URODA I ZDROWIE

Klocki dla dzieci – zabawa, która wspiera rozwój

11 października 2019, dodał: Redakcja

Dzieci potrzebują różnorodnych aktywności, by móc prawidłowo rozwijać się. Wspieramy je na każdym etapie ich życia. Bez wątpienia duży udział mają w tym zabawki. Jedną z nich są klocki. Jakie ważne umiejętności kształtuje zabawa klockami?

 

Klocki dla każdego

Klocki, to jedna z tych zabawek, która rośnie razem z dziećmi. Przygodę z nimi można zacząć już w 12. miesiącu życia dziecka. W miarę jego rozwoju i wzrostu sięgamy po kolejne, bardziej rozbudowane zestawy. Znanym i największym polskim producentem klocków dla dzieci jest Cobi. Klocki Cobi od lat wybierane są przez miliony dzieci i rodziców. To zabawki wykonane z dbałością o jakość i pełne bezpieczeństwo podczas zabawy. Cobi dba o dzieci w różnym wieku, dostarcza zestawów, które towarzyszą im na różnych etapach rozwoju.

W zasadzie nie ma określonej górnej granicy wiekowej dla używania klocków. Czas nad tworzeniem kolejnych konstrukcji spędzają nawet dorośli. A to ogromna zaleta, bo klocki dla dzieci łączą pokolenia. Umożliwiają wspólne, kreatywne spędzanie czasu. Co więcej, kształtują rozwój ważnych umiejętności, a na późniejszym etapie wspierają również naukę.

Pierwsze klocki dla dzieci

Jakie ważne umiejętności u najmłodszych dzieci kształtuje zabawa klockami? Bardzo istotny jest rozwój zdolności motorycznych. Pomaga w tym chwytanie klocków, przenoszenie ich, rzucanie nimi. Nie mniej ważne jest odbieranie bodźców sensorycznych, co wspiera rozwój zmysłowego postrzegania – dotykanie, rozpoznawanie kształtów, kolorów, faktur, elementów.

Klocki konstrukcyjne dla starszych dzieci

Z wiekiem dzieci potrzebują dodatkowych bodźców. To czas, kiedy warto wspierać zdolność logicznego myślenia, łączenia faktów, ale również zdolności kreatywnego myślenia. I jedne, i drugie umiejętności mogą być ćwiczone przy użyciu konkretnych zestawów klocków.

Logiczne myślenie można doskonale ćwiczyć korzystając z klocków konstrukcyjnych. Pomaga w tym dopasowywanie elementów, planowanie, by móc połączyć je w większą budowlę. Ten proces wspiera jednocześnie myślenie abstrakcyjne, kiedy dzieci szukają nowych, kreatywnych rozwiązań.

Klocki tematyczne

Czy klocki mogą pomagać w rozwijaniu zainteresowań? Czy można również dzięki nim ułatwiać dzieciom naukę? Jak najbardziej. Służą temu konkretne zestawy tematyczne klocków. Wśród klocków Cobi znajdziemy mnóstwo ciekawych kolekcji, które podbiły serca i dzieci, i dorosłych. Największą popularnością cieszą się klocki historyczne. Można wybrać zestawy poświęcone największym współczesnym wydarzeniom militarnym (np. I WŚ, II WŚ, Bitwa o Berlin). Wspaniałymi zestawami jest również seria Smithsonian odnosząca się do najwybitniejszych osiągnięć człowieka na przestrzeni dziejów.

Klocki na prezent

Klocki na prezent są bez wątpienia bardzo dobrym pomysłem. Różnorodność zestawów jest wręcz ogromna. Wszystkie dostosowane są do konkretnego wieku dzieci starszych i młodszych. Warto wybrać ten, który pokryje się z zainteresowaniami dziecka. Jeśli w tej kategorii wybór jest trudny, warto sięgnąć po duży zestaw klocków konstrukcyjnych Creative Power, który pozwala materializować fantastyczne pomysły.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Łamiące się końcówki
Trzeba je obciąć, bo nic ich nie uratuje, po serum czy odżywce to najwyżej...
Balsam brązujący - który polecacie?…
U mnie sprawdziła się mgiełka samoopalająca, bo łatwiej ją dokładnie rozprowadzić niż...
Drogerie Natura
Jest tam obecnie promocja na perfumy aż do -70%
Noclegi Poznań
Warto poszukać apartamentów wynajmowanych przez osoby prywatne na doby, ceny są niższe...