Jakie są najlepsze metody domowego oczyszczania wody?

12 kwietnia 2019, dodał: pinkmause

Codziennie tracimy około 4 litrów wody, co jest informacją kluczową i wartą zapamiętania. Cała woda w naszych organizmach ulega ciągłej wymianie, co trwa od 9 do 20 dni. W związku z tym, w ciągu roku zużywamy około 1000 litrów wody tylko na podtrzymanie niezbędnych procesów życiowych. Pijmy więc tylko najlepszej jakości czystą wodę, aby jak najdłużej cieszyć się pełnią zdrowia i życia.

Wiosna to idealny moment by postawić na wodę – dla zdrowia i oczyszczenia organizmu. Musimy jednak pamiętać, że musi to być woda najlepszej jakości. Filtracja wody w warunkach domowych to podstawa uzyskania czystej, bezpiecznej do picia wody. Warto mieć  bowiem na uwadze, że woda wodociągowa nie jest bezpiecznym źródłem wody pitnej. Do dezynfekcji wody w instalacjach często stosuje się chlor, który może wchodzić w reakcję z zanieczyszczeniami znajdującymi się w wodzie, co w konsekwencji prowadzi do powstania szkodliwych  dla organizmu związków, często rakotwórczych. Mogą one powodować u pijących zanieczyszczona wodę osób rozmaite problemy zdrowotne – od zwykłej alergii, poprzez uszkodzenia nerek, wątroby, mięśnia sercowego, aż po nowotwory. Większości szkodliwych substancji, znajdujących się w wodzie wodociągowej nie da się usunąć za pomocą przegotowania. Ze względu na potencjalne  zagrożenie, jakie niesie ze sobą spożywanie wody wodociągowej, coraz większą popularnością cieszą się filtry przeznaczone do użytku domowego. Dbając o jakość wody w domu, dbamy jednocześnie o zdrowie naszej rodziny. Sami możemy dobrać rodzaj filtra do naszych potrzeb. Wybierać możemy w szerokiej gamie filtrów Aquaphor.

Dzbanki filtrujące

Wśród filtrów do użytku domowego można wyróżnić  dwa najbardziej rozpowszechnione typy filtrów: dzbanki filtrujące oraz filtry podzlewozmywakowe. Dzbanki filtrujące to tańsza opcja jeśli chodzi o jednorazowy zakup. Ich działanie jest niezwykle proste – wodę wlewa się zwykle do zamontowanego wewnątrz dzbanka filtra, który usuwa niepożądane związki i ewentualne zanieczyszczenia. Do uzyskania wysokiej jakości wody istotny jest materiał, z którego wykonano dzbanek. Dzbanki Aquaphor znajdziemy  podczas promocji w sieciach handlowych nawet w cenie 30 zł. Modele z tritanu (BPA free, materiał przypominający szkło) to wydatek ok. 60-80 zł. Oznaczenie BPA free oznacza, że dzbanek został wyprodukowany z bezpiecznych materiałów. Jest to ważne nie tylko dla jakości wody, ale przede wszystkim dla naszego zdrowia.

Najbardziej niebezpiecznym „składnikiem” naszej wody są metale ciężkie, których obecność w organizmie człowieka powoduje szereg schorzeń, a wśród nich nawet nowotwory. To dlatego właśnie dewizą Aquaphor jest dbałość o krystaliczną czystość wody, a nie tylko o jej twardość, czy miękkość. W sklepach warto więc pytać o wkłady filtrujące z Aqualenem, tym bardziej, że pasują one doskonale jako zamienniki do dzbanków filtrujących firm konkurencyjnych, a do tego są sporo tańsze. Sercem dzbanka jest wkład filtrujący, a wkłady produkcji Aquaphor poza aktywnym węglem i żywicą jonowymienną mają w swoim składzie także opatentowane włókno Aqualen, które znacząco zwiększa wydajność wkładu oraz pozwala usunąć z wody do 99% metali ciężkich, które mogą być obecne w wodzie płynącej do naszych domów starymi, niezmodernizowanymi rurami. Warto dodać, że wkłady Aquaphor pasują także do dzbanków innych producentów. Wybierając określony dzbanek filtrujący, zdecydujmy się na taki, który będzie najbardziej funkcjonalny. Dostosujmy jego pojemność do potrzeb naszej rodziny. Praktycznym rozwiązaniem będzie zakup dzbanka mającego wskaźnik zużycia wkładu filtrującego. Dzięki temu będziemy wiedzieć, kiedy należy go wymienić.

Filtry w zdecydowany sposób poprawiają jakość wody wodociągowej. Dzięki temu nadaje się ona do bezpośredniego spożycia, a także w zdecydowany sposób poprawia walory smakowe kawy czy herbaty. Również potrawy przygotowywane na bazie przefiltrowanej wody są smaczniejsze. Zmiękczona woda ma również znaczenie przy eksploatacji urządzeń takich jak chociażby ekspres do kawy. Kamień nie osadza się tak często, co pozwala na ich dłuższe używanie. Zastosowanie filtrów ma również wymiar finansowy i proekologiczny. Dostęp do dobrej jakości wody w domu powoduje, że nie musimy kupować tej butelkowanej, co pozwala znacząco zaoszczędzić. Jednocześnie, stosując filtry, eliminujemy problem niepotrzebnych odpadów w postaci butelek z tworzyw sztucznych. Warto bowiem pamiętać, że plastikowe butelki typu PET rozkładają się od 100 do 1000 lat, a w ciągu roku tylko jedna rodzina może wyrzucać nawet kilka tysięcy plastikowych opakowań. Można więc powiedzieć, że, stosując filtry do wody, przyczyniamy się do ochrony środowiska.

