Kolczyki w ustach hit czy kit? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Kolczyki w ustach hit czy kit?

4 kwietnia 2021, dodał: Ania
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Kolczyki tak jak tatuaże są jednymi z metod ozdabiania ciała. Piercing, czyli metoda zdobienia za pomocą właśnie kolczyków sięga naprawdę bardzo daleko wstecz. Już w Starożytnym Egipcie osoby z wyższych sfer umieszczały kolczyki w okolicy pępka. Zaś w Starożytnym Rzymie uprzywilejowani, posiadający lepszy status społeczny nosili kolczyk w uchu. Niektóre z tych tradycji przetrwały do dziś. Jest tak na przykład w nielicznych plemionach Afrykańskich, gdzie młode kobiety rozcinają dolną wargę i umieszczają w niej coraz to większy krążek.

Nie zawsze jednak kolczyki były oznaką bogactwa i uprzywilejowania. Były też symbolem napiętnowania. Starożytni Grecy za pomocą kolczyków znakowali szpiegów. Zaś za czasów Imperium Rzymskiego po piercingu można było rozpoznać przestępców i kryminalistów. Wykorzystywanie kolczyków zmalało, gdy do głosu doszła kultura chrześcijańska. Uważano bowiem ten sposób zdobienia ciała za barbarzyński. Czasy elżbietańskie  dzięki żeglarzom mającym kontakt z kulturami plemiennymi przyniosły kolejną falę upodobania do piercingu. Czasy wiktoriańskie to też bardzo ciekawy moment w historii dotyczący kolczykowania. Bardzo modne w owych czasach było przekuwanie genitaliów zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

Kolczyki nie straciły na uznaniu. W naszej kulturze głównie kolczyki stosowane były u kobiet do ozdabiania uszu. Aż do lat 70 tych, gdzie na nowo nastąpiła fascynacja kolczykami. Zaczęły powstawać specjalne techniki przekłuwania równych części ciała i pojawiły się pierwsze dedykowane sklepy z wyrobami i narzędziami do piercingu.

Kolczyk w wardze – lip piercing

Obecnie spotkać możemy osoby w kolczykami w różnych miejscach na twarzy. Modne stały się również tak zwane tunele w uszach. Ja dziś jednak chcę poruszyć temat kolczyków wardze. Swoją popularność zawdzięczają gwiazdom Show Biznesu. Tak zwany lip piercing może mieć wiele wariantów. Kolczyk może być umieszczony pod dolną lub górną wargą lub też w obu miejscach. Różne też może być zarówno umiejscowienie kolczyka jak i jego kształt.

Jeśli zdecydujecie się na ten rodzaj piercingu miejcie na uwadze fakt, że będzie to nieco bardziej bolesny zabieg. Czas gojenia niż w przypadku kolczyka umieszczonego w uchu również będzie dłuższy. Oczywiście tak jak przy wszystkich ranach trzeba być uważnym do czasu zagojenia.

Na kolczyki w ustach decydują się przeważnie kobiety. Jednak z tak ozdobioną twarzą nie brakuje również mężczyzn. Starsze pokolenie patrzy na to raczej z perspektywy oszpecania się nie rozumiejąc młodych ludzi. Kolczyki to bardzo indywidualna sprawa każdego z nas. Potrafią podkreślić charakter i odpowiednio dopasowane stanowią element, który zdaje się być wręcz naturalny.

Moim zdaniem ciekawie prezentuje się kolczyk a’la Marlin Monroe. Jest to kolczyk z małą kuleczką, najlepiej czarną umiejscowiony z boku nad górną wargą. Wygląda trochę jak pieprzyk. Zbyt duży wygląda tandetnie. Malutki jest uroczy i subtelny. Na pierwszy rzut oka wcale się nie wyróżnia.

Nie wszyscy mają odwagę na kolczyk w ustach czy innym miejscu niż w uszach. Nic straconego! Istnieją kolczyki ” nakładane” lub z magnesem, które idealnie imitują prawdziwy piercing. W ten sposób sprawdzicie, czy ten rodzaj kolczyka wam pasuje i w razie potrzeby zawsze możecie go usunąć bez widocznej blizny. Jaką macie jeszcze alternatywę? Jest bardzo prosta. Kolczyk wystarczy sobie domalować.

Co sądzicie  kolczykach w ustach? Macie w gronie swoich znajomych osoby z kolczykami w wardze?

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Kolczyki w ustach hit czy kit?

  1. avatar weronikaaa pisze:

    Dla mnie osobiście kolczyk w ustach czy języku się nie podoba w pępku jeszcze ujdzie.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Spowiedź dzieci przed komunią
Jakie te dzieci mają grzechy...? Śmiech na sali z tą spowiedzia....
Coraz mniej jest wysokich facetów
Mnie bardziej martwi ich sylwetka, te zaokrąglone biodra, pełne uda to objaw estrogenow....
Niepokój dziecka po szczepieniu.
To decyzja rodziców czy szczepic dzieci wiec niektórzy może nie chcą tego przeżywać ....
Galeria Przymorze
Napis Promocja to niekoniecznie oznacza obniżkę, są sklepy gdzie obniżka o kilka...