Jak zainstalować drukarkę? – Kompleksowy poradnik

26 lipca 2018, dodał: EKSPERTKA

Na pytanie, jak zainstalować drukarkę padło już wiele odpowiedzi i napisano ogromną ilość poradników. Mimo to nadal pojawiają się problemy, które trudno rozwiązać w szybki i łatwy sposób. Na przestrzeni lat niewiele się zmieniło w kwestii obsługi drukarek. Sam proces dodawania urządzenia jest prosty, jednak mimo to wymaga podstawowej znajomości tematu.

Pomimo masowej cyfryzacji, drukarki w dalszym ciągu są jednymi z najbardziej pożądanych urządzeń w niemal każdym biurze. Wiele osób nie wyobraża sobie również nieposiadania urządzenia drukującego w domu.

Instalowanie drukarki za pomocą instalatora dołączonego do urządzenia

Dołączanie instalatora do drukarki w postaci płyty jest coraz rzadziej praktykowane przez producentów. Wszystkie potrzebne programy do instalacji znajdują się na stronie internetowej i są uaktualniane na bieżąco pod najnowsze wersje systemu. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest fakt, że musimy znać model drukarki.

Po znalezieniu na stronie producenta odpowiedniego instalatora, program ten powinien automatycznie zainstalować cały pakiet. Niezwykle ważne, by wybrać odpowiedni typ oprogramowania komputera oraz platformę – 32 lub 64 bity.

Kiedy program zostanie pobrany, należy przystąpić do instalacji drukarki. W tym czasie urządzenie powinno być wyłączone. Warto zwrócić uwagę na to, co program nam oferuje i odznaczyć niepotrzebne dodatki.

Informacje na temat instalacji drukarki w systemie Windows 10, znajdziesz tutaj.

Problemy mogące wystąpić podczas instalowania drukarki

Instalacja drukarki jest łatwa i szybka, jednak niekiedy może pojawić się problem z nieaktualnymi sterownikami. Występuje on najczęściej po aktualizacji systemu Windows. Wówczas sterowniki urządzenia drukującego bywają z nim niespójne.

Ponadto, sterowniki mogą ulec uszkodzeniu przez wirusy oraz problemy techniczne z komputerem. Bez względu na przyczynę, należy odinstalować i zainstalować sterowniki ponownie. Najlepiej za pośrednictwem strony internetowej producenta.

Samo urządzenie drukujące może być niepodłączone lub wyłączone, dlatego też system Windows twierdzi, że drukarka nie istnieje. W takiej sytuacji należy upewnić się, że urządzenie zostało podłączone do komputera i pozostaje włączone. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie wszystkich kabli – zasilającego oraz USB, o ile drukarka jest przewodowa.

Jeżeli drukarka działa w sieci, warto upewnić się czy komputery i routery są uruchomione.

Problem może również tkwić w komunikacji bezprzewodowej urządzenia, ponieważ niektóre z nich posiadają przycisk połączenia bezprzewodowego, który musi być włączony.

Jak zainstalować drukarkę w biurze?

Ze względu na specyfikę urządzenia i pracę, najczęściej w sieci, w biurach, drukarki powinny zostać zainstalowane przez fachowca. Niestety często zdarza się tak, że przedsiębiorca po zakupie floty drukującej, opiekę nad nią powierza osobie, która się do tego nie nadaje.

Aby uniknąć problemów technicznych z urządzeniami drukującymi, które będą powodować przestoje w drukowaniu, najlepiej zdecydować się na dzierżawę drukarek (więcej na ten temat przeczytasz tutaj). Dzięki takiemu rozwiązaniu, przedsiębiorca nie musi inwestować w kupno urządzeń, ani martwić się o materiały eksploatacyjne. Wszystkim zajmuje się firma zewnętrzna.

Inteligentny system zarządzania drukiem (szczegółowe informacje na ten temat znajdują się tu), który jest wdrażany w przypadku dzierżawy drukarek, daje możliwość błyskawicznego wykrycia nieprawidłowości w działaniu urządzenia, co znacznie przyspiesza reakcję serwisanta. Drukarka, która uległa awarii zostaje naprawiona na miejscu lub zabrana do serwisu, a na jej miejsce, firma otrzymuje urządzenie zastępcze o tych samych, albo wyższych parametrach, do czasu naprawy poprzedniej drukarki.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku materiałów eksploatacyjnych. System zarządzania drukiem informuje, jaki jest poziom tonerów w urządzeniach, dzięki czemu opiekun danej firmy może wymienić go na nowy, bez generowania niepotrzebnych przestojów w pracy drukarki.

Tylko profesjonalna opieka nad urządzeniami drukującymi i ich odpowiedni dobór, zagwarantują wysokiej jakości, ekonomiczne wydruki, bez problemów technicznych i przestojów związanych z brakiem materiałów eksploatacyjnych.

Podsumowanie

Instalacja drukarek jest prosta, jednak mimo to niekiedy zdarzają się problemy. Warto wówczas sięgnąć po poradnik i sprawdzić, jak zainstalować drukarkę.

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Nowoczesne urządzenie wibroakustyczne - leczy bóle, wspomaga regenerację organizmu
Cena:
1 790,00 zł – 2 120,00 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Promocje na kosmetyki
w neo nail są promki -5% :)
Fajne sklepy na zakupy prezentów
promki na stroje kąpielowe, staniki itd :) podrzucam link: https://whitervbbit.com/product-category/wyprzedaz/
Okazje w Auchan
Zauważyłam, że tam często mają przeceny nabiału- mozzarella, jogurty z krótką datą...
Tańsze jeansy
W osiedlowym second handzie wczoraj znalazłam 3 pary jeansów jeszcze z metkami:) Po 5 zł/szt...