bez słów, doradzają przy wyborze strojów i chłopaków… Ale czasami nawet najlepsze przyjaciółki potrafią zaleźć za skórę!

Scenarzystą „Kumpelek” jest Christophe Cazenove, znany jako autor serii „Sisters” oraz „Kasia i jej kot” czy „Mali bogowie”. Za rysunki odpowiada Philippe Fenech, twórca ilustracji do znakomicie ocenianego przez czytelników cyklu przygodowo-humorystycznego „Ulysse!” czy przeznaczonej dla młodych odbiorców historii „Léo Passion Rugby”.

Książki poleca Wydawnictwo EGMONT

 

logo Egmont

 






Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletka "po" od 15 roku życia
Dla mnie seks 15 latki jest czymś niepojętym, przeraża mnie to! ale teraz...
Błędy w komunikacji - 12 zdań, któr…
Będąc w związku trzeba wręcz należy rozmawiać. Nie tylko o problemach, bo te bardzo...
Podwyżka renty socjalnej
Uważam, że skutki podniesienia renty socjalnej będą korzystne społecznie. Grupa osób najbardziej w...
Złomowanie auta
Też tak myślę, że dzisiaj każdy patrzy gdzie kupić coś taniej tym bardziej...