URODA I ZDROWIE

Jesienne dekoracje domu

19 października 2018, dodał: PeggyB

Jesień to prawdopodobnie najbardziej klimatyczna pora roku. W Polsce jest wyjątkowo piękna, pełna ciepłych kolorów, które warto przenieść do swojego domu. W tak udekorowanych pomieszczeniach jesienne wieczory z książką i herbatą będą jeszcze przyjemniejsze.

Najprościej wykorzystać to, na co właśnie jest sezon. Za oknem kwitną jarzębiny, w ogrodach owocują jabłonie i rosną dynie. Można tego wszystkiego użyć do stworzenia jesiennych kompozycji. Wystarczy położyć na stole kilka ozdobnych dyń, lub włożyć do flakonu kilka gałęzi jarzębiny. Dynie można też włożyć do ładnej, drewnianej skrzynki, dołożyć kilka jesiennych liści i traw, i taką kompozycję ustawić np. przed wejściem do naszego domu. Warzywa mogą też ozdobić parapety, czy komody. Świetnym pomysłem są także bukiety wrzosów.

Ważnym elementem jesiennego wystroju domu są też świece. Mogą być zapachowe, wtedy dodadzą wnętrzom jeszcze więcej klimatu. Możemy znaleźć świece o zapachu piżma, imbiru, miodu, czy szarlotki. Takie propozycje ma w swojej ofercie między innymi Yankee Candle. Z użyciem świec możemy też stworzyć własne ozdobne kompozycje. Wystarczy wysoki przezroczysty wazon, do którego wkładamy wysoką gruba świecę, a obok niej wsypujemy na przykład kasztany, czy orzechy laskowe w łupinach. Możemy też własnoręcznie wykonać piękne świeczniki ze słoików. Wystarczy okleić je od zewnątrz jesiennymi liśćmi i przewiązać zwykłym szarym sznurkiem, zawiązanym na kokardę, lub długim źdźbłem trawy. Za sznurek możemy włożyć kawałek jarzębiny, lub przymocować nim szyszkę. Jednak przy tego typu ozdobach trzeba uważać, aby ogień ze świeczki nie przedostał się na liście i lepiej nie stawiać ich na parapetach, w pobliżu firanek. Świeczniki można zrobić też wydrążając górny kawałek dyni i wkładając w to miejsce mały wkład. Oprócz tego duże świece możemy obłożyć laskami cynamonu w pionie, które na środku przewiążemy kawałkiem sznurka.

 

Jeśli chcemy wykorzystać piękne kolorowe jesienne liście, możemy przejść się na spacer do parku, pozbierać te, które nam się podobają, przeprasować je przez kawałek materiału, uważając, by przy tym niczego nie przypalić. Tak zasuszone liście możemy poprzyczepiać do kolorowych nitek i zawiesić na oknie.  Można je także przywiązać do gałązki przymocowanej do ściany na przykład dwustronną taśmą klejącą, tak aby ozdabiały przestrzeń nad komodą w przedpokoju lub innym pomieszczeniu.

Świetnym pomysłem są także wszelkiego rodzaju lampiony, stawiane nie tylko we wnętrzach, ale także na zewnątrz, na przykład na schodach prowadzących do domu. Można w nie włożyć świeczki, ale można także wypełnić takie lampiony małymi dyniami. Idealną jesienną ozdobą dla naszego domu będą wieńce, robione z traw, jesiennych kwiatów, jarzębiny i liści. Taki jesienny wieniec możemy powiesić na drzwiach wejściowych, albo położyć na stoliku w salonie.

Zobacz również:

  1. Jesienne dekoracje domu z kasztanów, dyni i liści

  2. Zaproś jesień do swojego mieszkania

  3. Kwiatowe kompozycje we szkle

  4. Biokominki w Twoim domu


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

garnier color naturals 102
Fajny kolorek na lato, ja bym się tak przefarbowała:)
Peeling
Ja robię domowy peeling z cukru trzcinowego, olejku migdałowego i fusów kawy:)
Gdzie szukać oprogramowania dla fir…
Są też darmowe programy, np. do faktur, które wystarczają w przypadku mniejszych firm.
Piersi
Oczywiście że efekt będzie nietrwały, czyli po odstawieniu kremu czy tabletek spada poziom substancji...