URODA I ZDROWIE

Jakie korzyści oferuje materac z dwoma różnymi twardościami?

15 maja 2020, dodał: Redakcja

Jednym z kluczowym kryteriów przy wyborze materaca jest jego twardość. Uniwersalne materace średnio twarde oznaczone jako H2, są optymalne dla osób mieszczących się w przedziale wagowym 60-80 kilogramów. Powszechnym problemem wielu małżeństw jest duża różnica wagi. W jaki sposób wybrać materac dla osób, u których optymalna twardość jest inna?

Jakie korzyści oferuje materac z dwoma różnymi twardościami?

O czym decyduje twardość materaca?

Odpowiednio dobrane materace kieszeniowe zagwarantują nam wysoki komfort, prawidłowe podparcie kręgosłupa, a także swobodny przepływ krwi. Materac średnio twardy H2 https://www.kaszmirowysen.pl/materace-srednio-twarde to propozycja dla osób o wadze w przedziale 60-80 kg. Dla osób lżejszych dedykowane są materace miękkie H1. Materac z oznaczeniem H3 jest odpowiedni dla osób ważących powyżej 80 kilogramów, natomiast bardzo twardy materac H4 jest dla osób o wadze powyżej 110 kilogramów. No dobrze, ale co zrobić, gdy współmałżonkowie znacząco różnią się wagowo?

Materace średnio twarde dla dwóch osób

Nowoczesne materace piankowe często są projektowane z myślą o potrzebach osób różniących się znacząco wagą. Możemy zatem znaleźć materac, w którym jedna połowa jest bardziej miękka, a druga twarda z myślą o osobie o większej wadze. Bardzo ciekawą propozycją są specjalne materace profilowane, które dopasowują się do nacisku ciała, gwarantując należyty komfort obojgu osobom. Dzięki nowatorskim wypełnieniom mieszanym udało się skutecznie rozwiązać problem z bardzo dużymi różnicami wagi obojga osób śpiących w jednym łóżku.

Dlaczego materac musi być dostosowany twardością?

Od tego zależy nie tylko komfort snu, ale również nasze zdrowie. Materace lateksowe o optymalnej twardości mają stworzyć warunki potrzebnego bezpiecznego i zdrowego snu. Zbyt miękki materac bardzo często oznacza bóle pleców, podczas gdy zbyt duża twardość może prowadzić do zaburzeń krążenia, ze względu na zbyt duży nacisk na ciało. Jeśli mamy wątpliwości, jakie materace termoelastyczne okażą się najlepsze, zawsze możemy skonsultować się ze specjalistą.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Torebka duża czy mała?
Wszystko zależy od tego ile ma się rzeczy do tej torebki i na...
Gdzie najszybciej sprzedać ciuchy ?…
Ja osobiście polecam Vinted :) Sama korzystam i szybko sprzedaje swoje ubrania, akcesoria...
Gdzie kupujecie ubrania?
Głównie zamawiam przez internet :) Najczęściej w Sinsay, H&M, Bershka, Stradivarius lub Mohito....
Fitness w domu
To nic trudnego. Polecam Ci ćwiczenia w domu. Dają mega kopa i motywację :D