Formalności przed adopcją

12 grudnia 2013, dodał: bugajkatarzyna

Wiele jest chorób, które powodują, że młode małżeństwa nie mogą mieć własnych dzieci. Jest to spowodowane bezpłodnością lub zmianami hormonalnymi, które nie pozwalają zajść kobiecie w ciążę. Jest to traumatyczne przeżycie zarówno dla niej, jak i dla partnera. W takiej sytuacji najczęściej podejmują oni decyzję o adopcji dziecka.

Decyzja o adopcji powinna być bardzo poważnie przemyślana. Po jej podjęciu decydujemy się na stworzenie prawdziwej, kochającej rodziny dla dziecka, które wcześniej nie zaznało rodzinnego ciepła. Musimy również stworzyć mu odpowiednie warunki do rozwoju – zarówno intelektualnego, jak i fizycznego. Istnieje wiele trudności związanych z adopcją. Wszyscy adopcyjni rodzice muszą wykazać się szczególnie świadomością oraz pogodzić się z faktem, że nie będą mogli mieć własnych dzieci. Adopcja_wskazaniem_3183850Przy załatwianiu formalności powinni uzbroić się w cierpliwość, ponieważ procedury są ściśle określone i sami nie dadzą rady przyspieszyć formalności.

Pierwszym krokiem, jaki powinny wykonać pary ubiegające się o adopcję, jest zgłoszenie się do ośrodka adopcyjnego. Po podjęciu decyzji o rozpoczęciu procedury kandydaci muszą złożyć formularz zgłoszeniowy oraz dostarczyć komplet dokumentów, między innymi: życiorys, zaświecenie lekarskie, zaświadczenie o niekaralności, odpis aktu urodzenia oraz akt małżeństwa, a także zaświadczenie o dochodach.

Kolejnym krokiem jest proces kwalifikacyjno-diagnostyczny oraz badania pedagogiczno-psychologiczne. Jest to konieczność, by ośrodek mógł poznać przyszłych rodziców i mógł zaproponować dziecko.

Jeśli rodzice przejdą cały etap kwalifikacyjny, czekają na propozycję dziecka. Zanim dojdzie do spotkania, będą musieli zapoznać się z jego dokumentacją. Jest to pomoc przy podjęciu decyzji dotyczącej spotkania. Gdy rodzice chcą się spotkać z dzieckiem, ośrodek aranżuje spotkanie w miejscu, gdzie przebywa dziecko – w asyście jego opiekunów.  ten sposób przebiega kilka spotkań, aby dziecko oswoiło się z przyszłymi rodzicami. W tym samym czasie jest składany jest wniosek o przysposobienie do wydziału rodzinnego sądu rejonowego.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Skutecznie nawilża, pielęgnuje i odżywia skórę, łagodzi podrażnienia
Cena:
98 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Fitness w domu
Fitness w domu wydawał mi się być świetnym rozwiązaniem przy mojej nieśmiałości i...
Botox na zmiany trądzikowe
Są zabiegi medycyny estetycznej które pozwolą zredukować zmiany potrądzikowe. Zabieg poprzedzają konsultacje...
Jaki sprzęt do zabudowy kuchennej
Jeśli chcecie by kuchnia była piękna, nie można też zapominać o dekoracji....
Jak leczyć AZS?
używałaś może krochmalu do kąpieli? Jak ja się cieszę, że na niego trafiłam....