Kobieta jako ofiara

29 września 2016, dodał: Agata83

file1475141617

Przemoc domowa to nadal bardzo powszechne, negatywne zjawisko, które zdaje się nie tracić na sile, pomimo licznych kampanii społecznych. Kobieta w roli ofiary zdaje się bezradna i niezdolna do działania pomimo świadomości, iż istnieje wiele miejsc, i osób do których mogłaby się zwrócić. Dlaczego?

W wielu przypadkach nadzieja na uratowanie toksycznej relacji sprawia, że kobieta latami jest w stanie wybaczać błędy partnerowi. Największą przeszkodą na drodze do uwolnienia się z chorego układu najczęściej pozostaje jednak lęk przed samodzielnością i nowym „samotnym życiem”. Negatywny wpływ sprawcy przemocy domowej sprawia bowiem, że ofiara czuje się od niego zależna, gorsza, i zbyt słaba, by zawalczyć o swój los.

W takowej sytuacji nieoceniony może okazać się kontakt z osobą, która doświadczyła podobnych przeżyć. A ponieważ nie każdy będzie gotowy do bezpośredniego spotkania, warto sięgnąć po wyjątkową książkę. Pozycję, która jest swego rodzaju pamiętnikiem autorki, która doświadczyła przemocy domowej, i zdołała zawalczyć o swe życie, a teraz pragnie dać nadzieję innym kobietom znajdującym się w podobnej sytuacji.

„Służąca” Agaty Haidi to poruszająca, oparta na faktach opowieść. Cała historia zaczyna się wspomnieniem pamiętnego dnia – 19 kwietnia 1980 roku. Data jakich wiele, ale dla bohaterki był to najszczęśliwszy, a zarazem najtragiczniejszy dzień jej życia. Nie da się bowiem zapomnieć dnia upragnionego ślubu z ukochanym, tym bardziej, że z czasem „książę” okaże się tyranem…

Wnikając w treść będziemy mogli przyglądać się małżeńskiemu pożyciu, które stopniowo wyniszcza główną bohaterkę. Młodą, pełną nadziei kobietę, która jak tysiące innych, marzy o rodzinnym szczęściu. Dzięki wspomnieniom ujrzymy jej wcześniejsze życie, i przy okazji zrozumiemy, że nie mogła przewidzieć, że mąż okaże się sadystą.

Bohaterka w odpowiednim momencie dojrzewa, by się rozwieść, i zawalczyć o szczęście swoje i dzieci. Niestety, o czym wielu się przekonało, rozwód to początek całkiem nowych problemów. Ucieczka przed przemocą domową zakańcza się powodzeniem, ale przychodzi czas na walkę o godność i przysłowiowy chleb…

Ksiażka do kupienia: http://tylkorelaks.pl/593-sluzaca-9788379005758.html?search_query=sluzaca&results=3

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!
100% woda kokosowa!
Bez cukru i chemii - 24 opakowania
Cena:
145 zł
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł

FORUM - bieżące dyskusje

program do obsługi kancelarii
Witam. Prowadzę własną kancelarie, ale ostatnio moja firma zmaga się z trudnościami finansowymi....
Mezoterapia igłowa - gdzie w Warsza…
Ja polecam Love Skin Clinic w Wilanowie. Miejsce powstało niedawno, więc na początku...
Gdzie wybieracie się na urlop?
Mazury :) Z mężem zdecydowaliśmy się na wynajem busa w Warszawie http://www.tanibusik.eu/ i jedziemy całą...