Jesienne propozycje od Wydawnictwa RM!

23 listopada 2021, dodał: press
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Propozycje od Wydawnictwa RM zachwycą kociarzy – i to nie tylko tych, którzy długie wieczory spędzają pod kocem z filiżanką herbaty i śpiącym pupilem. Bardziej aktywni, twórczy, zorganizowani i niezorganizowani podbiją świat z kocim plannerem w ręku – to już kolejne wydanie tego bestsellerowego notatnika!

Gdyby ktoś obawiał się rosnącej jesienną porą oponki, może poeksperymentować z zachęcającymi przepisami diety keto. Wydawnictwo nie zapomniało także o najmłodszych i właśnie dla nich przygotowało książeczkę, która łączy naukę z zabawą, zapraszając rodziców i dzieci do wspólnego poznawania świata.

Mądrości Kota Jaśniepana – Magdalena Gałęzia

Oto opowieść o kotach: historie przeróżne (zasłyszane lub wyczytane w odmętach internetu), opowieści, bajki i klechdy, które mają za zadanie przybliżyć magię kota: jego superczułe zmysły, nadnaturalne zdolności manipulowania człowiekiem, fanaberie i absolutnie rozkoszną puchatość.

Teksty doprawiono szczyptą chaosu i kociwłosa, tak by ich luźna forma odzwierciedlała nieznośną lekkość kociego bytu. Oczywiście opowiastki okraszono zabawnymi komiksami z kotem Jaśniepanem w roli głównej, który dzieli się swoją mądrością z bliskimi mu poddanymi, czyli… z ludźmi!

 

Kotonotatnik Kota Jaśniepana. Sezon 2 – Magdalena Gałęzia

W Kotonotatniku możesz zapisywać wszystko, co chcesz, bo to od Ciebie zależy, czym stanie się Twój bullet journal.

Bullet journal jest wolnością. Nic w nim nie jest narzucone. Nie ma dat, nie ma dni tygodnia. Ty decydujesz, od którego miesiąca chcesz zacząć rok i ile w tygodniu ustanowić sobie piątków. Możesz też wydatnie zredukować liczbę poniedziałków. Możesz zaplanować swój rok zupełnie dowolnie: zacząć go od maja, grudnia, września czy dnia swoich urodzin.

Do Kotonotatnika możesz wpisywać, co chcesz:
–  swoje plany, spotkania, sekrety,
–  ulubione cytaty; cytaty, które gdzieś zasłyszysz, a które mają szansę stać się Twoimi ulubionymi, jeśli ich nie zapomnisz,
–  pomysły literackie,
–  krótkie myśli, które chcesz ocalić od zapomnienia,
–  przepisy, jeśli lubisz gotować,
–  tytuły filmów i książek, które lubisz, bądź które planujesz obejrzeć/przeczytać,
–  tytuły Twoich ulubionych piosenek,
–  receptury na drinki, przepisy na nalewki,
–  treść zaklęć czy magiczne formułki, jeśli parasz się magią.

 

Dieta keto. Najlepsze przepisy – Ewelina Podrez-Siama

Skreśl mąkę i cukier, wybierz zdrowe tłuszcze roślinne i zwierzęce – oto prawie sto prostych przepisów na ketogeniczne potrawy od autorki bloga ms-fox.pl

Dieta ketogeniczna polega na ograniczeniu spożycia węglowodanów – produktów mącznych i zawierających cukier – na korzyść tłuszczów zwierzęcych i roślinnych, obecnych przede wszystkim w mięsie, serach i olejach. Pozwala na skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej i sprawia, że organizm nie doświadcza spadków energii spowodowanych wahaniami glukozy. Umiejętnie stosowana sprzyja redukcji zbędnych kilogramów, utrzymaniu zgrabnej sylwetki i dodaje witalności.

Ewelina Podrez-Siama od 5 lat stosuje dietę ketogeniczną, dzięki czemu poskromiła insulinooporność i straciła już 17 kilogramów! Na co dzień jest przedsiębiorcą i marketerem, a prywatnie miłośniczką psów, entuzjastką domowego ogrodnictwa i fanką seriali. Od początku przygody z ketozą prezentuje swoje starannie dopracowane przepisy na blogu ms-fox.pl.

W niniejszej książce dzieli się z Czytelnikami swoim doświadczeniem i radzi, jak stawiać pierwsze kroki w ketogenicznym stylu żywienia. Podaje sprawdzone receptury na pełne warzyw i zdrowych tłuszczów potrawy, z których można ułożyć całodzienne menu.

 

Moje pierwsze literki i cyferki – Bogumiła Zdrojewska

Dziecko w wieku 4–5 lat jest ciekawe świata, ma chłonny umysł i chętnie uczy się nowych rzeczy, ponieważ pisanie i czytanie, liczenie, rysowanie, wycinanie, malowanie czy przeprowadzanie prostych doświadczeń fizycznych to dla niego nie tylko nauka, ale przede wszystkim doskonała zabawa.

Możesz wspomóc rozwój swojej pociechy, korzystając z zawartych w tej książce różnorodnych ćwiczeń językowych, matematycznych, przyrodniczych i plastycznych, bazujących na metodzie opracowanej przez Marię Montessori. Towarzysz dziecku w wykonywaniu ćwiczeń: objaśniaj polecenia, bądź uważnym i wrażliwym przewodnikiem po otaczającym świecie.

Bogumiła Zdrojewska jest nauczycielem dyplomowanym i od ponad 30 lat pracuje z dziećmi, wykorzystując metodę Marii Montessori. Cechuje ją innowacyjne podejście do wychowywania i uczenia najmłodszych oraz chęć do stałego poszerzania swoich kompetencji pedagogicznych. Swoją pasją dzieli się z podopiecznymi w Przedszkolu Miejskim nr 220 w Łodzi.

Polecamy wraz z Wydawnictwem RM!

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zapach faceta
> FIGA.A napisał/a: > Mi sie bardzo podoba dior sauvage :) Dior sauvage jest super...
Korzystacie z masaży?
Korzystam jak najbardziej. Polecam zwłaszcza masaż tajski, chodzę często - to uczucie rozluźnienia, totalnego...
Co byś teraz wypiła?
Zimny sok pomarańczowy :(
Gdzie kupujecie karpia na wigilię?
Nie kupujemy w ogóle, nikt u nas nie lubi karpia.