URODA I ZDROWIE

Formalności przed adopcją

12 grudnia 2013, dodał: bugajkatarzyna

Wiele jest chorób, które powodują, że młode małżeństwa nie mogą mieć własnych dzieci. Jest to spowodowane bezpłodnością lub zmianami hormonalnymi, które nie pozwalają zajść kobiecie w ciążę. Jest to traumatyczne przeżycie zarówno dla niej, jak i dla partnera. W takiej sytuacji najczęściej podejmują oni decyzję o adopcji dziecka.

Decyzja o adopcji powinna być bardzo poważnie przemyślana. Po jej podjęciu decydujemy się na stworzenie prawdziwej, kochającej rodziny dla dziecka, które wcześniej nie zaznało rodzinnego ciepła. Musimy również stworzyć mu odpowiednie warunki do rozwoju – zarówno intelektualnego, jak i fizycznego. Istnieje wiele trudności związanych z adopcją. Wszyscy adopcyjni rodzice muszą wykazać się szczególnie świadomością oraz pogodzić się z faktem, że nie będą mogli mieć własnych dzieci. Adopcja_wskazaniem_3183850Przy załatwianiu formalności powinni uzbroić się w cierpliwość, ponieważ procedury są ściśle określone i sami nie dadzą rady przyspieszyć formalności.

Pierwszym krokiem, jaki powinny wykonać pary ubiegające się o adopcję, jest zgłoszenie się do ośrodka adopcyjnego. Po podjęciu decyzji o rozpoczęciu procedury kandydaci muszą złożyć formularz zgłoszeniowy oraz dostarczyć komplet dokumentów, między innymi: życiorys, zaświecenie lekarskie, zaświadczenie o niekaralności, odpis aktu urodzenia oraz akt małżeństwa, a także zaświadczenie o dochodach.

Kolejnym krokiem jest proces kwalifikacyjno-diagnostyczny oraz badania pedagogiczno-psychologiczne. Jest to konieczność, by ośrodek mógł poznać przyszłych rodziców i mógł zaproponować dziecko.

Jeśli rodzice przejdą cały etap kwalifikacyjny, czekają na propozycję dziecka. Zanim dojdzie do spotkania, będą musieli zapoznać się z jego dokumentacją. Jest to pomoc przy podjęciu decyzji dotyczącej spotkania. Gdy rodzice chcą się spotkać z dzieckiem, ośrodek aranżuje spotkanie w miejscu, gdzie przebywa dziecko – w asyście jego opiekunów.  ten sposób przebiega kilka spotkań, aby dziecko oswoiło się z przyszłymi rodzicami. W tym samym czasie jest składany jest wniosek o przysposobienie do wydziału rodzinnego sądu rejonowego.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gdzie kupić ubrania dla dziecka?
Sklep producenta ubranek dla dzieci Kaola-Kid polecam. Ubranka kolorowe i wygodne, takie które dzieciakom...
AMPUKI ARGAN INFUSION od Inoar
Ewentualnie spróbuj ujarzmić włosy prostownicą z Inoar, możesz je lekko podkręcić lub wygładzić...
AMPUKI ARGAN INFUSION od Inoar
Stosuję od miesiąca i potwierdzam, że jest sztos! Wreszcie ujarzmiłam grzywkę, która stała...
AMPUKI ARGAN INFUSION od Inoar
Tak jak czytam to mają naprawdę dobry skład. Olejek arganowy na pewno ci wygładzi...