Kąpiel idealna – musujące kule do kąpieli SPAnwen

24 maja 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Która z nas tego nie lubi? Po ciężkim dniu zanurzyć się w pachnącej kąpieli, w otoczeniu delikatnego światła świec i przy relaksującej muzyce. Można się na chwilę wyłączyć i wreszcie zapomnieć o problemach codzienności. Jednak tak długie kąpiele w pianie mogą niekorzystnie wpływać na skórę, co nie znaczy, że musimy rezygnować z przyjemności. Wystarczy tylko wiedzieć, jak przygotować idealny rytuał i dopasować do niego produkty, które nie tylko nie wysuszą skóry, ale wręcz przeciwnie – zadbają o nią, nawilżą ją i odżywią.

Bąbelki bąbelkom nierówne 

Zwykłe płyny do kąpieli mogą powodować podrażnienia skóry, często ją wysuszają i zbyt agresywnie zmywają ochronny płaszcz lipidowy. Dlatego po chwili przyjemności w takiej kąpieli mogą pojawić się problemy. Odpowiadają za nie zazwyczaj agresywne chemiczne zapachy dodawane do preparatów kąpielowych. A niektóre substancje, jak np. sztuczne barwniki, konserwanty czy parabeny, mogą działać wręcz uczulająco. Trzeba też pamiętać, że częste kąpiele w zbyt gorącej wodzie mocno wysuszają skórę, są także wyczerpujące dla organizmu. By więc uniknąć tych nieprzyjemnych skutków ubocznych, a skupić się wyłącznie na relaksie i pielęgnacji skóry, warto wiedzieć, co do kąpieli dodawać. 

Kąpiel idealna – czyli jaka?

 Przede wszystkim warto zadbać o temperaturę wody – nie powinna być zbyt wysoka, idealna do odpoczynku będzie ta w okolicach 37 st. C. Wyższa może powodować uczucie zmęczenia, a także nasila wysuszenie skóry.  Kąpiel nie powinna też trwać zbyt długo, wystarczy 15-20 minut.

Teraz pora wybrać produkty, które wrzucimy do wanny, by przygotować prawdziwy relaksacyjny rytuał. Przyjazne skórze produkty do kąpieli powinny mieć dobry skład i naturalne pochodzenie. Im krótsza lista składników, tym lepiej. Takie są właśnie Musujące kule do kąpieli SPAnwen. Zawierają trzy naturalne oleje: kokosowy, z orzechów makadamia i z awokado. Są one dla skóry jak kojący i łagodzący okład, który dodatkowo wygładza skórę i doskonale ją pielęgnuje, podczas gdy ty relaksujesz się w wannie. Twoje ciało je pokocha! Kulę SPAnwen można wykorzystać jednorazowo – wrzucić do wanny i czekać, aż rozpuści się w całości. Można też zostawić ją na kolejne „zanurzenie” – wtedy należy ją wcześniej wyłowić, osuszyć i użyć do kolejnej kąpieli.

W zależności od nastroju z Kulami do kąpieli SPAnwen możemy przygotować wodę o zapachu bzu lub akacji. Po zakończeniu relaksującego zabiegu należy delikatnie osuszyć ciało miękkim ręcznikiem – najlepiej się po prostu nim owinąć, a raczej unikać silnego pocierania materiałem skóry. Teraz kolej na wklepanie odżywczego lub nawilżającego balsamu czy olejku do ciała. Najlepiej także wybierać takie, które mają prosty skład i zawierają jak najwięcej naturalnych składników. Warto używać tych preparatów tuż po kąpieli, gdy ciało jest rozgrzane i oczyszczone – wtedy substancje czynne łatwiej się wchłaniają i skuteczniej działają.

Przed kąpielą nałóż na włosy wybraną maskę Anwen dopasowaną do porowatości włosów, by zadbać o siebie od stóp do głów.

https://sklepanwen.pl/spanwen-kule-do-kapieli-bez

https://sklepanwen.pl/spanwen-kule-do-kapieli-akacja

Cena: 3 sztuki po 100 g/ 29,99 zł

 

 

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz