URODA I ZDROWIE

Karin Slaughter: Ostatnia wdowa – recenzja

21 listopada 2019, dodał: pinkmause

Karin Slaughter:

Ostatnia wdowa – recenzja

 

Ponowne spotkanie z Will’em Trentem i Sarą Linton.

Po dziwnym uprowadzeniu kobiety nie ma śladu podejrzanych, Sarę i Willa zawodzi instynkt i nagle kobieta staje się zakładniczką, a Will musi działać pod przykrywką. 4 dni pełne napięcia.

W książce dzieje się naprawdę dużo i śledzenie akcji staje się prawdziwą przyjemnością. Autorka serwuje nam wybuchy, porwania, przemoc. Terroryzm i związane z nim dziesiątki ofiar. Mamy też świat służb specjalnych i świat ludzi nauki. Broń biologiczną, białą supremację, pedofilię i zorganizowane grupy przestępcze, potencjalne zagrożenia ze strony tych grup i całkiem realne scenariusze wydarzeń. Kryminał sensacyjny w doskonałej odsłonie. Dodatkowo autorka umiejętnie wplata także inne wątki, jak zaufanie, oddanie, przyjaźń, miłość, które motywują do działania.

Książka to kolejna odsłona perfekcyjnej sztuki zaskakiwania czytelnika. Fabuła mroczna i ekstremalnie rozbudowana, a jednocześnie dobrze podkreślona psychologia postaci, ładny obrazowy styl i język, mnóstwo komplikacji i wielowątkowość, nie pozwalająca na znudzenie. Dzięki tym cechom książka nabiera oryginalnego charakteru i jednocześnie jest wyjątkowa. Moim zdaniem jedna z najlepszych książek gatunku, po którą warto sięgnąć.

Polecam z przekonaniem.

Wydawnictwo Harper Collins Polska

Od Wydawcy:

Porywający thriller kryminalny autorki światowych bestsellerów.

Z udziałem Willa Trenta i Sary Linton

Rutynę rodzinnych zakupów przerywa uprowadzenie Michelle Spivey, matki opuszczającej sklep z jedenastoletnią córką. Śledztwo trwa, policja szuka porwanej, a partner błaga o jej uwolnienie. Bez powodzenia. Jakby Michelle rozpłynęła się w powietrzu.

Miesiąc później, w senne niedzielne popołudnie lekarka sądowa Sara Linton jest na lunchu ze swoim chłopakiem, Willem Trentem, agentem Georgia Bureau of Investigation. Spokój letniego dnia przerywa gwałtowne wycie syren.

Oboje Sara i Will to profesjonaliści. Ale tego jednego dnia instynkt zawodzi ich oboje. W ciągu kilku godzin sytuacja wymyka się spod kontroli: Sara staje się zakładniczką, a Will musi pracować pod przykrywką. Wydarzenia tego dnia zaprowadzą ich w odległe tereny Appalachów, ku przerażającej prawdzie o tym, co rzeczywiście stało się z Michelle Spivey.

 

Karin Slaughter to autorka thrillerów i kryminałów, które uzyskały status międzynarodowych bestsellerów i ukazały się w nakładzie ponad 35 milionów egzemplarzy. Poprzez swoje powieści walczy o prawo do głośnego mówienia o przemocy, której ofiarą każdego dnia padają tysiące kobiet na świecie.

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletki anty dla kobiet karmiących…
Czy któraś z Was korzystała już z wizyt online i zamawiała e-recepte np poprzez...
Jesienne przeziębienia
Syrop z cebuli i Engystol najlepsze na walkę z wirusami i wzmocnienie odporności....
Kulinarne wpadki
Ja czasem mylę cukier z solą bo są w takich samych pojemnikach...
Torebki jak marzenie
Ja marzę o nowej torebce Batycki ale jak na razie przerasta moje możliwości finansowe...