Zbliżają się walentynki, a Ty nie wiesz jak je spędzić? Co powiesz na romantyczny film? Nieważne, czy jesteś singielką, czy masz zamiar obejrzeć go ze swoim ukochanym. Nasz przewodnik prezentuje filmy, które wydają się być nieco zapomniane, a warto po nie sięgnąć! Najwyższy czas odkurzyć niektóre tytuły!
1) Francuski pocałunek (reż. Lawrence Kasdan, 1995)
Gwiazda komedii romantycznych – Meg Ryan, spotyka przystojnego aktora – Kevina Kline’a. Co z tego wyniknie? Na pewno nietuzinkowa przygoda! Dużo śmiechu, wątek sensacyjny i Paryż w tle. Czego chcieć więcej? Prosta komedia, która potrafi zrelaksować.
2) Oświadczyny po irlandzku (reż. Anand Tucker, 2010)
Amy Adams w roli dziewczyny, która wyrusza w podróż do Irlandii, by oświadczyć się swojemu ukochanemu. Ale koniecznie 29 lutego! Nieco melancholijna komedia obyczajowa, która ujmuje swoim urokiem. Wspaniałe zdjęcia, dobra fabuła, przyjemna muzyka. No i przystojny Matthew Goode.
3) Narzeczona dla geniusza (reż. Fred Schepisi, 1994)
Meg Ryan znowu w akcji! Tym razem w roli wykształconej i nieprzeciętnie inteligentnej Catherine, która poznaje skromnego mechanika Eda (Tim Robbins). Lata 50. XX wieku, dużo dobrej zabawy i fizyka. A w tle – sam Albert Einstein. Polecamy, bo naprawdę warto!
4) Od wesela do wesela (reż. Frank Coraci, 1998)
Robbie, weselny grajek, poznaje Julię – kelnerkę. Ona właśnie wychodzi za mąż, on został porzucony przed ołtarzem. Co z tego wyniknie? Zabawna komedia, której niewątpliwym atutem jest soundtrack. Szalone lata 80., zawód miłosny i wielkie marzenia o sławie. Czy uda się pokonać trudności?
5) Kate i Leopold (reż. James Mangold, 2001)
Meg Ryan po raz trzeci. Tym razem spotyka księcia. Prawdziwego! W tej roli czarujący jak zwykle Hugh Jackman. Jak pogodzić różnice między ludźmi, którzy żyli w różnych czasach? Odpowiedź znajdziecie w tym filmie.
6) Tacy byliśmy (reż. Sydney Pollack, 1973)
Dwoje ludzi, różne środowiska, różne charaktery. Wielka miłość. Historia Hubbella i Katie w reżyserii wielkiego Sydneya Pollacka. A w rolach głównych: młody Robert Redford oraz śliczna Barbra Streisand. Idealna opowieść na walentynki.
7) Wichrowe wzgórza (reż. Peter Kosminsky, 1992)
Przyznaj się, ile razy przeczytałaś książkę? Powieść Emily Bronte była ekranizowana wielokrotnie, jednak ta wersja ma chyba najliczniejsze grono fanów. Historia tragicznej miłości Heathcliffa i Cathy to ponadczasowa opowieść o miłości i jej niszczycielskiej sile. W rolach głównych: Juliette Binoche oraz Ralph Fiennes.
8) Zakochać się (reż. Ulu Grosbard, 1984)
Spotykają się przypadkowo. Oboje są ludźmi dorosłymi, żyją w małżeństwach. Coś jednak sprawia, że Molly i Frank nie mogą przestać o sobie myśleć. Wkrótce spotykają się znowu… Melodramat z wielkimi gwiazdami kina: Robertem de Niro i Meryl Streep. Film, który zapada w pamięć i zmusza do refleksji.
zobacz również:
- Oryginalne pomysły na walentynki
- Czy Polacy lubią Walentynki?
- Jak Polacy świętują Walentynki?
- Jak przyjemnie spędzić walentynki?