Jakie zabiegi na ciało warto zrobić jesienią i zimą?

8 października 2021, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Współcześnie można skorzystać z wielu różnorodnych zabiegów, które poprawiają wygląd ciała. Największym zainteresowaniem cieszą się nieinwazyjne metody, jakie wykorzystują nowoczesne technologie. Jednak nie wszystkie zabiegi medycyny estetycznej można zrobić o każdej porze roku, choćby z uwagi na temperatury czy natężenie światła słonecznego. Jakie zabiegi zatem najlepiej zaplanować na jesień oraz zimę? Dowiedz się!

Współcześnie można skorzystać z wielu różnorodnych zabiegów, które poprawiają wygląd ciała. Największym zainteresowaniem cieszą się nieinwazyjne metody, jakie wykorzystują nowoczesne technologie. Jednak nie wszystkie zabiegi medycyny estetycznej można zrobić o każdej porze roku, choćby z uwagi na temperatury czy natężenie światła słonecznego. Jakie zabiegi zatem najlepiej zaplanować na jesień oraz zimę? Dowiedz się! 

Depilacja laserowa 

Gładka skóra to ogromne ułatwienie – osoby, które regularnie się golą, odczuwają dyskomfort spowodowany koniecznością powtarzania depilacji domowej. Ponadto skóra może być po niej podrażniona, a włosy odrastają dosyć szybko. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na depilację laserową. To zabieg, który zaleca się wykonywać jesienią oraz zimną. Podstawową przyczyną jest to, iż skóra nie powinna być opalona. Trudno uniknąć tego w trakcie letnich miesięcy. Kolejną ważną kwestią jest to, iż skórę po depilacji laserowej należy chronić przed słońcem. Latem trudno jest osłaniać nogi, pachy, a także twarz. Właśnie dlatego najlepiej jest zdecydować się na depilację laserową zimą. Kolejnym argumentem ku temu jest to, iż między kolejnymi seriami nie powinno się usuwać owłosienia metodami, które wyrywają cebulki włosa, a to także może być uciążliwe podczas ciepłych dni. 

Peelingi chemiczne 

Peelingi chemiczne są bardzo skuteczne i doskonale działają na skórę. Jednak jednocześnie nie powinno się ich stosować w czasie, kiedy skóra jest narażona na promieniowanie słoneczne. Dlatego też zdecydowanie warto decydować się na peelingi chemiczne zimą oraz jesienią. Podczas ciepłych miesięcy zaleca się mniej inwazyjne metody, które zostaną polecone przez specjalistę medycyny estetycznej 

Mezoterapia igłowa 

To jeden z najpopularniejszych ostatnimi czasy zabiegów. Wiele osób decyduje się na mezoterapię właśnie po lecie, kiedy skóra jest wysuszona, zmęczona słońcem i nieco uszkodzona. Mezoterapia jest doskonałym sposobem na jej regenerację oraz odbudowę. Choć nie jest to zabieg, który trzeba wykonywać wyłącznie jesienią, czy zimą, to jest to na nie odpowiedni czas.  

Jakie zabiegi warto robić jesienią i zimą? 

W chłodne miesiące warto przede wszystkim zdecydować się na zabiegi, po których nie powinno się wystawiać skóry na słońce. Istnieje nieco takich zabiegów i choć część z nich można wykonywać w inne pory roku, to wymaga to większej ochrony przed promieniowaniem słonecznym, co jest kłopotliwe w ciepłe miesiące, kiedy chcemy odkrywać ciała. Ponadto, jesienią i zimą warto decydować się na zabiegi bardziej inwazyjne, które wymagają dłuższego czasu rekonwalescencji, a ciepło temu nie sprzyja. Są takie działania na twarz i ciało, które posiadają mniej inwazyjne odpowiedniki, jakie można robić o każdej porze roku. Jeśli chcesz wykonać jakiś zabieg, to najlepiej będzie, jak skontaktujesz się ze specjalistą z zakresu medycyny estetycznej, na przykład z poznańskiego Skin-Medic. On doradzi Tobie, jakie działania warto wykonać już, a z którymi lepiej poczekać.  

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Fotowoltaika - największy problem r…
Zespół naukowy z USA, Wielkiej Brytanii i Włoch opracował urządzenie rozwiązujące problem nagrzewających...
Wczesne truskawki niezdrowe?
Wczesnowiosenne owoce i warzywa zawierają szeroką gamę szkodliwych dla zdrowia pestycydów. Te sprowadzane...
W jakiej pozycji spać?
Spanie w nieodpowiedniej pozycji może prowadzić do dolegliwości bólowych, migren, uczucia zmęczenia. Zdaniem kręgarzy...
Dyrektywa budynkowa EPBD
Parlament Europejski przegłosował dyrektywę EPBD. Jej celem jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków i eliminacja paliw...