Jakich mężczyzn pragną kobiety?

29 listopada 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny
Każda kobieta lubi co innego. Są jednak pewne cechy wspólne, jak wynika z sondaży żeńskiej części opinii publicznej. Mężczyzna powinien byś silny, postawny, stanowczy i pewny siebie. Nie powinien być przesadnie myślący, ale powinien dbać o higienę osobistą.

Wygląd

Amerykańscy naukowcy utworzyli listę części ciała, które najbardziej pociągają kobiety. Bezapelacyjnie wygrały usta, które muszą być pełne i zmysłowe i oczy z życzliwym wejrzeniem bądź „diabelskimi chochlikami”. Penis znalazł się dopiero na jedenastym miejscu. Polki stawiają natomiast na czyste, zadbane dłonie, zdrowe zęby i ładny zapach. Prawdziwy mężczyzna powinien być zadbany, zawsze ogolony, proporcjonalnie zbudowany, umięśniony i dobrze ubrany – tak zgodnie uważają zarówno panie, jak i panowie. Panie pragnęłyby, by ich mężczyzna był ładny i opalony (85% wskazań). Dobrze, gdyby błysnął czasem białym zębem i owłosionym torsem. Badania pod nazwą „Ideał mężczyzny”, przeprowadzone przez firmę Millward-Brown (M-B) dla miesięcznika Playboy potwierdzają badania TNS OBOP i dowodzą, iż (zdaniem respondentek) ideał to niebieskooki brunet, raczej wysoki i szczupły, zadbany, zawsze ogolony, ładnie pachnący, bez kolczyków i tatuaży. Nie musi się depilować, jeśli jest umiarkowanie owłosiony. Ideał używa nie tylko wody toaletowej (80%), ale kremu do twarzy i rąk i żelu do włosów, a krem pod oczy już niekoniecznie. Kobiety szukające stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa wybierają mężczyzn o szerokich ramionach i rozbudowanej klatce piersiowej. Jest to również podświadomy instynkt podpowiadający, że mamy przed sobą zdrowy „okaz”, który najprawdopodobniej sprawdzi się w roli kochanka i ojca. Badania jednocześnie wykazują, że kobietom nie podobają się mężczyźni nadmiernie napakowani, prosto z siłowni. Także szpakowaci mężczyźni pociągają Polki.
TNS OBOP przeprowadził też badania wśród Polek (powyżej 15-tego roku życia) na temat cech, jakich nie lubią u mężczyzn. Krytycznie nastawione do wyglądu płci brzydkiej panie wskazały, że najmniej pożądaną męską cechą jest nieświeży oddech, który wskazało aż 50% pytanych. Tuż za nim kolejny na celowniku znalazł się zapach potu (49%), dalej tłuste włosy (38%) i niedobory uzębienia (34% wskazań). Kolejny, istotny element wyglądu to niewyprasowane, wygniecione części ubrania, które drażnią 30% respondentek, a duży piwny brzuch spotkał się z niesmakiem 15% kobiet. Męskim grzechem, jakim jest nakładanie skarpet do sandałów – tego nie wybacza 14% Polek, mniej jednak rzucają im się w oczy wystające z nosa i uszu włosy, i same wąsy, dla niektórych (mężczyzn) atrybut męskości (11%). Najmniej „dostało się” Polakom za garbienie się – zaledwie 4% kobiet uważa to za aseksualne, pewnie dlatego, że one same garbią się o wiele częściej. Badanie potwierdza spostrzeżenia seksuologów, że kobiety, mimo że nie są typowymi wzrokowcami jak płeć brzydka, bardziej niż mężczyźni zwracają uwagę na to, jak wygląda mężczyzna. Wygrywa szczególnie schludny wygląd, ale i cechy psychiczne mają duże znaczenie. Jednak dbałość o to, jak się wygląda, ale z umiarem, ma największe znaczenie przy pierwszym spotkaniu.

