Kapelusz z włosów

28 stycznia 2011, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Szaleństwo i ekstrawagancja na głowie to trend jaki od dłuższego czasu można obserwować    w stylizacjach wielu światowych gwiazd. Słynie z nich chociażby Lady Gaga, a w jej ślady powoli podążają niektóre polskie gwiazdy. Moda na ekstrawagancję i szaleństwo na głowie, temat jakże aktualny w okresie karnawału, to jednak  nie „wymysł” współczesnych stylistów.
Już ponad 100 lat temu niejaki Antoine Cierplikowski – pochodzący z Polski, słynny fryzjer i stylista – wymyślił wiele spośród fryzur, w których także dziś prezentują się największe światowe gwiazdy. Jedną z nich była stylizacja „a la kapelusz z włosów”, której własną interpretację zaprezentowali niedawno styliści z warszawskiego salonu Milek Design. Karnawałowe szaleństwo, także na głowie, trwa.
Przypadającą niedawno 126. rocznicę urodzin słynnego Antoine – „króla fryzjerów i fryzjera królów” styliści z Milek Design postanowili uczcić nietypowo – „kapeluszem z włosów”. To m.in. od tej stylizacji zaczęła się wielka światowa kariera pochodzącego z Polski Antoniego Cierplikowskiego, vel. Antoine’a de Paris. Kapelusz był bowiem kiedyś nieodzownym elementem wizerunku każdej szanującej się paryżanki. Jedna z nich wybierając się na karnawałowe przyjęcie zapomniała jednak swojego nakrycia głowy. Przed środowiskową kompromitacją uratował ją niejaki „Antoś z Sieradza”, młody fryzjer, który tak wystylizował jej fryzurę, że przypominała właśnie kapelusz. Pomysł spotkał się z niezwykłym uznaniem „paryskiego salonu” i zapoczątkował rozwój światowej kariery wielkiego Antoine’a. Na przyjazd Cierplikowskiego Hollywood czekało kilka lat, a największe wówczas studia produkcyjne, za możliwość współpracy z nim, oferowały nawet kilka milionów funtów w złocie.
By uczcić pamięć o wielkim Mistrzu oraz przypomnieć, że karnawał to najlepszy czas, także na ekstrawagancję w stylizacji włosów,  styliści z Milek Design zaprezentowali swoją interpretację słynnego „kapelusza z włosów”.  Fryzura wykonana została nowatorską, przywiezioną niedawno z Paryża, metodą tworzenia „materiału z włosów”. Stylizacja wykonana została z naturalnych i doczepianych włosów modelki,  a jej finalne upięcie zajęło nie więcej niż 30 minut.

„Wielu z nas wydaje się, że współczesna moda i stylizacja sięga granic ekstrawagancji. Zachwycamy się Lady Gagą w odważnym kostiumie scenicznym i z „kapeluszem z włosów” na głowie. Pamiętać jednak warto, że prekursorem ekstrawagancji i awangardy w stylizacji włosów, ale także w stylizacji scenicznej, był właśnie słynny Antoine – czyli „nasz Antoś z Sieradza”. Mistrz Antoine to postać wybitna, znana i doceniana na świecie, w Polsce jednak lekko zapomniana. Stylizował największe gwiazdy światowego formatu, a jego salony rozsiane były na całym świecie.” – powiedziała Katarzyna Poniatowska Miłek z Milek Design. I dodała:
„Dla nas dokonania Mistrza stanowią ciągłą inspirację i motywację do tego, by wykraczać poza przyjęte schematy. Niedawna rocznica urodzin Mistrza oraz trwający karnawał to według nas najlepszy moment na to, by o szaleństwach na głowie rozmawiać i je tworzyć. Stąd też nasz kapelusz z włosów.”

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ciekawe konkursy internetowe
Ja szukam konkursów na Fb, tam dużo za samą aktywność można wygrać
krem pod oczy
Dobry jest z Dermedic, ale też z Eveline się sprawdził
Zabieg niciami Spring Thread na 10 …
Ciekawa opcja, na pewno te starsze celebrytki tak się poprawiają...
Poświadczenie dziedziczenia
Zwykle to tylko formalność, no chyba że zmarły był w drugim małżeństwie i są dzieci....