Kąpiel atopika! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Kąpiel atopika!

4 września 2015, dodał: DesignPR
Artykuł zewnętrzny
happy funny baby laughing and bathed in the bath

Dermaveel do skóry z AZS

Jeszcze do niedawna panowało błędne przekonanie, że skórę dziecka z AZS należy myć stosunkowo rzadko. Wprawdzie szybko ulega wysuszeniu, ale mimo to kąpiel usuwa nagromadzony na niej pot, zawarte alergeny, a także martwy naskórek. Dlatego też kąpiel przy Atopowym Zapaleniu Skóry nie jest stanem pogarszającym, lecz niemal wybawiającym – jeśli potrafi się ją przeprowadzić we właściwy sposób.

Kąpiele oczyszczają chorą skórę i łagodzą świąd. Byle nie odbywały się za często! Pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, to czy woda nie ma zbyt wiele chloru. Jest on szkodliwy dla delikatnego ciałka dziecka i może je tylko niepotrzebnie podrażniać. Taka woda w kranie charakteryzuje się lekko białym zabarwieniem, a dopiero później robi się przezroczysta. Jak więc odparować chlor? To proste, wystarczy zagotować wodę w garnku, po czym wlać do wanienki i poczekać aż przestygnie do tego stopnia, by można było bez problemu zanurzyć pociechę. Naturalną reakcją wydaje się też chęć natłuszczenia skóry przed kąpielą, np. oliwką, która ma zapobiec podrażnieniom związanym z chlorem zawartym w twardej wodzie. Jest to dobra opcja.

Trzeba pamiętać, by woda nie była zbyt gorąca (optymalnie będzie ok. 32-36°), wyższe temperatury mogą nasilać chorobę. (Żeby sprawdzić, czy woda nie jest zbyt gorąca, wystarczy zanurzyć w niej łokieć). Do tego kąpiel nie powinna być dłuższa niż 15 minut – im młodsze dziecko, tym krócej. Najlepszym rozwiązaniem będzie kąpiel w wannie – zamiast prysznica, który może dodatkowo podrażniać. Przy wycieraniu ciała, nie należy go za bardzo pocierać, a wystarczy przycisnąć mocniej ręcznikiem.

Ważny jest też dobór odpowiednich środków higieny. Najlepsze są wspomagające leczenie mydła w płynie o właściwościach natłuszczających lub płyny do kąpieli, które zmiękczają wodę. Nie zaleca się stosowania tradycyjnych mydeł – zamiast chronić, wpływają na niszczenie warstwy lipidowej.

Największe zagrożenie stanowi odparowywanie wody z powierzchni skóry (jej rogowej warstwy) chwilę po kąpieli. Trzeba więc pamiętać, by w bardzo krótkim czasie (kilka minut po) od razu natłuścić skórę! Do tego skuteczny będzie specjalistyczny krem DERMAVEEL, który zawiera ektoinę, wyciąg z kory leszczyny oraz krem lamellarny, odpowiedzialne za ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, przed utratą wody oraz za nawilżenie i złagodzenie atopowych objawów choroby. Jest idealny dla skóry małego dziecka!Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy wykupujecie sobie ubezpieczenie…
Warto rozważyć ich zakup, by zapewnić sobie skuteczniejszą ochronę w razie wystąpienia sytuacji awaryjnej....
Wałek czy pędzel do malowania
Jeśli malujemy duże, gładkie powierzchnie, lepiej sięgnijmy po wałek. Pędzel nieumiejętnie użyty może...
Reklama dla firmy z branży monitori…
Reklama powinna być odpowiednio dostosowana do danej grupy odbiorców, zrozumiały, perswazyjny, konstruowany w...
Problemy z trądzikiem
Kłopoty z trądzikiem można rozwiązać, stosując kosmetyki apteczne. Pozbawione konserwantów i sztucznych barwników znakomicie...