Kiedy zdecydować się na powiększanie ust?

17 sierpnia 2023, dodał: Redakcja

Kobiety nie zawsze są zadowolone z kształtu swoich ust. Szerokie, pełne usta przyciągają wzrok płci przeciwnej, są oznaką zdrowia, pozytywnie wpływają na odbiór całej twarzy. Przyjęło się, że wąskie usta są charakterystyczne dla osób surowych, o twardym obyciu. Kobieta niezależnie od swojego wieku chciałaby wyglądać dobrze, z prawidłowo powiększonymi ustami jest to możliwe.

powiększanie ust

Jak bezpiecznie i trwale można powiększyć usta?

W gabinetach medycyny estetycznej nie brakuje odpowiednich zabiegów, wykonuje się je na twarzy, dzięki nim można między innymi spłycić zmarszczki mimiczne czy powiększyć usta. Do takich zadań używa się zastrzyków z kwasu hialuronowego. Ten produkt polecany jest wszystkim tym paniom, które chciałyby uzyskać dobre efekty.

Wąskie niesymetryczne usta nabierają nowego, ciekawego kształtu, stają się pełne i zmysłowe, poprawia się także ich nawilżenie. Zabieg nie jest inwazyjny, opuchlizna, o ile podąża się według wskazówek lekarza, nie utrzymuje się długo na skórze.

Czego można się spodziewać już po pierwszym zabiegu?

Usta nierzadko nie są symetryczne, z wiekiem nabierają innego kształtu, co nie zawsze wiąże się z aprobatą kobiety. Zastrzyki wykonuje się tak, żeby można było wyrównać taką asymetrię. Kąciki ust unoszą się, wyrównują się też proporcje między górną a dolną wargą. Efekty uzależnione są od metody powiększania ust, od użytych preparatów, indywidualnych cech pacjentki, a także od umiejętności i techniki lekarza medycyny estetycznej. Najczęściej w użytku jest kwas hialuronowy, jest on bezpieczny dla skóry, nie wywołuje podrażnień.

Można zauważyć także inne metody, między innymi wstrzykuje się: botoks, kolagen, własną tkankę tłuszczową. Coraz rzadziej spotykane są chirurgiczne metody powiększania ust. Chirurgia wymusza długi powrót do zdrowia, co nie wszystkim pacjentkom odpowiada. Dużo prościej zdecydować się na zabieg wstrzykiwania kwasem hialuronowym. Trwa on kilka minut, nie wymaga skomplikowanych działań przygotowawczych.

Kto nie powinien się na zabieg decydować?

Te kobiety, które zauważyły u siebie alergię na kwas hialuronowy, nie powinny decydować się na taki zabieg wstrzykiwania kwasu. W takich momentach warto przeanalizować inne metody powiększania ust. Każdy zabieg poprzedza konsultacja lekarska i przeprowadza ją lekarz medycyny estetycznej.

Wywiad jest konieczny, pozwoli wyeliminować wszystkie za i przeciw. Niektóre stany zapalne również wykluczają podejście do zabiegu, między innymi stan zapalny wywołany przez opryszczkę wargową. Kobiety w ciąży czy karmiące piersią także nie mogą zdecydować się na powiększenie ust kwasem hialuronowym.

Lekarz może odradzić zabieg także tym paniom, które przechodzą leczenie antybiotykami czy innymi lekami wpływającymi na stan organizmu. Niektóre choroby szczególnie te autoimmunologiczne mogą być przeszkodą w przeprowadzeniu tego zabiegu.

Warto przekazać lekarzowi wszystkie szczegółowe dane odnośnie swego stanu zdrowia, w ten sposób będzie można liczyć na to, że zabieg uda się, a usta będą dobrze się prezentowały przez okres od około 6 do 12 miesięcy.