Kiedy warto przeprowadzić detoks sokowy?

9 lipca 2018, dodał: EKSPERTKA

Przeprowadzenie detoksu organizmu co jakiś czas to dobry krok na drodze do lepszego zdrowia. Wraz z pożywieniem czy nawet wdychanym powietrzem do naszych organizmów dostaje się wiele toksyn, które później w nim zalegają. Im jest ich więcej, tym gorsze jest nasze samopoczucie. Co gorsza, szukając pomocy u lekarzy, może okazać się, że właściwie nic nam nie dolega, chociaż samopoczucie wskazuje na coś innego. Czy jesteś właśnie w takiej sytuacji? Może to oznaczać, że potrzebujesz detoksu sokowego!

Detoks sokowy – jak działa?

Detoks sokowy to ostatnio bardzo popularny sposób na szybkie oczyszczenie organizmu. Ale na czym polega i jak właściwie działa? Taki detoks może trwać od jednego do kilku dni i polega na wypijaniu konkretnej ilości soków owocowych i warzywnych, bez spożywania stałych posiłków w tym czasie. Wspomniane soki powodują usunięcie toksyn i w ich miejsce dostarczają nam niezbędnych witamin i minerałów, których nie jesteśmy w stanie dostarczyć do organizmu poprzez pożywienie czy suplementy diety.

Najlepsze soki do detoksykacji to te przygotowane metodą ColdPress, czyli tłoczone na zimno. Ta nowoczesna forma uzyskiwania soków pozwala zachować wszystkie witaminy i składniki odżywcze zawarte w warzywach i owocach. Z kolei obecny w nich błonnik sprawia, że soki są bardziej pożywne i na dłużej dają uczucie sytości. Dzięki temu w trakcie detoksu nie odczuwamy głodu i mamy energię do działania.

Kiedy warto przeprowadzić detoks?

Jeżeli nie ma ku temu zdrowotnych przeciwwskazań, każdemu z nas na dobre wyjdzie przeprowadzenie od czasu do czasu oczyszczającego detoksu. To szczególnie ważne w przypadku osób, które na co dzień mają mnóstwo obowiązków, borykają się ze stresem i nie mają zbyt dużo czasu na zadbanie o siebie. Siedzący tryb życia, spożywanie posiłków nieregularnie i w pośpiechu, niedostateczna ilość aktywności fizycznej, a także stosowanie używek – wszystko to powoduje gromadzenie się toksyn w organizmie, które spowalniają i upośledzają pracę poszczególnych narządów.

W efekcie możemy odczuwać dolegliwości ze strony układu pokarmowego i trawiennego, a także mieć problemy ze snem, częstymi bólami głowy, trudności z utrzymaniem prawidłowej wagi czy jeszcze inne dolegliwości utrudniające codzienne funkcjonowanie. W takiej sytuacji kilkudniowy detoks sokowy może przynieść naprawdę niesamowite efekty. Więcej o diecie sokowej znajdziesz tutaj:  https://www.sportfoodsoki.pl/smartblog/11_dieta-sokowa.html

Soki SPORTFOOD na detoks

Marka SPORTFOOD oferuje gotowe pakiety z sokami na detoks oraz dostawę do domu na terenie całej Polski. Każdy pakiet zawiera odpowiednią ilość butelkowanych świeżych soków przygotowanych metodą ColdPress oraz instrukcję co do tego, jak je spożywać. Soki są przyrządzone w taki sposób, aby zapewnić nam dzienne zapotrzebowanie na kalorie – dzięki temu, mimo, że nie spożywamy żadnych innych posiłków w czasie detoksu, organizm nie jest wycieńczony.

Ponadto już po jednym dniu detoksu zauważymy, że nasze samopoczucie jest lepsze, ponieważ dostarczone witaminy i minerały zostaną wykorzystane do odżywienia komórek naszego organizmu. Soki oczyszczające możemy zamówić na stronie www.sportfoodsoki.pl.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Sprawdź na bielizna9.com!
Cena:
Pasty curry o oryginalnym, pikantnym smaku i niezapomnianym aromacie
Cena:
12,99 zł
Naturalna witamina C
Cena:
139 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Co kupić na prezent dla mężczyzny -…
A może kurs języka angielskiego? Zerknij sobie tu https://speakingo.com/ To świetnie opracowany kurs angielskiego i...
jaki zestaw?
a czy któraś z was mogłaby mi poradzić może nie cały zestaw ale...
Który krem na rozstępy?
Zaden krem nie usunie rozstępów, bo to jest nieodwracalnie popękana tkanka łączna!!! laser...
Gdzie iść na randkę?
Ja bym nie mogła rozmawiać z nieśmiałym chłopakiem, sama sporo mówię, ale...