Keratynowe prostowanie włosów – sposób na idealnie zregenerowane włosy

14 grudnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Włosy każdego z nas codziennie narażone są na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Korzystanie z zabiegów chemicznych, koloryzacja, prostowanie, przesuszanie, nieumiejętna pielęgnacja, a nawet ogrzewanie pomieszczeń powoduje, że nasze włosy wyglądają na zniszczone. W takich przypadkach z pomocą przychodzi keratynowe prostowanie włosów – innowacyjny zabieg, który sprawi, że będziesz cieszyła się pięknymi, zdrowymi i lśniącymi włosami.

 

keratynowe prostowanie włosów

Co to jest keratynowe prostowanie?

Keratynowe prostowanie włosów kilka lat temu podbiło serca kobiet na całym świecie. Szczególnie doceniały je właścicielki naturalnie falowanych lub kręconych włosów, które dzięki zabiegowi mogły cieszyć się prostymi i lejącymi włosami. Nadal keratynowe prostowanie najczęściej kojarzone jest z możliwością trwałego wyprostowania włosów, jednak w rzeczywistości jest to efekt uboczny zabiegu regeneracyjnego. W rzeczywistości keratynowe prostowanie włosów to zabieg pielęgnacyjny o charakterze regeneracyjnym. Zabieg ten wywodzi się z Brazylii i pierwotnie wykonywały go głównie latynoski. Ich mocne, grube, często kręcone włosy musiały być w odpowiedni sposób zabezpieczone przed słońcem i wilgocią, dlatego pokrywano je keratyną. Na przestrzeni lat keratynowe prostowanie zyskało na popularności i zaczęto korzystać z jego dobroci na całym świecie.

Co daje keratynowe prostowanie włosów?

Prostowanie keratynowe jest metodą regenerującą i odżywiającą włosy od cebulek po same końce. Dzieje się to dzięki uzupełnieniu niedoborów keratyny w strukturze włosów. Dlaczego jest to tak ważne? Keratyna to białko, z którego zbudowany jest włos. Jeśli w naszych włosach, brakuje keratyny, to robią się one słabe, matowe, szorstkie i bardzo łamliwe. Pozbawione są one również naturalnej ochrony, przez co narażona jest struktura wewnętrzna włosów. Keratynowe prostowanie włosów ma na celu odbudowanie struktury włosów, ich regenerację, dogłębne odżywienie i wygładzenie. Cząsteczki keratyny, które znajdują się w preparatach do zabiegu prostowania keratynowego, wnikają we włosy, poprawiając ich kondycję oraz gwarantując zdrowy wygląd. Ważne jest to, że wyprostowanie włosów jest poniekąd efektem ubocznym zabiegu. Jednak może on stać się doskonałą alternatywą dla osób prostujących codziennie włosy prostownicą lub przy pomocy różnego rodzaju chemicznych środków. Jednym zdaniem można powiedzieć, że keratynowe prostowanie włosów to zabieg fryzjerski, który ma na celu skuteczne uzupełnienie niedoborów keratyny w strukturze włosa.

Jak wygląda zabieg prostowania keratynowego?

Keratynowe prostowanie włosów, jak już wspominaliśmy, jest zabiegiem regeneracyjnym, podczas którego uzupełnione zostają niedobory keratyny. Jest to zabieg skomplikowany, dlatego, aby cieszyć się oczekiwanymi rezultatami, należy wykonywać go u odpowiednio przeszkolonego profesjonalnego fryzjera. Prostowanie keratynowe rozpoczyna się od umycia włosów specjalnie przeznaczonym do tego zabiegu szamponem, który otwiera łuski włosów i umożliwia wniknięcie do ich wnętrza składników regenerujących. Kolejny etap to nałożenie na włosy specjalnego preparatu keratynowego. Keratyna jest następnie dokładnie rozprowadzana na całej powierzchni włosów, a następnie włosy są prostowane specjalnie przeznaczoną do tego prostownicą, która rozgrzewana jest od 190 do 230 stopni Celsjusza. Dzięki temu cząsteczki keratyny są niejako wprasowywane we włosy. Analizując zabieg prostowania, można powiedzieć, że keratyna jest niczym bandaż lub plaster, który ma za zadanie chronić wnętrze włosa, poprzez „zaklejenie” ubytków w jego strukturze. Keratynowe prostowanie włosów sprawia, że wewnętrzna struktura włosa pozostaje niejako odizolowana i chroniona przed wpływem niepożądanych czynników zewnętrznych.

Co daje keratynowe prostowanie włosów?

