URODA I ZDROWIE

Kąpiel atopika!

4 września 2015, dodał: DesignPR
happy funny baby laughing and bathed in the bath

Dermaveel do skóry z AZS

Jeszcze do niedawna panowało błędne przekonanie, że skórę dziecka z AZS należy myć stosunkowo rzadko. Wprawdzie szybko ulega wysuszeniu, ale mimo to kąpiel usuwa nagromadzony na niej pot, zawarte alergeny, a także martwy naskórek. Dlatego też kąpiel przy Atopowym Zapaleniu Skóry nie jest stanem pogarszającym, lecz niemal wybawiającym – jeśli potrafi się ją przeprowadzić we właściwy sposób.

Kąpiele oczyszczają chorą skórę i łagodzą świąd. Byle nie odbywały się za często! Pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, to czy woda nie ma zbyt wiele chloru. Jest on szkodliwy dla delikatnego ciałka dziecka i może je tylko niepotrzebnie podrażniać. Taka woda w kranie charakteryzuje się lekko białym zabarwieniem, a dopiero później robi się przezroczysta. Jak więc odparować chlor? To proste, wystarczy zagotować wodę w garnku, po czym wlać do wanienki i poczekać aż przestygnie do tego stopnia, by można było bez problemu zanurzyć pociechę. Naturalną reakcją wydaje się też chęć natłuszczenia skóry przed kąpielą, np. oliwką, która ma zapobiec podrażnieniom związanym z chlorem zawartym w twardej wodzie. Jest to dobra opcja.

Trzeba pamiętać, by woda nie była zbyt gorąca (optymalnie będzie ok. 32-36°), wyższe temperatury mogą nasilać chorobę. (Żeby sprawdzić, czy woda nie jest zbyt gorąca, wystarczy zanurzyć w niej łokieć). Do tego kąpiel nie powinna być dłuższa niż 15 minut – im młodsze dziecko, tym krócej. Najlepszym rozwiązaniem będzie kąpiel w wannie – zamiast prysznica, który może dodatkowo podrażniać. Przy wycieraniu ciała, nie należy go za bardzo pocierać, a wystarczy przycisnąć mocniej ręcznikiem.

Ważny jest też dobór odpowiednich środków higieny. Najlepsze są wspomagające leczenie mydła w płynie o właściwościach natłuszczających lub płyny do kąpieli, które zmiękczają wodę. Nie zaleca się stosowania tradycyjnych mydeł – zamiast chronić, wpływają na niszczenie warstwy lipidowej.

Największe zagrożenie stanowi odparowywanie wody z powierzchni skóry (jej rogowej warstwy) chwilę po kąpieli. Trzeba więc pamiętać, by w bardzo krótkim czasie (kilka minut po) od razu natłuścić skórę! Do tego skuteczny będzie specjalistyczny krem DERMAVEEL, który zawiera ektoinę, wyciąg z kory leszczyny oraz krem lamellarny, odpowiedzialne za ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, przed utratą wody oraz za nawilżenie i złagodzenie atopowych objawów choroby. Jest idealny dla skóry małego dziecka!

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy depilatory laserowe do uż. domo…
Miałam kiedys taki depilator ;) Ahh te czasy ;) Bolało ;) Dzisiaj jednak wolę...
Ile już udało Wam się schudnąć?…
Wasze wpisy napełniły mnie optymizem, że dam radę zrzucić nieco kilogramów.Szukam fajnego programu...
Dieta podczas karmienia piersią
Niestety przytyłam znacząco po ciąży, jeszcze karmię mojego bobaska i szukam jakieś dobrej...
Onko-bieg
Dla mnie lepsze są inicjatywy, z których kobiety chore na raka wynoszą jakąś...