Jakie kwiaty na przeprosiny kupić?

25 sierpnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Po kwiaty cięte sięgamy zazwyczaj chcąc sprawić komuś przyjemność. Bardzo często wręczamy je z okazji życiowego sukcesu bądź obchodzonej rocznicy. Kwiaty mogą stanowić także element rozjemczy, gdy są kupowane w celu przeproszenia za swój błąd. Po jakie kwiaty warto sięgnąć, chcąc kogoś przeprosić i jaki kolor będzie do tej sytuacji odpowiedni?

kwiaty

Mówi się że jeden obraz potrafi wyrazić więcej niż tysiąc słów. W przypadku przeprosin, owym obrazem często stają się kwiaty, które często mają na celu wyrazić to, czego słowami sami nie potrafimy zrobić. Jeżeli chodzi o sam wybór kwiatów w kontekście przeprosin, oczywiście najlepszym wyborem będą kwiaty, które wiemy że danej osobie się podobają. Jeżeli nie posiadamy takiej wiedzy, warto kierować się symboliką kwiatów. Kwiatami sezonowymi, które mogą pomóc nam rozładować negatywną energię między dwojgiem ludzi, są goździki, tulipany i frezje. Wszystkie zwykle daje się w bukietach. Każdy z tych kwiatów jest niezobowiązujący, wyraża nasze przyjazne zamiary, szacunek do danej osoby. Występują w licznych wariantach kolorystycznych, więc łatwo dobrać kolor, który będzie pasował do osoby dla której dane kwiaty pragniemy kupić.

Róże jako najlepszy kwiat na przeprosiny

Wielu osobom mogą wydawać się bardzo oklepanym wyborem, jednak prawda jest taka, że nie ma bardziej kojarzących się z przeprosinami kwiatów, niż bukiet czerwonych róż. Występują w różnych kolorach, różnią się od siebie zarówno długością, jak i gatunkami, których istnieją setki. Jeżeli chodzi o samą kolorystykę bukietu róż na przeprosiny, to warto pamiętać, że czerwony są zarezerwowane raczej dla osób, do których pałamy głębokim uczuciem. Kolor biały wyraża nasze dobre zamiary, podobnie jak popularne w ostatnim czasie, róże w kolorze niebieskim, które są zazwyczaj na ten kolor barwione. Te będą dobrym wyborem dla przyjaciół, osób dla nas ważnych, ale z którymi nie wiąże relacja miłosna. Kolor różowy może może wyrażać podziw, jak również odnosić się do naszych zamiarów i uczucia, które dopiero się rodzi. Dużym błędem w kontekście przeprosin, byłby zakup róż w kolorze żółtym, które choć niesłusznie, wielu osobom kojarzą się tylko z zazdrością.

Pozostaje jeszcze kwestia ilości kwiatów. Czy wypada wręczyć przy okazji przeprosin jedną różę, czy należy sięgnąć po cały ich bukiet? Jeżeli ta druga opcja, to z ilu kwiatów bukiet róż powinien się składać? Co do kwestii ilości, nie ma ściśle określonej zasady. Pojedyncze kwiaty zazwyczaj wręcza się na początku związku i z reguły widzi się je u osób młodym wiekiem. W kontekście ilości, duże znaczenie ma także wielkość samych kwiatów. Jeżeli róże są niewielkie, by wyglądały w bukiecie okazale, musi być ich co najmniej  kilkanaście. Jeżeli róże są większe, spokojnie wystarczy jeżeli będzie ich kilka. Ważne jest także, by pamiętać, że ich ilość powinna być nieparzysta.

Wiemy już jakie kwiaty najłatwiej połączyć z okazją przeproszenia za swoje zachowanie, jednak ponownie przypominamy, przy wyborze kwiatów, najlepiej sprawdzą się takiej, które wiemy że dana osoba lubi. Te i szczera chęć przeproszenia, będą najlepszym dowodem naszych dobrych intencji.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Filmowanie wesela z powietrza
Też nie podoba mi się ten pomysł, to jest dobre na festynach.
Jak rozwiązać problem z prasowaniem…
Ja nie prasuję, po prostu po upraniu rozciągam tkaninę i formuję tak, żeby...
Gdańsk
Czasem jestem w Gdańsku i faktycznie można tam coś taniej upolować np. na olx
Co zamiast paneli na podłogę?
A może prawdziwe drewno, deski o niezbyt szerokim rozmiarze?