Jakie pieluszki jednorazowe wybrać dla noworodka?

1 kwietnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Pieluszki jednorazowe są nadal dużo chętniej wybierane przez rodziców niż ich wielorazowe odpowiedniki. Ma na to wpływ wygoda ich używania oraz właściwości, jakie wykazują. Chociaż wybór pieluszek dla noworodka na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo prosty, na rynku jest tak wiele produktów, że warto dobrze się zastanowić, który wybrać. Jakie pieluszki jednorazowe będą najlepsze dla noworodka? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Rozmiar – kluczowa kwestia w przypadku pieluszek dla noworodka

Pieluszka jednorazowa w optymalnym rozmiarze to gwarancja szczelności, a jednocześnie komfortu maluszka. Właśnie dlatego tak ważne jest, żeby wybrać odpowiedni produkt. Jakie pieluszki jednorazowe będą najlepsze dla noworodka? Te w rozmiarze 1: https://bambiboo.eu/pieluszki/1-bambiboo-jednorazowe-pieluszki-z-wloknem-bambusowym-dla-noworodkow-rozmiar-1-newborn-2-4kg-26-szt.html, czyli przeznaczone dla dzieci, które ważą od 2 do 4 kg. Te wartości mogą się nieznacznie różnić w zależności od producenta i niekiedy górna granica to 5 kg. Czasem może się też okazać, że maluch jest na tyle duży, że rozmiar 1 będzie dla niego za mały i lepiej sięgnąć po 2. Jeśli zaś chodzi o wcześniaki, tu najlepiej sprawdzą się pieluszki jednorazowe w rozmiarze 0. Kiedy wiadomo, że pieluszka jest w dobrym rozmiarze? Jeśli dobrze przylega do ciała, ale nie jest zbyt obcisła. Jeśli będzie za mała – spowoduje otarcia, a gdy będzie za duża – przecieknie.

Pieluszki newborn – koniecznie z delikatnych materiałów

Skóra noworodków jest wyjątkowo wrażliwa, dlatego należy wybierać pieluszki jednorazowe z delikatnych materiałów, które mogą być lepszym wyborem dla alergików. Dobry wybór to pieluchy z włóknem bambusowym i wskaźnikiem wilgotności. Pieluszki newborn z włóknem bambusowym pozwolą skórze malca oddychać. To bardzo ważne, bo dziecko nosi pieluszkę niemal przez cały czas. Jeśli będzie miało na sobie pieluchę, w której składzie dominują tworzywa syntetyczne, istnieje ryzyko że, może nabawić się odparzeń. Materiał, z którego zostanie wykonana pieluszka dla noworodka, powinien być nie tylko delikatny, ale też odpowiednio chłonny. To bardzo ważne, żeby pielucha w odpowiedni sposób wiązała wilgoć. Jeśli po nasiąknięciu będzie przylegać do skóry, u dziecka mogą pojawić się odparzenia.

Ekologiczne pieluszki jednorazowe – dobro malca i mniejszy wpływ na środowisko

Noworodek zużywa ogromne ilości pieluch (nawet 10 dziennie!). Właśnie dlatego osoby, dla których los środowiska naturalnego nie jest obojętny, powinny sięgać wyłącznie po pieluszki jednorazowe w wersji ekologicznej. Dobry wybór to bambusowe pieluszki dla noworodka, które są przyjazne dla środowiska, a jednocześnie bezpieczne dla dziecka. Dzięki temu, że nie mają w składzie szkodliwych materiałów, wpływają na lepszy komfort dla skóry niemowlaka. Bezpieczny skład to również profit dla środowiska. Pieluszka ze sztucznych materiałów może rozkładać się nawet kilkaset lat, co znacznie obciąża środowisko. Pieluszki bambusowe Bambiboo to produkt oparty na surowcach odnawialnych w stopniu umożliwiającym komercyjną produkcję kompostu.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Najlepsze firmy lakierów waszym zda…
Ostatnio zrezygnowałam z lakierów i wybieram odżywki, które mają delikatny naturalny odcień imitujący...
Paletki ;)
Ostatnia wpadła mi w ręce paletka z Eveline "shocking nudes". Jestem zadowolona - ładne...
wypadające włosy
Możesz spróbować jakichś wcierek albo łykać suplemety. Ja na razie próbuję ratować się...
Plan czy niespodzianka?
Chyba też optuję za niespodzianką :)