Jakie działania marketingowe pomogą wzmocnić wizerunek klinikom i centrom medycznym?

9 czerwca 2014, dodał: Redakcja

Centra medyczne czy kliniki stomatologiczne to placówki, które na brak pacjentów nie powinny narzekać. Tymczasem stale rosnąca konkurencja powoduje walkę o potencjalnych klientów. Ulotki czy lokalne reklamy nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty, ponieważ większość pacjentów informacji o placówkach medycznych poszukuje w Internecie. I warto ten fakt wykorzystać, by zawsze znajdować się o duży krok przed konkurencją.

aa

Dlaczego warto zadbać o budowę wizerunku w sieci?

 

Stale wzrasta liczba osób, które – poszukując informacji o konkretnych usługach medycznych – korzystają z zasobów Internetu. Docierają więc wyłącznie do tych klinik i lekarzy, którzy posiadają firmowe strony www. Centra medyczne, które zbagatelizowały znaczenie Internetu, nadal pozostają w tyle za konkurencją. Czas to zmienić, by zapewnić sobie rosnące grono zadowalających pacjentów.

 

Jak wypromować klinikę medyczną w Internecie?

 

Promocja kliniki medycznej w Internecie oraz wzmacnianie wizerunku to długa droga, która jednak prowadzi do celu. Pod warunkiem, że działania bazują na odpowiedniej strategii. -„Najczęściej powtarzającym się błędem jest wykorzystywanie niewłaściwie dobranych narzędzi marketingowych, które nie odzwierciedlają charakteru kliniki ani zakresu działań” – komentuje Dariusz Jurek – Head SEO w agencji Marketing System, który od 7 lat zajmuje się marketingiem internetowym. – „Często też centra medyczne koncentrują się wyłącznie na pozycjonowaniu, którego celem jest wygenerowanie jak największego ruchu z wyszukiwarki. Z doświadczenia Marketing System i naszych klientów wiemy, że takie działania są potrzebne, ale niewystarczające” – dodaje. Podstawą jest przede wszystkim odpowiednie przygotowanie witryny firmowej pod kątem wyszukiwarki Google. „Ukończenie kursu w USA – w międzynarodowej firmie Bruce Clay Inc. szerzej otworzyło mi oczy na branżę SEO, dzięki czemu zdobytą tam wiedzę cały czas wykorzystuję w działaniach realizowanych dla polskich klientów”.

 

W jaki sposób działać, by klinika medyczna została wypromowana w Internecie i zyskała sobie przychylność przyszłych pacjentów? „Mając w obsłudze ponad 150 firm z branży medycznych i około medycznych, za każdym razem podejmujemy działania wielopłaszczyznowe. Taka strategia zawsze przyniesie efekty, tym bardziej że uwzględnia ona niezależne od siebie elementy” – podpowiada Dariusz Jurek. Kompleksowość działań widoczna jest w ofercie Marketing System. Agencja oferuje usługę analityki internetowej, audyty SEO, pozycjonowanie czy kampanię linków sponsorowanych [Dariusz Jurek jest certyfikowanym konsultantem w Google AdWord – przyp. red. ].

 

E-marketing obejmuje również szeroko prowadzone działania w zakresie PR internetowego oraz content marketingu czy marketingu rekomendacji. Zamieszczanie publikacji medycznych, artykułów poradnikowych oraz innych treści przydatnych z punktu widzenia użytkownika – potencjalnego pacjenta to istotny krok w stronę wzmacniania wizerunku w Internecie. Dzięki takim działaniom klinika medyczna czy stomatologiczna jawi się w świadomości użytkowników jako ekspert. A komu, jak nie ekspertom, ufamy najbardziej? „Takie działania mają jeszcze dodatkową zaletę – pozwalają na zwiększenie ruchu alternatywnego – więc nie tylko z wyszukiwarki, ale również portali branżowych, kobiecych serwisów czy blogów. Dlatego Marketing System współpracuje z wieloma serwisami kobiecymi oraz blogerami podejmującymi tematykę okołomedyczną – to przynosi wymierne korzyści” – ujawnia Dariusz Jurek.

 

Czy marketing internetowy to opłacalna inwestycja?

 

E-marketing to z pewnością jeden z najbardziej skutecznych i długofalowych sposobów na wypromowanie kliniki stomatologicznej czy centrów medycznych w Internecie. „Działamy od ponad 5 lat i mamy na swoim koncie współpracę z ponad 150 firmami z tej branży. Sądząc po otrzymanych referencjach (na stronie internetowej umieszczone zostały tylko wybrane rekomendacje z uwagi na umowę poufności), to działa. Prowadzone przez nas działania pozwalają na wygenerowanie ruchu z wyszukiwarek i ruchu alternatywnego, co przekłada się na wysoką konwersję” – podsumowuje Dariusz Jurek.

Chcąc zaistnieć w świadomości pacjentów i dotrzeć do jeszcze szerszego ich grona, warto wykorzystać możliwości Internetu. A usługi profesjonalistów pozwolą osiągnąć zadowalające rezultaty.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Jakie działania marketingowe pomogą wzmocnić wizerunek klinikom i centrom medycznym?

  1. avatar Ania Jarnicka napisał(a):

    Osobiście wszystko potwierdzam słowa Darka Jurka z firmy Marketing System. Widziałam efekty ich działań SEO w mojej firmie. Potrafią zmienić wizerunek strony w Internecie w niesamowity sposób. Nawet, gdy Google nałoży filtr.

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Sprawdź na bielizna9.com!
Cena:
Naturalna witamina C
Cena:
139 zł
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Pasty curry o oryginalnym, pikantnym smaku i niezapomnianym aromacie
Cena:
12,99 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

jaki zestaw?
a czy któraś z was mogłaby mi poradzić może nie cały zestaw ale...
Który krem na rozstępy?
Zaden krem nie usunie rozstępów, bo to jest nieodwracalnie popękana tkanka łączna!!! laser...
Gdzie iść na randkę?
Ja bym nie mogła rozmawiać z nieśmiałym chłopakiem, sama sporo mówię, ale...
Rozwód krótko po ślubie
A wcześniej oszukiwała sama siebie, czy on tak dobrze się maskował...?