Jaka jest największa sieć franczyzowa w Polsce i na świecie? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jaka jest największa sieć franczyzowa w Polsce i na świecie?

10 sierpnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Sieć franczyzowa to system sprzedażowy budzący zainteresowanie wśród coraz większej liczby osób, które zadają sobie pytanie, jaki biznes otworzyć. Którzy gracze na rynku mają największe zasoby?

żabka

Największa sieć franczyzowa na świecie – oto absolutna czołówka

Poniżej znajdziesz listę najbardziej zaawansowanych firm franczyzowych, które odniosły ogromny sukces. Część z nich działa w Polsce. Jeśli jednak interesuje cię franczyza do 10 tys. złotych, lepiej poszukaj alternatywy!

  • Największa sieć franczyzowa na świecie to McDonald’s. Działa ona na niespotykaną skalę. W Polsce jej restauracji jest naprawdę sporo. Firma dociera na wiele egzotycznych rynków (i niezmiennie korzysta z franczyzy jako metody współpracy). To ikona tego sektora/ franczyzy.
  • 7-Eleven to druga co do wielkości sieć franczyzowa w skali świata. Można ją porównać do takiej ogólnoświatowej Żabki. Są to lokale convenience store, które wyróżniają się obecnością w kilkunastu krajach. 7-Eleven to jeden z przykładów na to, że mały sklep spożywczy może wiele!
  • KFC to kolejna sieć franczyzowa, która zdobyła ogromne zainteresowanie klientów. Jest ona znacznie mniejsza od McDonald’sa, jednak dysponuje bardzo zaangażowaną grupą stałych klientów. KFC działa oczywiście też w Polsce, podobnie jak w aż 115 krajach na świecie.
  • Subway – historia tej marki jest bardzo skomplikowana. Kiedyś najbardziej popularna sieć fast foodów, dziś plasuje się na trzecim miejscu w tym segmencie. Jednak i dziś w dużych miastach w Polsce spotkamy lokale franczyzowe Subway.
  • Burger King – to niezwykle rozbudowana franczyza, która cieszy się zainteresowaniem fanów fast foodów. W Polsce nie spotykamy jej lokali aż tak często jak KFC, Subway czy McDonaldów, jednak jej popularność jest naprawdę imponująca.
  • Hertz – firma, która działa w obszarze wynajmu pojazdów. Franczyza ta działa w aż 147 krajach. Profil jej działalności znakomicie sprawdza się w przypadku franczyzy. Warto mieć na uwadze, że po pandemii zapotrzebowanie na wynajem aut znowu wzrośnie.
  • Circle K – dla wielu osób franczyza to nie tylko gastronomia, sklepy spożywcze, ale także bardziej kluczowe strategicznie sektory gospodarki. Circle K to sieć franczyzowa stacji benzynowych, która jest jednocześnie jedną z największych firm z Kanady.

Największa sieć franczyzowa w Polsce – jaki biznes otworzyć w naszym kraju?

Coraz więcej Polaków zadaje sobie pytanie, jaki biznes otworzyćFranczyza do 10 tys. zł to bardzo częsty wybór. Na poniższej liście znajduje się kilka takich propozycji. Oto największe sieci franczyzowe w Polsce:

  • ABC – to sieć franczyzowa, która skupia się na lokalach spożywczych. Dostępne są one w wielu miastach naszego kraju. ABC ma największą liczbę sklepów w Polsce. Sieć może być klasyfikowana jako franczyza o stosunkowo niskim wkładzie , Firma nie stawia z początku wymagań względem jakości.
  • Żabka – to sieć marketów, która zdobyła serca Polaków. Aż 93% rozpoznaje logo z zielonym uśmiechem. Żabka radzi sobie na polskim rynku bardzo dobrze, rozwijając się zarówno w dużych miastach jak i małych miejscowościach. Coraz więcej osób myśląc o tym, jaki biznes otworzyć, decyduje się na punkt tej sieci. Grono franczyzobiorców to już ponad 7000 osób.
  • Capone – sieć franczyzowa, która zajmuje się sprzedażą alkoholu. Są to lokale całodobowe, które działają tylko w niektórych województwach. Jednak już teraz zdobywają zainteresowanie ze strony dotychczasowych liderów biznesu franczyzowego.

Istnieją  też inne sieci handlowe jak  np. Carrefour Express czy Groszek

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy wykupujecie sobie ubezpieczenie…
Rzadko takie sytuacje występują, mnie nigdy nic się nie zdarzyło...
Czy wykupujecie sobie ubezpieczenie…
Warto rozważyć ich zakup, by zapewnić sobie skuteczniejszą ochronę w razie wystąpienia sytuacji awaryjnej....
Wałek czy pędzel do malowania
Jeśli malujemy duże, gładkie powierzchnie, lepiej sięgnijmy po wałek. Pędzel nieumiejętnie użyty może...
Reklama dla firmy z branży monitori…
Reklama powinna być odpowiednio dostosowana do danej grupy odbiorców, zrozumiały, perswazyjny, konstruowany w...