Wcześniej wyjaśniono, na czym polega keratynowe prostowanie włosów, jednak warto się zastanowić, co realnie daje ono włosom. Włosy po zabiegu są wyjątkowo proste, jednak jak już wspominaliśmy, jest to poniekąd efekt uboczny regeneracji. Głównym efektem jest odbudowanie i dogłębne odżywienie włosów. Profesjonalne preparaty fryzjerskie stosowane podczas zabiegu poza cząsteczkami keratyny zawierają również inne cenne składniki. W skład preparatu keratynowego wchodzą również witaminy, wyciągi z roślin, antyoksydanty oraz kwasy tłuszczowe, a także oleje orzechowe. Wszystkie te składniki gwarantują odpowiednie odżywienie i nasycenie włosów składnikami regenerującymi. Dodatkowo tworzą one pewnego rodzaju filtr, który chroni włosy przed zewnętrznymi czynnikami. Keratyna stosowana w naszej firmie dodatkowo wzbogacona jest drobinkami złota, które mają liczne właściwości, niezbędna dla pięknych włosów i zdrowej skóry głowy. Przede wszystkim złoto przyczynia się do opóźnienia procesów starzenia się mieszków włosowych, a także posiada właściwości bakteriobójcze i regeneracyjne. Dodatkowym atutem drobinek złota jest fakt, że włosy po zabiegu są pełne blasku i mają delikatną złotą poświatę. Warto wspomnieć, że drobinki złota utrzymują się na włosach tylko do pierwszego mycia, a sama keratyna nie zmienia koloru włosów. Są one jedynie rozświetlone dzięki dogłębnemu odżywieniu. Największą zaletą jest fakt, że włosy po zabiegu są lśniące, sypkie, lejące i doskonale zregenerowane. W zależności od tego, w jakim stanie znajdowały się włosy przed zabiegiem i jak poważne były ich uszkodzenia, efekt keratynowego prostowania utrzymuje się na włosach od 3 do 6 miesięcy. Na trwałość zabiegu wpływa również struktura włosów, ich skręt oraz gęstość i podatność.

Dla kogo taki zabieg regeneracyjny?

Od lat dominuje przesąd, że keratynowe prostowanie włosów to zabieg dedykowany wyłącznie kobietom z naturalnie kręconymi lub falowanymi włosami. Jednak przekonanie to jest mylne. Keratynowe prostowanie to przede wszystkim zabieg przeznaczony dla osób, które borykają się z problemem napuszonych, przesuszonych, łamliwych i matowych włosów, które posiadają widoczne objawy zniszczenia struktury włosa. Jeśli widzisz, że Twoje włosy są łamliwe, plączą się i są trudne do rozczesania i nieestetycznie się załamują, to jest to jednoznaczna oznaka, że we włosach brakuje keratyny i powinno się uzupełnić jej braki. Keratynowe prostowanie włosów odbudowuje strukturę włosa, jednak nie mobilizuje włosów do samodzielnej produkcji tego białka, a jedynie uzupełnia niedobory. Dzięki „zaklejeniu” ubytków keratynowych chroniona jest wewnętrzna struktura włosów.

Keratynowe prostowanie włosów nie jest jednak zabiegiem dla wszystkich, ponieważ włosy są narażone na bardzo wysoką temperaturę. Jeśli włosy są mocno zniszczone zabiegami chemicznymi, wyjątkowo odwodnione, a ich końcówki są silnie rozdwojone, to keratynowe prostowanie nie będzie miało dobrego wpływu na takie włosy. Wynika to z faktu, że podczas zabiegu używana jest specjalna prostownica, która mocno nagrzewa włosy i może spowodować jeszcze silniejsze przesuszenie.

Efekty po zabiegu

Zaraz po zabiegu można zaobserwować widoczne efekty. Przede wszystkim włosy stają się lejące, gładkie i bardzo lśniące. Wyprostowany zostaje również naturalny skręt włosów, dzięki czemu włosy tworzą idealną taflę. Zmiana wyglądu włosów jest dodatkowym atutem. Dodatkową zaletą jest fakt, że włosy będą się zdecydowanie łatwiej rozczesywać, są cięższe, ale również zdecydowanie ładniej się układają. Dużą zaletą prostowania keratynowego jest fakt, że włosy nie puszą się, nie plączą i nie elektryzują, co ucieszy szczególnie posiadaczki bardzo długich włosów. Przeczesując włosy ręką, poczujemy znaczne zmiany i wygładzenie struktury pojedynczych włosów, co wiąże się z ich dogłębną regeneracją.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Filmowanie wesela z powietrza
Też nie podoba mi się ten pomysł, to jest dobre na festynach.
Jak rozwiązać problem z prasowaniem…
Ja nie prasuję, po prostu po upraniu rozciągam tkaninę i formuję tak, żeby...
Gdańsk
Czasem jestem w Gdańsku i faktycznie można tam coś taniej upolować np. na olx
Co zamiast paneli na podłogę?
A może prawdziwe drewno, deski o niezbyt szerokim rozmiarze?