 

Filtry podzlewozmywakowe

Drugi typ filtrów do domowego oczyszczania wody to filtry podzlewozmywakowe: węglowe, umożliwiające dogłębną wielostopniową filtrację wody np. Aquaphor Kryształ, bądź filtry odwróconej osmozy np.  RO 101S Morion, oczyszczający wodę nawet z bakterii i wirusów, dostarczający najwyższej jakości wody, jaką możemy dostać na rynku. Takie filtry to wydatek ok. 600- 1300 zł w zależności od modelu. Kuchenne systemy filtrujące czyli stacjonarne systemy oczyszczania wody przeznaczonej do spożycia to urządzenia, które podłącza się bezpośrednio do przyłącza zimnej wody wodociągowej i montuje najczęściej w szafce kuchennej pod zlewozmywakiem. Dlatego często nazywa się je filtrami kuchennymi podzlewozmywakowi lub też filtrami kuchennymi niedzbankowymi. Systemy takie wyposażone są w oddzielny kran przeznaczony do nalewania świeżo przefiltrowanej wody lub też mogą być podłączone do baterii trójdrożnych. W zestawie systemu oczyszczania wody Aquaphor DWM Morion znajduje się elegancka bateria, przeznaczona specjalnie do czystej wody, która dodaje kuchni nowoczesności i stylu.

Do zalet filtrów kuchennych podzlewozmywakowych należy przede wszystkim wysoki i doskonały poziom oczyszczania dzięki zastosowanym innowacyjnym technologiom – woda jest zawsze czysta i pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń. Stacjonarne systemy oczyszczania wody dostarczają krystalicznie czystą wodę najwyższej jakości, wodę pełnowartościową klasy Premium, bez względu na stan wody wodociągowej. Siedmiostopniowa filtracja wody systemem Aquaphor DWM Morion usuwa z wody: aktywny chlor, zanieczyszczenia mechaniczne, nieprzyjemny zapach, siarczany, sole, zanieczyszczenia organiczne, metale ciężkie, bakterie, wirusy oraz zmiękcza wodę. Wszystkie te cechy sprawiają, że mając dostęp do świeżo przefiltrowanej wody, w tym także podwójnie mineralizowanej (filtracja osmotyczna), we własnej kuchni i w każdym momencie możemy zapomnieć o zakupach wody butelkowanej, a także wprowadzić do naszej kuchni zdrowe menu, bowiem dzięki używani filtrowanej wody potrawy i napoje zyskują doskonały smak i wygląd (dzięki filtracji osmotycznej podczas podgrzewania wody nie wytrąca się osad). Jednocześnie zaczniemy oszczędzać (oszczędność pieniędzy, czasu i siły potrzebnej do dźwigania butelek) oraz staniemy się bardziej ekologiczni, poprzez zmniejszenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych generowanych przez gospodarstwo domowe.

Inne zalety filtrów kuchennych podzlewozmywakowych to przede wszystkim takie cechy, jak: duża wydajność (w ofercie Aquaphor na poziomie od 4000 do 12000 litrów przefiltrowanej wody), szybkie tempo filtracji, ergonomiczna konstrukcja filtra, która sprawia, że jego użytkowanie jest bardzo wygodne i proste, montaż w szafce kuchennej pod zlewozmywakiem, dzięki czemu nie wpływa na estetykę kuchni, filtr jest bowiem niewidoczny, niskie koszty eksploatacji, możliwość dopasowania standardowych, łatwo dostępnych i łatwo wymiennych wkładów filtrujących, estetyczna obudowa i niewielkie rozmiary, dzięki czemu filtr doskonale mieści się w szafce kuchennej, zajmując przy tym bardzo mało miejsca. Flitry Aquaphor są również przyjazne dla środowiska, bowiem do produkcji tych kompaktowych systemów używane są materiały pozbawione wszelkich szkodliwych substancji, posiadają one również najniższy na rynku wskaźnik zużycia wody płuczącej membranę, która jest odprowadzana do ścieków. Filtry montowane pod kuchennym zlewozmywakiem są wydajne, skuteczne, funkcjonalne i wygodne. To rozwiązanie idealne. Obecnie Aquaphor Drinking Water Machine (DWM) Morion jest najnowocześniejszym systemem filtracji na świecie.

Wszystko to sprawia, że stosowanie dzbanków filtrujących lub filtrów kuchennych podzlewozmywakowych pozwala nam na codzienne używanie najlepszej jakościowo oraz najtańszej wody. Z korzyścią dla naszego zdrowia oraz zdrowia całej naszej rodziny.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.aquaphor.pl

 

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Oryginalna elegancja - różowe złoto i kwiatowe motywy na tarczy!
Cena:
390 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

hollywoodzki uśmiech - czy to możli…
Już zdążyłam zacząć nosić próbną! Wiadomo, że trzeba się przyzwyczaić, ale jestem zadowolona...
hollywoodzki uśmiech - czy to możli…
I jak Tama byłaś na konsultacji? Zdecydowałas się na nakładki?
Swędząca skóra u dziecka
Również bardzo dobrze znam te kosmetyki, mam w domu 2 dzieci z...
Atopowe zapalenie skóry - nowe leki…
Jeśli chodzi o skład kosmetyków to dla mnie wyrocznią jest sroka. Na pewno wszystkie...