Kilka interesujących faktów na temat historii kosmetyków | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Kilka interesujących faktów na temat historii kosmetyków

17 marca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

W oparciu o dowody znalezione na całym świecie, historia kosmetyków ma początki, które sięgają 4000 lat p.n.e. Przez cały czas istnienia kosmetyki były definiowane w różny sposób przez różnych ludzi. Ich znaczenie różni się również w zależności od wieku, w którym istniały. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać dobrej jakości produkty takie jak te z  https://esensja.shop

kosmetyki esensja.shop

Powinniśmy wiedzieć, że makijaż i kosmetyki to dwa różne słowa o różnych znaczeniach

Kosmetyki to każdy produkt, który nakładasz na twarz lub ciało, aby poprawić swój wygląd. Efektem może być to, że Twoja skóra będzie zdrowsza. Kosmetyki mogą obejmować wszystko: od balsamów, pudrów, kremów, olejków, perfum, żeli, odżywek i farb do włosów, okładów błotnych, lakierów do paznokci, dezodorantów i wielu innych.

Makijaż to tylko „dział kosmetyków”, który sprawia, że ??twarz wygląda pięknie. Obejmuje to cienie do powiek, kredki do oczu, pomadki, tusze do rzęs, róże, podkłady, pudry prasowane, nawilżacze, błyszczyki itp.

Trochę historii

Najwcześniejsze dowody stosowania kosmetyków sięgają starożytnego Egiptu. Zarówno Egipcjanie, jak i Rzymianie stosowali kosmetyki zawierające biały ołów i rtęć. Co więcej, narzędzia do makijażu najdawniejszych Egipcjan były bardzo obszerne.

Jedną z mieszanek kosmetycznych/makijażowych był Kohl, który był powszechnie stosowany do rozświetlania oczu. Kohl to substancja chemiczna, której głównymi składnikami są ołów, sadza, spalone migdały, miedź itd. Inne środki upiększające zawierają również inny toksyczny pierwiastek, jakim jest arszenik.

Starożytni Egipcjanie wierzyli, że makijaż oczu może chronić je przed złymi duchami, a także poprawiać wzrok. Wyjaśnia to, dlaczego nawet najbiedniejsi ludzie w starożytnym Egipcie również nosili cienie do powiek.

Persowie również wnieśli wielki wkład w historię kosmetyków. Persja była tym, co obecnie nazywa się Bliskim Wschodem. Wiadomo było, że jednym z najstarszych kosmetologów był lekarz o imieniu Abu a-Qasim al-Zahrawi, popularnie znany jako Abulcasis. Urodził się w 936 r. i zmarł 77 lat później. Ale w kwiecie wieku był w stanie napisać encyklopedię medyczną o nazwie Al-Tasrif. W tej 30-tomowej encyklopedii poświęcił kosmetykom całą część 19 tomu. Według tego człowieka kosmetyka to dziedzina medycyny, dlatego nazwał ją „Medycyną Piękna”.

Nowoczesna historia kosmetyków

Na początku XX wieku makijaż stał się modnym trendem w Europie i Stanach Zjednoczonych. Jednak najważniejszym osiągnięciem globalnym w historii kosmetyków był rozwój przemysłu rozrywkowego w Hollywood. Niektóre osoby w Hollywood, które dostrzegły ogromny potencjał masowego marketingu kosmetyków, to Elizabeth Arden, Helena Rubinstein i Max Factor.

W latach dwudziestych czerwone szminki, ciemne oczy, czerwone lakiery do paznokci i opalenizna były modą i zostały spopularyzowane przez dość znanego francuskiego projektanta. Do tego czasu opalenizna była wynikiem długiego czasu spędzanego na polach przez robotników rolnych. Z drugiej strony większość stylowych kobiet chciała, aby ich cera była jak najjaśniejsza.

Po tym, jak ten projektant spopularyzował opalanie jako kolejny element piękna, podrabiane produkty do opalania zaczęły zalewać rynek. Ale w regionie Azji bardziej preferowano produkty wybielające skórę, ponieważ dla Azjatów blada skóra jest uosobieniem piękna.

W latach 60-tych i 70-tych kobiety z Zachodu, które zawładnął feminizmem, zrezygnowały z używania kosmetyków. Lata 70. to rok „naturalnego wyglądu”, w którym kobiety nie nosiły makijażu w ciągu dnia i były w pełni umalowane wieczorem.

Przez lata zarówno mężczyźni, jak i kobiety używali kosmetyków z wielu powodów. Dziś makijaż i kosmetyki są używane lub nie używane przez osoby, które chciałyby w ten czy inny sposób wypowiedzieć się.

 

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz