Kobieta jako ofiara

29 września 2016, dodał: Agata83

file1475141617

Przemoc domowa to nadal bardzo powszechne, negatywne zjawisko, które zdaje się nie tracić na sile, pomimo licznych kampanii społecznych. Kobieta w roli ofiary zdaje się bezradna i niezdolna do działania pomimo świadomości, iż istnieje wiele miejsc, i osób do których mogłaby się zwrócić. Dlaczego?

W wielu przypadkach nadzieja na uratowanie toksycznej relacji sprawia, że kobieta latami jest w stanie wybaczać błędy partnerowi. Największą przeszkodą na drodze do uwolnienia się z chorego układu najczęściej pozostaje jednak lęk przed samodzielnością i nowym „samotnym życiem”. Negatywny wpływ sprawcy przemocy domowej sprawia bowiem, że ofiara czuje się od niego zależna, gorsza, i zbyt słaba, by zawalczyć o swój los.

W takowej sytuacji nieoceniony może okazać się kontakt z osobą, która doświadczyła podobnych przeżyć. A ponieważ nie każdy będzie gotowy do bezpośredniego spotkania, warto sięgnąć po wyjątkową książkę. Pozycję, która jest swego rodzaju pamiętnikiem autorki, która doświadczyła przemocy domowej, i zdołała zawalczyć o swe życie, a teraz pragnie dać nadzieję innym kobietom znajdującym się w podobnej sytuacji.

„Służąca” Agaty Haidi to poruszająca, oparta na faktach opowieść. Cała historia zaczyna się wspomnieniem pamiętnego dnia – 19 kwietnia 1980 roku. Data jakich wiele, ale dla bohaterki był to najszczęśliwszy, a zarazem najtragiczniejszy dzień jej życia. Nie da się bowiem zapomnieć dnia upragnionego ślubu z ukochanym, tym bardziej, że z czasem „książę” okaże się tyranem…

Wnikając w treść będziemy mogli przyglądać się małżeńskiemu pożyciu, które stopniowo wyniszcza główną bohaterkę. Młodą, pełną nadziei kobietę, która jak tysiące innych, marzy o rodzinnym szczęściu. Dzięki wspomnieniom ujrzymy jej wcześniejsze życie, i przy okazji zrozumiemy, że nie mogła przewidzieć, że mąż okaże się sadystą.

Bohaterka w odpowiednim momencie dojrzewa, by się rozwieść, i zawalczyć o szczęście swoje i dzieci. Niestety, o czym wielu się przekonało, rozwód to początek całkiem nowych problemów. Ucieczka przed przemocą domową zakańcza się powodzeniem, ale przychodzi czas na walkę o godność i przysłowiowy chleb…

Ksiażka do kupienia: http://tylkorelaks.pl/593-sluzaca-9788379005758.html?search_query=sluzaca&results=3

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Buatic - opinie
Hejko hej! Piszę, bo w sumie nie wiem co dokładnie zrobić z fantem....
Drogerie DM
A to są naturalne kosmetyki?
problem - widać podkład na włoskach…
No znam ten problem i najgorsze jest to, ze ja nie nakładam jakiejś wielkiej...
Fitomed
Kiedyś po nich miałam bardzo dużo wrzodów. Już zrezygnowałam od dalszego sprawdzania. Może...