Jak zacząć ćwiczyć systematycznie?

9 sierpnia 2017, dodał: AnnaK00994
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

O tym, że warto uprawiać regularne ćwiczenia fizyczne, nie trzeba nikogo przekonywać. W praktyce jednak często okazuje się, że wybierzemy się na zajęcia 3 – 4 razy, po czym nasza samodyscyplina gdzieś się ulatnia – zaczynamy szukać wymówek i opuszczamy kolejne treningi. Jak temu zapobiec, jak zmobilizować się do systematyczności, i jaką rolę może w tym odegrać trening personalny?

Kiedy ćwiczenia mają sens?

Przygoda ze sportem nie musi mieć na celu stworzenie z nas muskularnych wyczynowców. Celem ćwiczeń fizycznych może być po prostu osiągnięcie zdrowej, smukłej sylwetki i poprawa jakości naszego życia. Ale nawet wtedy najważniejsza jest systematyczność. Nie wystarczy wybrać się na trening raz w tygodniu przez 2 miesiące – tu potrzeba wielu miesięcy regularnych ćwiczeń pod okiem doświadczonego i dobrego trenera personalnego. A więc jak obudzić w sobie pasję i narzucić rytm treningów? Odpowiedź jest prosta.

Osobisty trener

Można oczywiście skorzystać z ćwiczeń grupowych. Jednak aby treningi były efektywne, a tym samym dawały nam satysfakcję z naszej ciężkiej pracy – lepiej skorzystać z możliwości, jakie daje nam dobry trener personalny. To osoba, która najpierw zbada nasz stan fizyczny ciała, przeprowadzi dogłębny wywiad i dopiero wtedy ułoży indywidualny plan ćwiczeń, gdzie dopilnuje byśmy rzetelnie go zrealizowali. Trener osobisty będzie stale kontrolował postępy klienta, wskazywał mu jego mocne strony, ale także mobilizował do ciężkiej pracy. Nawet jeśli po drodze stracisz nieco zapału – przywróci ci go Twój trener personalny. Obecnie tego typu usługi dominują na polskim rynku praktycznie w każdym mieście. Warto tutaj wspomnieć o studiu Strong House, które mieści się w Krakowie. Jego kadrę tworzy grupa sprawdzonych trenerów, którzy poszczycić się mogą doskonałym przygotowaniem merytorycznym i dużym doświadczeniem zawodowym, co pozwala skutecznie realizować założenia treningowe każdego z podopiecznych.

Najważniejsze są chęci!

W wielu przypadkach zmotywowanie się do ćwiczeń to nie przyjemność, a nacisk na obowiązek, który trzeba wykonać. Pozytywne podejście do sytuacji jest kluczem do zrealizowania swoich planów oraz uzyskania pięknej, smukłej sylwetki. Zatem samo słowo muszę, warto zamienić na chcę –  z takim optymizmem będzie nam łatwiej przyłożyć się do zajęć, z których będzie można czerpać zadowalające efekty bawiąc się przy tym naprawdę świetnie!

Regularnie i stanowczo

Jeśli naszym zamierzeniem jest uzyskanie doskonałych efektów, w krótkim czasie należy wyrobić sobie odpowiednie priorytety, których ściśle będziemy się trzymać. Zatem jeśli umówieni jesteśmy na wizytę do trenera personalnego w poniedziałek trzeba tam pójść, a nie doszukiwać się sytuacji, które będą ingerować w nasze decyzje, co z kolei przełoży się na opuszczenie i przedłużanie kolejnego treningu. Swoje postanowienie stanowczo trzeba utrzymywać do kolejnego spotkania z trenerem.

Wygodny strój

Niezależnie od tego, czy zdecydowaliśmy się na samodzielne ćwiczenia w domu lub z trenerem personalnym w studiu istotnym czynnikiem jest ubiór. Przede wszystkim powinien być sportowy, wygodny i nie uciskać. Odpowiednio dopasowany do sylwetki sprawi, że będziemy się czuć w nim komfortowo. Dobra wskazówka to unikać ubioru z materiału syntetycznego, a wybierać bawełniane, które pozwolą oddychać naszej skórze.

Co robić, by nie przestać ćwiczyć?

Bardzo często ćwiczenia nudzą, przez co ogromna liczba osób z nich rezygnuje. Nie można się poddawać, a wyznaczać coraz to wyższe cele, aby czuć satysfakcję z uzyskanych wyników. Ćwicząc samodzielnie nie mamy tej motywacji, dlatego w takich sytuacjach pomoc dobrego trenera osobistego wydaje się być nieoceniona. Indywidualny trener personalny oprócz dobrego planu treningowego ma nas motywować i wspierać w każdym momencie współpracy!

Mówi się, że najtrudniej jest zacząć, ale jeśli już się wkręcimy i zauważymy, że możemy osiągnąć jeszcze więcej, stanie się to tylko przyjemnością. Oczywiście samodzielne ćwiczenia wykonywane w domu są jak najbardziej ok, ale te w profesjonalnym studiu treningów prowadzone pod okiem doświadczonych trenerów personalnych zdecydowanie są doskonałą do tego alternatywą.

Jeśli więc czujesz, że możesz nie dać rady ćwiczyć regularnie, a Twój entuzjazm może okazać się krótkotrwały – skorzystaj z usług trenera osobistego.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

dywan z długim włosiem
Dzień dobry. Gdzie mogę zamówić jakiś ładny elegancki dywan z długim włosiem. Czy...
Czy ładny i trwały zapach musi być …
Odpowiadając na pytanie: nie musi. Wystarczy kupować na promocjach :). Ja często na...
paznokcie u faceta...
Coraz więcej facetów nie obcina paznokci... Zauważyłyście to?
Ile kosztuje teraz malowanie mieszk…
A może tapeta zmywalna? Na dłużej wystarczy i nie wydzieli tylu trujących substancji co farba...