URODA I ZDROWIE

Kamień na zębach – 3 sposoby na uniknięcie problemu

2 stycznia 2020, dodał: Redakcja

Właściwa higiena ust to podstawa zarówno zdrowia, jak i estetycznego wyglądu. Zaniedbane zęby mogą doprowadzić do różnych powikłań, na przykład nadciśnienia tętniczego czy stanów zapalnych. Jednym z efektów zaniechania codziennego czyszczenia zębów jest powstawanie na nich tak zwanego kamienia nazębnego. Leczenie tej przypadłości co prawda należy do stomatologa, ale można zapobiegać jej powstaniu przez stosowanie odpowiedniej profilaktyki jamy ustnej, zwłaszcza, iż rozwój technologii znacznie to ułatwia. Jak usunąć kamień nazębny?

  1. Szczoteczki elektryczne

  2. Szczoteczki soniczne

  3. Szczoteczki dla dzieci

Szczoteczki elektryczne

Technika idzie naprzód, w wielu dziedzinach pojawiają się coraz to nowe rozwiązania. Nie ominęło to również tak wydawałoby się nieskomplikowanego urządzenia, jak szczoteczka do zębów. A jednak dużą popularność zdobyły szczoteczki elektryczne, dzięki którym mycie zębów stało się szybsze i dokładniejsze. Urządzenie to, dzięki obrotowemu ruchowi głowicy umożliwia szybsze i dokładniejsze mycie zębów przy znacznie mniejszym wysiłku. Ruch posuwisto-obrotowy zapewnia dotarcie włosia do każdego zakamarka i usunięcie zanieczyszczeń. Łatwo dzięki temu zachować zdrowe uzębienie i uniknąć nieprzyjemnych wizyt u stomatologa. Szczoteczki elektryczne nie są drogie, a znacząco zwiększają komfort dbania o higienę ust.

Szczoteczki soniczne

Szczoteczki soniczne również stają się coraz popularniejsze i niewiele osób zdaje sobie sprawę, że powstały one już ponad trzydzieści lat temu. Doceniane są za dużą dokładność czyszczenia, a dzięki wykorzystaniu fal dźwiękowych usuwają one zanieczyszczenia z miejsc niedostępnych dla wersji klasycznej. Jest to satysfakcjonujący wybór dla osób zastanawiających się, jak usunąć kamień nazębny lub nie dopuścić do jego powstania. Pojemny akumulator pozwala na nawet kilka tygodni działania na jednym ładowaniu, a modele bardziej zaawansowane posiadają moduł bluetooth umożliwiający łączność ze smartfonem. Szczoteczki soniczne służą między innymi osobom ze zniszczonymi dziąsłami i wrażliwym uzębieniem, choć oczywiście korzystać z nich może każdy.

Szczoteczki dla dzieci

Każdy rodzic wie, jak trudno wytłumaczyć dziecku, że aby mieć zdrowe zęby, trzeba o nie dbać. Na szczęście producenci szczoteczek pomyśleli także o najmłodszych użytkownikach, wprowadzając modele elektryczne i soniczne przeznaczone specjalnie dla nich. Wyróżniają się barwnymi wzorami, często są stylizowane na gadżety z ulubionych bajek, dzięki czemu nasi milusińscy chętniej po nie sięgają. Sprzężenie ze smartfonem i odpowiednią aplikacją pozwala na naukę szczotkowania, uczy cierpliwości a za pomocą odpowiedniej sygnalizacji dźwiękowej informuje, który fragment jamy ustnej należy szczotkować. Dzięki temu kamień na zębach już od najmłodszych lat się nie odkłada. Na stronie https://elektryczneszczoteczki.pl/ znaleźć można wiele różnych modeli szczoteczek, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy polski specjalista honorowany j…
Inny problem jest w Polsce - napływ lekarzy z Ukrainy itp, więc na początku...
Czy malujecie się codziennie?
W weekendy odpuszczam pełny makijaż, tylko szminki używam.
krotkie wlosy
Może kiedyś będę miała krótkie, ale teraz lubię siebie wyłącznie w długich...
Jak poprawić samopoczucie?
Ja mam sprawdzony sposób - pyszne lody śmietankowe z dodatkiem soku malinowego:)