Zawód i styl życia

Prawdziwy mężczyzna, według Polek i Polaków, powinien być… komandosem. Nieco mniejszą popularnością cieszy się pilot samolotu i strażak. Nieco dalej w rankingu idealnego zawodu dla mężczyzny uplasował się bokser, kierowca tira oraz mechanik samochodowy. Na szarym końcu – prezes (9%), aktor (9%), projektant mody (4%) oraz fryzjer (3%).
U zdecydowanej większości Polek nie mają natomiast szans politycy (zostali kategorycznie skreśleni), naukowcy, wynalazcy i twórcy.
Ideał zarabia od 2 do 10 tys. zł, choć kilka procent pań uznało, że i 50 tys. zł nie byłoby za wiele (M-B). Pieniądze ideał wydaje głównie na swoją kobietę (68% wskazań). Prawie tyle samo pań twierdzi, że na dom (66%), potem na samochód, ubrania, buty, podróże, hobby, wspieranie rodziców oraz działalność charytatywną (14%). To, co mu zostanie, oszczędza w banku. Inwestowania w swoją firmę nie poparła żadna z pań (M-B).
Idealny mężczyzna jeździ BMW, Mercedesem, Audi lub Volvo. Na rower jako środek transportu nie wskazał nikt, jako na przyrząd rekreacyjny (1% pań). Na wakacje ideał wywozi swoją kobietę na plażę z palmami lub w spokojne miejsce bez ludzi. Ideał często obdarowuje kobietę prezentami, jest dżentelmenem, który płaci za kobietę w restauracji (88% wskazań) i potrafi doradzić partnerce przy zakupach (cierpliwość). Sam też wybierze i kupi to, co się kobiecie podoba. Wolny czas spędza w domu z rodziną (74% wskazań w OBOP), opiekując się dziećmi (37% wskazań M-B). Sportu może w ogóle nie uprawiać, a jeśli już, to przede wszystkim pływanie, rzeźbienie muskulatury w siłowni i piłka nożna. Może też posłuchać muzyki albo pójść na przyjęcie czy podróżować do modnych kurortów. Powinien też trochę poczytać i pooglądać telewizję lub zapisać się na kurs tańca. W przypadku respondentek OBOP prawdziwy mężczyzna nie czyta wcale, nie chodzi do kina, teatru, na wystawy ani na koncerty. Oprócz czasu spędzanego z rodziną powinien dbać o swój samochód (30% wskazań). Idealny mężczyzna lubi tradycyjną polską kuchnię, najchętniej pije wódkę. Byle umiarkowanie.

Cechy charakteru

W cenie jest doświadczenie i mądrość życiowa, plus ciepły uśmiech, który zapewnia o szczerości. Seksowna jest też inteligencja i poczucie humoru. Po wesoły, a przed wrażliwy, na przedostatnim dziewiątym miejscu, respondentki M-B zasygnalizowały, że idealny facet mógłby też być mądry. Nie omota więc większości Polek mężczyzna przesadnie myślący.
Polkom podoba się też męska zaradność. Mężczyzna musi mieć jakieś pieniądze. Nie fortunę. Musi mieć tyle, by utrzymać siebie i zapewnić bezpieczeństwo swojej kobiecie, rodzinie. Tak, to co nas podnieca, to też nazywa się kasa. Kobiety docenią mężczyznę wyrozumiałego, ciepłego i przede wszystkim dojrzałego. Mile widziana determinacja, niezależność, poczucie humoru i twardość … zapewne w każdym calu. Mężczyźni cenią u siebie inteligencję, pewność siebie, system wartości, pedanterię. Prawdziwy mężczyzna, jak podaje Dziennik, nie czerpie z pracy satysfakcji, ale przede wszystkim traktuje ją jak źródło dochodu i utrzymania. Siedzenie na garnuszku kobiety (żony, mamy, siostry) jest ujmą dla honoru, ciężkim wstydem i oznaką lenistwa oraz niezaradności życiowej. Polek nie pociągają mężczyźni metroseksualni, czyli zbyt wypielęgnowani, ani tzw. życiowi nieudacznicy. Polki cenią miłych i dobrze wychowanych mężczyzn, ale tęsknią za facetem z krwi i kości – komentuje prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog, autor komentarza do raportu OBOP. Obiekt kobiecych westchnień i wzór do naśladowania dla mężczyzn to dojrzały psychicznie, wyrozumiały (szczególnie dla słabszych) niezależny, honorowy twardziel. To mężczyzna, który wie, czego w życiu chce i to osiąga. Nie unika rozwiązywania problemów. W każdej sytuacji jest niezawodny. Kobieta może wesprzeć się zarówno na jego stalowych mięśniach, jak i psychice. To idealny opis hemingwayowskiego bohatera. Mężczyzny, który łączy w sobie cechy odważnego komandosa i siostry miłosierdzia – śmieje się dr Mariola Bieńko, socjolog rodziny z Uniwersytetu Warszawskiego.

