Kiedy powinno się odwiedzić psychiatrę?

11 marca 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Podjęcie decyzji o rozpoczęciu leczenia psychiatrycznego nigdy nie jest łatwe. Dlaczego? Przede wszystkim musimy sami przed sobą przyznać, iż mamy problem i nie jesteśmy w stanie dalej radzić sobie z tym bez pomocy. Czasami mijają długie lata zanim dana osoba jest w stanie faktycznie zaakceptować taką prawdę – a zdarza się, że ludzie przez całe życie walczą z różnymi zaburzeniami psychicznymi i nigdy nie decydują się na wizytę u psychiatry. Nikt nas do takiego spotkania nie zmusi – to my musimy chcieć poprawić swój stan zdrowia psychicznego. 

wizyta u psychiatry

Psychiatra zajmuje się zarówno rozmową z pacjentem – jak i wdrożeniem leczenia farmakologicznego. Tym właśnie tym ten zawód różni się od zawodu psychologa i psychoterapeuty – tutaj można w razie potrzeby rozpocząć stosowanie leków. Cały ten proces jest długotrwały i wymaga cierpliwości ze strony pacjenta. Jeżeli jednak będziemy regularnie stawiać się na wizyty, nie pomijać dawek leków i wykonywać pracę także we własnym zakresie – poradzimy sobie z każdą chorobą. 

Najczęściej występujące problemy 

Do psychiatry zgłaszają się przede wszystkim osoby walczące z depresją, psychozą, schizofrenią, zaburzeniami odżywiania. To do tego specjalisty kierujemy się też w momencie, gdy zaczynamy zauważać u siebie zaburzenia osobowości i nie radzimy sobie z różnymi nałogami. Na pewno to właśnie psychiatra musi nam pomóc wtedy, gdy dopadną nas myśli samobójcze – w takiej sytuacji może on także zalecić nam pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, aby dana osoba nie zrobiła krzywdy zarówno sobie, jak i osobom w swoim otoczeniu. 

Praca psychiatry na pewno nie należy do najłatwiejszych, więc warto szukać takich specjalistów, którzy mają już duże doświadczenie. Jeżeli obecnie uważasz, iż potrzebny jest Ci psychiatra Warszawa jest miastem, gdzie możesz skorzystać z usług wielu takich lekarzy.  

Nie obawiaj się leczenia 

Depresja, choroba dwubiegunowa, nerwica – ludzie wstydzą się tych problemów, ponieważ wydaje im się, że są w tym osamotnieni. To jednak nie jest prawda – obecnie choruje coraz więcej ludzi, ale społeczeństwo wstydzi się mówić o takich dolegliwościach głośno. Pamiętaj, że jeżeli nie chcesz to Ty także nie musisz się tym dzielić – ale ważne jest to, aby jednak poprosić o profesjonalną pomoc i odważyć się z niej skorzystać. Przyjmowanie leków może całkowicie odmienić nasze życie i nagle okaże się, że w końcu nie czujemy się już wiecznie smutni i zdenerwowani. Traktuj choroby psychiczne tak samo, jak choroby atakujące nasze ciało – tutaj przecież po prostu wdrażasz zaleconą kurację i starasz się dalej normalnie żyć. Sprawdź KetamineClinic.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Kiedy powinno się odwiedzić psychiatrę?

  1. avatar Rysiek pisze:

    Kiedy? Do lat 70-ych nikt nie biegal po lekarzach, czyli najlepiej nigdy, a tych zaczynajacych sie na „psych” nalezy unikac bezdyskusyjnie.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...