URODA I ZDROWIE

Kobiece filmy na jesień

10 września 2015, dodał: Adrianna Kaczuba

Lato nieubłaganie dobiega końca, a wraz z nadejściem jesieni i chłodu możemy jednak zacząć cieszyć się z wieczorów spędzonych pod ulubionym kocem i szklanką herbaty w dłoni! Najlepszym rozwiązaniem na taki wieczór jest ciekawy film, na który być może wcześniej, podczas tropikalnych, wakacyjnych upałów nie mieliśmy ochoty lub czasu…

Wiek Adaline (2015)

7685142.3

Twórcy „Wieku Adaline” przedstawiają widzom historię młodej kobiety, która po wypadku samochodowym przestaje się starzeć. Urodzona na początku XX wieku Adaline ma okazję doświadczyć życia i zmian jakie miały miejsce przez cały XX wiek. Jednak mimo początkowego szczęścia, Adaline szybko odkrywa, że jej dar jest też najgorszym przekleństwem. Zmuszona patrzeć jak jej własna córka dorasta i starzeje się, nie mogąc związać swojego losu z nikim na dłużej; życie Adaline mogłoby stać się scenariuszem najnieszczęśliwszego życia, gdyby nie pewien mężczyzna, którego poznanie może całkowicie odmienić losy bohaterki…

Historia pełna zarówno wzruszeń jak i niezwykłego ciepła. Poruszające losy pięknej Adaline z pewnością skłonią niejedną osobę do zastanowienia się nad zagadnieniem przemijania i nieszczęścia… lub szczęścia jakie ono ze sobą niesie.

Albert Nobbs (2011)

7430737.3

Glenn Close zdążyła już przyzwyczaić widzów do zadziwiania ich swoimi umiejętnościami aktorskimi, a w tej płaszczyźnie film „Albert Nobbs” może tylko nasilić to wrażenie. Close wciela się bowiem w postać Alberta Nobbsa, z pozoru niezwykle nieśmiałego i cichego pracownika hotelu, którego głównym celem w życiu jest jedynie porządne wykonywanie swoich obowiązków, by zarobić na otwarcie własnego sklepu. Wszystko to jest prawdą… wszystko z wyjątkiem faktu, że Albert jest kobietą.

Albert Nobbs”, to niezwykła opowieść o losach kobiet w czasach, gdy podjęcie decyzji o życiu jako mężczyzna było najbezpieczniejszym, a często także najbardziej opłacalnym od strony ekonomicznej rozwiązaniem dla samotnej kobiety. Film ten, z pewnością, pozostawi widza z przemyśleniami na temat życia kobiet, zarówno dawniej jak w obecnych czasach… Bo w końcu, czy aż tak wiele się w tej kwestii zmieniło?

Z dala od zgiełku (2015)

7685281.3

Film w reżyserii Thomasa Vinterberga od swojej premiery w minione wakacje budzi dość skrajne emocje. Historia Bathsheby Everdene, która dziedzicząc po swoim wuju wielką farmę i decydując się na jej samodzielne prowadzenie odrzucając przy okazji kolejnych zalotników, uderzyła bowiem w nieco feministyczną nutę, która nie każdemu się podoba. Trzeba jednak przyznać, że opowieść ta ujmuje widza swoją prawdziwością- od ukazanych w nim emocji po przepiękne zdjęcia i muzykę, które tworzą idealny nastrój. Choć niektóre z decyzji głównej bohaterki mogą się okazać dla nas nielogiczne, to przecież może to wynikać także z pewnego odejścia od schematu, do którego jesteśmy przyzwyczajeni w podobnych produkcjach.

O serce Bathsheby rywalizuje ze sobą trzech mężczyzn, których wady i zalety wydawać się mogą oczywiste już w momencie ich pierwszego pojawienia się. „Z dala od zgiełku”, to jednak historia, w której warto dać czas zarówno fabule jak i jej bohaterom, ponieważ z każdą minutą oglądania, film ten zaskakuje widza swoją niebanalnością i urokiem, o który trudno dziś w filmach!

 

zobacz również:

 

  1. Polecane książki
  2. Muzyczne hity i koncerty
  3. Hobby naszych czytelników
  4. Wszystkie polecane filmy

 





loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gdy pies boi się wystrzałów
Czasem pies był ofiarą postrzału, i dlatego się boi, sąsiad miał psa, który...
Złoty pierścionek.
Ja lubię białe złoto, bez kamieni, wystarczy jakiś efektowny wzór samego metalu
żłobek a korzystanie z nocniczka
Ale co innego w domu, a co innego wśród obcych osób, znam przypadki...
Lubrykanty a zajście w ciążę
Jak są problemy to każde wytłumaczenie jest dobre ale niekoniecznie trafne. Lepiej chyba...