Karboksyterapia – kilka ciekawych faktów

4 maja 2017, dodał: AnnaK00994
Artykuł zewnętrzny

Dwutlenek węgla postrzegany jest przez nas jako produkt uboczny procesu oddychania, szkodliwy i niepotrzebny. Okazuje się jednak, że może nam on skutecznie pomóc w walce z cellulitem i zbędnymi kilogramami. Czym jest karboksyterapia i na czym polega? Do kogo jest skierowana, i jakie przynosi efekty?

Czym jest karboksyterapia?

Łatwo domyślić się już z samej nazwy, terapia przeprowadzana z użyciem dwutlenku węgla. Ta nowatorska metoda polega na wprowadzeniu pod skórę CO2. Jest to gaz medyczny, bez zanieczyszczeń czy jakichkolwiek domieszek – gwarantuje więc bezpieczeństwo.

W chwili iniekcji, czyli wykonania „zastrzyku”, gaz rozchodzi się pod skórą w sposób równomierny, docierając dzięki temu do dużych fragmentów jej powierzchni. Działanie metody polega na:

  •  odżywieniu skóry,
  •  dotlenieniu tkanek,
  •  stymuluje produkcję elastyny i kolagenu, które odpowiadają za jędrność skóry,
  •  skóra młodnieje – dwutlenek węgla stymuluje procesy regeneracyjne tkanek,
  •  możliwa jest redukcja tkanki tłuszczowej i usuwanie cellulitu.

Dzięki takiemu działaniu możemy spodziewać się efektu jakim jest redukcja tkanki tłuszczowej na wybranych fragmentach ciała. Komórki tłuszczowe to komórki, które są na obecność i działanie dwutlenku węgla szczególnie wrażliwe. W wyniku przemian chemicznych ich błony komórkowe zostają uszkodzone, a one same – rozpadają się. Proces ten nosi nazwę lipolizy i jest najważniejszym efektem zastosowania zabiegu. Umożliwia on zwiększenie drenażu limfatycznego i przyspiesza metabolizm. Zniszczone komórki tłuszczowe są wydalane, tworzą się nowe naczynia krwionośne, a skóra jest lepiej odżywiona i piękniejsza.

 

Dla kogo?

Jest to metoda dla każdej kobiety, która marzy o szczupłym, jędrnym ciele bez cellulitu i rozstępów. Zabieg ten stosujemy do redukcji tkanki tłuszczowej oraz usuwania cellulitu na udach, pośladkach, brzuchu, ale nie tylko. Ta sama metoda jest z powodzeniem stosowana do innych zabiegów:

  •  redukcji cieni i „worków” pod oczami,
  • usuwanie rozstępów, zmarszczek i blizn
  • redukcji wiotkości skóry na ramionach,
  • redukcji wypadania włosów,
  • podniesienia opadającej powieki, i inne.

Karboksyterapia i usuwanie cellulitu cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród osób młodych. Polecana jest także kobietom, które pragną usunąć zmarszczki lub rozstępy po ciąży i porodzie. Jednak są też pewne przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu:

  •  epilepsja,
  • jaskra,
  • hemofilia,
  • choroba nowotworowa,
  • niewydolność płuc, nerek lub serca,
  • stany zapalne skóry,
  • cukrzyca,
  • ciąża i karmienie piersią.

Poza wymienionymi przypadkami terapia CO2 jest prawie nieinwazyjna i całkowicie bezpieczna.

Skuteczność

Skuteczność zabiegów jest bardzo wysoka, i pozwala na:

– usunięciu do 89% cellulitu w każdym stopniu zaawansowania,

– redukcję tkanki tłuszczowej o 67%,

– usunięcie blizn i rozstępów o 97%,

– zmniejszenie cieni pod oczami o 90%,

– ograniczenie wypadania włosów o 77%.

Zmiany widać już po pierwszym zabiegu, choć dla uzyskania założonych efektów należy przyjąć kurację zaleconą indywidualnie przez kosmetologa. Należy również pamiętać o odpowiednim odżywianiu, co pozwoli utrzymać efekt.

 

Zabieg

Karboksyterapia to zabieg medyczny, i jako taki został dokładnie sprawdzony pod kątem wpływu na organizm, bezpieczeństwa i występowania efektów ubocznych. Można więc z całą pewnością stwierdzić, że jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym dla naszego organizmu.

Zabieg dla niektórych pacjentów może być nieco nieprzyjemny lub bolesny, znaczna większość z nich nie odczuwa jednak żadnych dotkliwych dolegliwości. Jedna sesja karboksyterapii trwa od kilku do kilkunastu minut.

Zalecenia po zabiegu:

– skóry nie należy moczyć przez około 4 godziny,

– przez 24 godziny unikać wizyt w łaźni, saunie, solarium, a także opalania,

– zabiegów mikrodermabrazji, mezoterapii igłowej oraz zabiegów z użyciem lasera – przez 14 dni,

– masaży przez 48 godzin.

Natomiast od razu po wyjściu z gabinetu można powrócić do normalnych, codziennych aktywności. Należy jednak pamiętać, że właściwe efekty osiągniemy tylko wtedy, gdy wybierzemy dobry i profesjonalny gabinet kosmetyczny taki jak np. gabinet Korab w Krakowie, gdzie możliwa jest karboksyterapia i usuwanie cellulitu.

Karboksyterapia to idealne połączenie wysokiej skuteczności w redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej z bezpieczeństwem stosowania. Wszechstronność wykorzystania w kosmetologii decyduje o jej wciąż rosnącej popularności.