URODA I ZDROWIE

Jaki materac piankowy będzie dla Ciebie najlepszy?

18 marca 2020, dodał: Alfa i Omega

Masz dość poranków ze sztywnym karkiem i bólem kręgosłupa? Szukasz materaca piankowego, na którym się idealnie wyśpisz? Zobacz, na co musisz zwrócić uwagę.

 

mater

Materac piankowy – twardy czy miękki

Jeszcze do niedawna mówiło się, że twardy materac jest zdrowszy dla kręgosłupa i właśnie na takim powinniśmy spać. Tymczasem materac rekomendowany przez zdrowykregoslup.pl to materac idealne dopasowany do użytkownika. Przekonanie, że wszyscy wyśpią się tak samo dobrze na materacu o dużej twardości, jest niczym nieuprawnione.

Aby dobrze dobrać twardość materaca, trzeba znać swoją wagę. I chociaż prawie każdego korci, by odjąć sobie kilka kilogramów, to przy wyborze materaca trzeba być ze sobą szczerym.

Twarde materace polecane są osobom o dużej wadze, czyli ponad 80 kg. Taki materac nie ugnie się zbyt mocno, zapewni dobre podparcie dla kręgosłupa, jednocześnie dobrze dopasowując się do kształtu ciała.

Osoby ważące mniej powinny wybrać materac średnio twardy. Materace miękkie polecane są osobom ważącym mniej niż 50 kg.

mmm

Jaki materac dla osoby mającej problemy z kręgosłupem i stawami

Osoby mające problemy z układem kostno-szkieletowym z jednej strony potrzebują wygodnego, miękkiego materaca, z drugiej takiego, który zapewni najlepsze możliwe podparcie kręgosłupowi, barkom i biodrom. Wśród materaców piankowych na szczególną uwagę zasługują materace termoelastyczne i wysokoelastyczne. Te pierwsze dopasowują się do kształtu ciała pod wpływem jego temperatury. Nazywane są też materacami z pamięcią, bo „zapamiętują” kształt ciała swojego użytkownika. Ten proces trwa kilka tygodni, dlatego materac termoelastyczny na początku może wydawać się niewygodny. Nie trzeba się tym zrażać.

Materac piankowy wysokoelastyczny bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, zapewnia odpowiednie podparcie, jednocześnie sprawia, że śpiąca osoba jest nim niejako otulona. To bardzo wygodne i chętnie wybierane rozwiązanie.

Osoby poszukujące wygodnego i komfortowego materaca, nie tylko te narzekające na kręgosłup, na pewno zainteresuje Materac .exe marki Curem by Hilding Anders. Zbudowany z kilku różnych warstw pianki z pewnością zaspokoi potrzeby najbardziej nawet wymagających użytkowników. Zaprojektowano go tak, by nawet alergicy mogli się na nim dobrze wyspać. Pokrowiec tego materaca wykazuje właściwości antybakteryjne.

Materac piankowy – o czym jeszcze nie możesz zapomnieć

Dobry materac to nie tylko ten, który wygląda na odpowiedni w chwili zakupu. Warto wybiec myślami w przyszłość. Za dziesięć i więcej lat materac powinien być tak samo dobry, jak na początku użytkowania. Dlatego warto zwrócić uwagę na długość okresu gwarancji na materac. Minimalne dwa to z pewnością za mało. Dobry producent daje minimum 15 lat gwarancji. A skoro przy producencie jesteśmy – jeśli kupujemy przez internet, warto poczytać opinie o sprzedawcy i poznać zasady obowiązujące w sklepie, zanim dokonamy zakupu.

Z punktu widzenia użytkownika istotna jest także możliwość regulacji twardości materaca. Przez kilkanaście lat waga może wzrosnąć lub spaść. Warto więc wybrać taki materac, który oferuje więcej niż jedną twardość. Duża ilość dostępnych na rynku materacy oferuje dwie różne twardości na dwóch stronach. Są jednak i takie materace, które oferują cztery, a nawet sześć różnych twardości. Wystarczy przełożyć warstwy pianki wewnątrz materaca.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

wypadające włosy
Trzeba działać. Na pewno nie będzie tak, że włosy z niczego zaczną wyglądać normalnie. Tutaj...
Sposób na to, jak schudnąć w 1,5 mi…
Uważam, że musisz wyeliminować węglowodany z diety i codziennie odwiedzać siłownię. Możesz także spróbować...
ogrodzenie
Ja mam ogrodzenie betonowe i bardzo ładnie wygląda. My mamy dom w kształcie kostki...
Medycyna estetyczna Wrocław
Ja bym sobie chciała zrobić usta, ale mąż pilnuje :D Grozi rozwodem...