Wnioski

Zachowanie Polaków, chociaż pozostawia wiele do życzenia, w dalszym ciągu podoba się rodzimym kobietom. Polki lubią być adorowane i znajdować się w centrum zainteresowania mężczyzn. Lubią, gdy mężczyzna jest dobrze ubrany, zadbany, oraz posiada wysoką kulturę osobistą. Gdyby zapytać kobietę jak wyobraża sobie ideał mężczyzny z pewnością odpowiedziałaby, że ma on być: kulturalny, zadbany, pracowity, szarmancki wobec kobiet, a także skromny i potrafiący zauważyć piękno kobiece. Te właśnie cechy charakteru mężczyzn kobiety cenią sobie najbardziej. Cenią również takie cechy, jak zaradność życiowa, delikatność, czułość, wrażliwość na krzywdę ludzką, a także na piękno otaczającego nas świata. Oczekują tym samym od mężczyzn wsparcia w pokonywaniu codziennych trudności i zmaganiach z codziennym życiem. Duża część Polek jest przekonana, że mężczyzna innej narodowości nie jest w stanie im tego wszystkiego zapewnić. W niektórych środowiskach szczególnie wiejskich znane są różne przyśpiewki opisujące cechy charakteru mężczyzn różnych narodowości, są one oczywiście przyjmowane z przymrużeniem oka, ale posiadają głębokie treści patriotyczne.
Z drugiej strony polskie kobiety wprost uwielbiają, kiedy mężczyzna jest twardy i potrafi „walczyć o swoje”. Coraz częściej możemy zaobserwować, że poza oceną wyglądu zewnętrznego mężczyzn Polki zwracają uwagę na te cechy, których nie widać gołym okiem. Lubią gdy mężczyzna posiada poczucie humoru, oraz potrafi znaleźć się w każdym towarzystwie, gdy nie poddaje się po pierwszych niepowodzeniach, ale walczy o swoje racje. Zainteresowanie Polek skupia się także w sytuacji, gdy mężczyzna posiada szerokie zainteresowania, nie tylko kulturalne, ale również w innych dziedzinach życia. Cechy, które tak bardzo podobają się dzisiejszym Polkom odchodzą w zapomnienie. Polskie kobiety jednak potrafią nawet w tych zaganianych, zapracowanych i wiecznie zajętych swoimi sprawami mężczyznach zauważyć pozytywne cechy charakteru i doprowadzić do ich uzewnętrznienia się. Każda kobieta oczekuje od mężczyzny odrobiny czułości, delikatności, a nie jedynie twardych decyzji, do których podejmowania mężczyzna jest zmuszany każdego dnia.
Polacy imponują, zatem swoim rodaczkom na wiele najróżniejszych sposobów i nie jest wcale prawdą, że w dzisiejszych czasach wystarczy mieć dobrze prosperującą firmę, dużo pieniędzy, wpływowych znajomych itp., żeby zdobyć serce Polskiej kobiety. Polki wychowywane w tradycyjnych domach wynoszą z nich pewne wartości, których starają się trzymać i nikt nie jest w stanie tego zmienić. Dzisiejsza Polka lubi czuć się doceniana przez mężczyznę, nie tylko podczas wykonywania codziennych obowiązków, ale także w pracy zawodowej, oraz innych dziedzinach życia. Polacy od dawna są narodem niezwykle szarmanckim wobec kobiet. Z dawnych kronik i zapisek historycznych możemy odczytać wzmianki o wysokiej polskiej kulturze wobec kobiet. Dziś Polki zwracają również uwagę na codzienne zachowanie mężczyzny nie tylko wobec płci pięknej, ale także wobec innych mężczyzn. Zawsze w cenie pozostanie wysoka kultura zachowania się w towarzystwie, uprzejmość, czułość i delikatność wobec kobiet. Tego przede wszystkim oczekują dzisiejsze Polki od Polaków i właśnie te cechy są przez nie najwyżej cenione. Polki chcą po prostu czuć się bezpiecznie przy boku mężczyzny, a także chcą, aby mężczyzna dostrzegł ich urodę i zalety, cechy charakteru, oraz zaangażowanie w życie społeczne. Dziś, aby zdobyć uznanie Polek wcale nie trzeba nosić ich na rękach, ani obsypywać drogimi prezentami, wystarczy potrafić zachować się w każdym towarzystwie, oraz posiadać wysoką kulturę osobistą. W ten właśnie sposób można w dzisiejszych czasach zaimponować współczesnej Polce.
Dodała: MartaMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

11 komentarzy do Jakich mężczyzn pragną kobiety?

  1. avatar Arczi pisze:

    Wypraszam sobie „płeć brzydką”. Gdyby tak było wszystkie kobiety byłyby lesbijkami. Tak trudno znaleźć inny zamiennik?

Dodaj komentarz