Komiksy pełne emocjonujących przygód od Wydawnictwa Egmont!

6 czerwca 2022, dodał: press
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wspaniałe przygody, niebanalny humor, emocje i wzruszenia znajdziemy w najnowszej ofercie Wydawnictwa Egmont. Komiksy skierowane do młodszych i starszych czytelników opowiadają historie, do których chce się wracać i przeżywać je na nowo! Wydawnictwo postarało się, aby poza zabawą i rozrywką młodsi czytelnicy mogli sięgnąć po książeczki pomagające odkrywać siebie i skomplikowany świat emocji. W końcu bohaterowie dziecięcych bajek mają niezwykły dar przekonywania i są bardzo pomocni w nauce radzenia sobie z problemami i poznawaniu otaczającego świata, a nic nie jest tak skuteczne jak edukacja poprzez zabawę.

 

Lulu i Nelson.  Kierunek Afryka – tom 1

Barwny komiks, który zabierze młodych czytelników w podróż na dziki, afrykański kontynent, a będzie to nie tylko emocjonująca, ale i bardzo pouczająca przygoda. Lulu jest córką treserów. Gdy ginie jej mama, a zaraz potem cyrkowe drapieżniki, dziesięcioletnia dziewczynka wyrusza na poszukiwania nowych afrykańskich lwów. Podczas podróży Lulu uświadomi sobie, czym jest prawo do wolności. Zmierzy się z problemem segregacji rasowej i zastanowi nad tym, czy dzikie zwierzęta w służbie człowieka naprawdę są szczęśliwe. To pierwszy z tomów o przygodach Lulu, w których dominującym przesłaniem jest walka ze złem i zniewoleniem, dążenie do spełniania marzeń, szacunek i miłość.

Tom 1 nagrodzony został na francuskim Festiwalu Komiksowym w Blois, a na jego podstawie powstał pełnometrażowy film animowany.

Oprawa: twarda
Objętość: 64 strony

 

Garfield. Tłusty koci trójpak – tom 12

Kultowa postać literatury rysunkowej i animacji, leniwy i grubiutki kot o złośliwym poczuciu humoru – to oczywiście Garfield! Trudno uwierzyć, ale zabawia pokolenia już od lat siedemdziesiątych. Jego komentarze nie przestają bawić, a jego sława nie przemija, tak jak nie słabnie jego apetyt na lasagne. Koci trójpak to nowe wydania komiksów, zwierające po trzy tytuły w każdym tomie. W tej książeczce, oprócz spania i jedzenia, rudy kocur będzie nas rozbawiał swoim sarkastycznym podejściem do wszystkiego wokół i zabawnym egocentryzmem na prawie trzystu stronach, a potem… znowu będzie jadł i spał.

Oprawa: twarda
Objętość: 288 stron

 

Smerfy i świat emocji. Smerf, który śmiecił – tom 8

Komiksy z sympatycznymi niebieskimi stworkami, które zna każde dziecko, to wspaniała metoda wychowawczo-edukacyjna. Seria „Smerfy i świat emocji” została napisana w taki sposób, że dzięki przeżywanym przez skrzaty przygodom dzieci mogą uporać się z własnymi lękami, poznać i oswoić emocje, a także nauczą się radzić sobie z niektórymi współczesnymi problemami, dotykającymi nas wszystkich.

W tym tomie tematem nadrzędnym jest ekologia. Podczas zabaw na łonie natury jeden z bohaterów zostawia po sobie śmieci i nie przyjmuje do wiadomości upomnień kolegów. Jego nieodpowiedzialne zachowanie doprowadzi do problemów, dzięki czemu zrozumie, że zostawianie po sobie brudu i odpadów może być niebezpieczne. To doświadczenie sprawi, że przekona i siebie i małych czytelników do dbania o przyrodę.

Oprawa: miękka
Objętość: 40 stron

 

Smerfy i świat emocji. Smerf, który stracił przyjaciela – tom 9

Kolejny tom niezwykłej serii edukacyjno-wychowawczej, którego autorami są Thierry Culliford (syn słynnego Peyo – twórcy Smerfów) i Falzar. Album uzupełniony jest wskazówkami dla dzieci i rodziców, dotyczącymi radzenia sobie z kłopotami emocjonalnymi.

Tom 9 porusza niezwykle trudny temat, jakim jest śmierć bliskiej osoby. Smurf Wędkarz zaprzyjaźnia się z kolorowym motylkiem. Każda spędzona razem chwila jest dla nich niezwykła i pełna radosnej zabawy. Niestety nadchodzi dzień, w którym przyjaciela zabraknie i trzeba będzie jakoś przez to przejść.

Oprawa: miękka
Objętość: 40 stron

 

Fibi i jednorożec – Czapki z głów! Tom 7

Fibi to mała, sprytna dziewczynka, która przyjaźni się z panią jednorożcową. Jest bardzo mądrym dzieckiem. Marigold również nie jest przeciętną postacią – ma róg, który łączy się z Internetem i jest autorką poważnych prac naukowych, na przykład o wyższości migotania nad połyskiwaniem. Razem tworzą niezwykły duet. W najnowszym tomie zostaną szkolnymi szychami i będą uczestniczyć w balu z okazji Halloween. Ich przyjaźń jest silna, szczera i nierozerwalna!

Autorka, Dana Simpson, dzięki serii o Fibi zyskała światową sławę i otrzymała w USA aż dwie nagrody za twórczość dla dzieci.

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 176 stron

 

Mali Bogowie. Z wizytą w piekle – tom 5

To już piąty tom komicznych historii o greckich bogach i herosach. Tym razem Orfeusz usiłuje uwolnić Eurydykę z piekła… z lepszym lub gorszym skutkiem. Tezeusz natomiast zaplanował sobie zgładzić wszystkie potwory świata. Pojawią się też gniewny Posejdon i szalony Dionizos, ale w całym tomie będzie więcej humoru niż niebezpieczeństw.

Komiksowa forma, w jakiej przedstawiono najsłynniejsze starożytne mity, to przede wszystkim świetna rozrywka dla czytającego.

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron

 

Emma i Wioletta. Kiedy mija zachwyt – tom 3

Ciąg dalszy historii o roztańczonych siostrach. Wioletta pragnie zostać primabaleriną i przygotowuje się do spektaklu, który w Londynie wystawi Opera Paryska. To wielkie wyzwanie w jej karierze i dziewczyna nie jest pewna swoich sił. Tymczasem ambitna Emma, zafascynowana tańcem współczesnym ciężko ćwiczy, by wziąć udział w castingu do teledysku. Bardzo trudno jej sprostać wysokim wymaganiom. Dziewczynki starają się z całych sił i robią to, co kochają, jednak spełnianie marzeń wiąże się z ogromnym wysiłkiem i wymaga determinacji.

Seria o Emmie i Wioletcie to piękne książeczki o dążeniu do celu i siostrzanej miłości, która jest nieocenionym wsparciem w pokonywaniu trudności.

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron

Wraz z Wydawnictwem Egmont życzymy pozytywnych emocji podczas przeżywania
komiksowych przygód!

logo Egmont

 

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz