Komiksy Egmont na jesień – polecamy! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Komiksy Egmont na jesień – polecamy!

10 października 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Długie jesienne wieczory to wspaniała okazja, aby poczytać wspólnie z dzieckiem i zachęcić je do literackich przygód. Polecamy Wam kilka nowości Wydawnictwa Egmont:

Wędrująca Wyspa. Smerfy i wioska dziewczyn

Szósty tom serii, której głównymi bohaterkami są dziewczyny Smerfy!

Mięta, Burza i Jaskierka wędrują do odległej Krainy Smerfujących Kamieni, gdzie znajduje się źródło, dzięki któremu będą mogły uleczyć swoją przywódczynię Wierzbę. Właśnie dotarły na morskie wybrzeże i chcą się dostać na zatłoczony statek. Rejs okaże się niezbyt przyjemny, a na wodnym szlaku dziewczyny będą narażone na straszne niebezpieczeństwa. Także na tajemniczej Wędrującej Wyspie kolejny raz będą musiały wykazać się odwagą. Swoją drogą ciekawe, dlaczego wyspa nosi tak niezwykłą nazwę…

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Jego komiksy zostały zaadaptowane na potrzeby filmów o przygodach niebieskich skrzatów. Obecnie autorami nowych opowieści o Smerfach są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Seria: Smerfy i wioska dziewczyn
Autor: Culliford Thierry, Cagniat Laurent, Parthoens Luc
Tłumaczenie: Mosiewicz Maria
Liczba stron: 48

Pełen niespodzianek początek roku szkolnego. Emma i Wioletta

Szósty tom opowieści o siostrach kochających taniec – młodsza klasyczny, a starsza nowoczesny.

Skończyły się wakacje i dziewczyny wracają do nauki. Wioletta trafia do klasy prowadzonej przez wymagającą nauczycielkę, na szczęście może liczyć na pomoc koleżanek. Emma też nie jest zadowolona z pierwszych dni w szkole, za to w Studiu 9 natrafia na kurs nowego, bardzo ciekawego tańca.

Czy siostry nadal myślą o chłopakach poznanych na wakacjach?

I czy zauważą, co coś dziwnego dzieje się z ich mamą?

Seria: Emma i Wioletta
Autor: Sayaphoum Lena, Hamon Jerome
Tłumaczenie: Mosiewicz Maria
Liczba stron: 48

Włoski Skarbiec. Tom 1

Włoski Skarbiec” to nowa kolekcja komiksów stworzonych przez najsłynniejszych włoskich rysowników Disneya. Każdy tom wzbogacają teksty krytyczne oraz „Szkicownik” z ciekawostkami i rzadkimi oryginalnymi rysunkami pochodzącymi z warsztatu artystów, który pobudza wyobraźnię czytelników na całym świecie.

Seria sześciu tomów poświęcona Giorgiowi Cavazzanowi powstała dla uczczenia pięćdziesięciolecia jego aktywności w świecie myszy i kaczek. Nasza podróż rozpoczyna się od kilku spośród najpiękniejszych opowieści, stworzonych w czasach, gdy wenecki mistrz zaczynał pracować na swoje nazwisko, wprowadzając do klasycznej kaczogrodzkiej rodziny nowe postacie, takie jak Królewna, H. Bogarto i Kwak O’Kej.

Seria: Włoski skarbiec
Autor: Osvaldo Pavese, Giorgio Cavazzano, Rodolfo Cimino
Tłumaczenie: Drewnowski Jacek
Liczba stron: 208

Inwazja ludzi. Królik Kontra Małpa. Tom 2

Drugi tom bestsellerowych przygód zwierzątek, które pokochali czytelnicy z Wielkiej Brytanii.

Odkąd przemądrzała Małpa spadła z nieba w kapsule kosmicznej, w lesie panuje absolutny chaos! Królik i reszta gangu – Gryzek, Wieprzek, Czarek z Żelastwa, Kaskabóbr i Skunks – mają serdecznie dość intruza. W dodatku mali przyjaciele muszą zmierzyć się z nieznaną siłą, którą są… ludzie.

Autor scenariusza i rysownik Jamie Smart od wielu lat zajmuje się tworzeniem komiksów dla najmłodszych. Do najpopularniejszych tytułów jego autorstwa należą: „Królik kontra małpa”, „Looshkin” i „Fish-Head Steve” – pierwszy komiks nominowany do prestiżowej nagrody im. Roalda Dahla dla najzabawniejszych powieści.

Seria: Królik Kontra Małpa
Autor: Smart Jamie
Tłumaczenie: Lis Mateusz
Liczba stron: 256

Biały Irys. Asteriks. Tom 40

Wielki powrót Asteriksa i Obeliksa w nowej przygodzie!

„Wystarczy, żeby zakwitł choć jeden irys, aby rozświetlić cały las” – czytamy w czterdziestej przygodzie Asteriksa i Obeliksa. Co się stało z naszym ulubionym galijskim wodzem Asparanoiksem i dlaczego ma taką skwaszoną minę? Czy jest związana z tytułowym Białym Irysem?…

Ten bardzo specyficzny kwiat wręcz odurzał swoim zapachem. Świat rzymski, podobnie jak Galia, to terytoria, które mały kwiat zajmował na długo przed jego mieszkańcami. Niosąc dobre wieści i życzliwość, oświetlał doliny i równiny swoją mądrością, zanim ozdobił świątynie lub stał się składnikiem eliksirów. Już w październiku dowiemy się, jaką rolę irys odegrał w galijskiej wiosce i co czeka jej mieszkańców.

Seria: Asteriks
Autor: Fabcaro, Conrad Didier
Tłumaczenie: Puszczewicz Marek
Liczba stron: 48

Książki poleca Wydawnictwo EGMONT

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz