Jak wygląda zabieg wszczepiania implantów dentystycznych

22 lutego 2017, dodał: EKSPERTKA

Wszczepianie implantów dentystycznych to zaawansowany zabieg stomatologiczny, mający na celu uzupełnienie braków w naturalnym uzębieniu. Polega na chirurgicznym wszczepieniu w kość szczęki lub żuchwy tytanowej śruby – implantu, ale jest to tylko pierwszy z trzech etapów tego zabiegu stomatologicznego. Ten zaawansowany proces zwykle trwa kilka miesięcy, ale po tym czasie można cieszyć się implantem, który do złudzenia przypomina naturalny ząb, zarówno jeśli chodzi o estetykę, jak i funkcjonalność.

Poszczególne etapy zabiegu implantacji

Każdorazowo zabieg wszczepienia implantu stomatologicznego musi być poprzedzony wykonaniem zdjęć pantomograficznych, co ma na celu określenie, czy implantacja w ogóle może być wykonana. Wbrew temu, co zwykle się wydaje, wcale nie jest to uzależnione jedynie od budżetu pacjenta, ale też od ilości tkanki kostnej w dziąśle. Jeśli jest ona niewystarczająca do tego, by można było wszczepić implant, konieczne jest wykonanie zabiegów mających na celu regenerację tkanki, która zanikła, czy też poszerzenie wyrostka kości.

Wszczepienie implantu polega na nacięciu dziąsła oraz wywierceniu otworu w kości, w którym następnie umieszcza się tytanową śrubę. Zabieg ten wykonuje się zwykle w znieczuleniu miejscowym, rzadziej pod narkozą, i trwa najczęściej do godziny czasu. Jest całkowicie bezbolesny. Po stabilnym umocowaniu implantu zszywa się nacięcie w dziąśle.

Następnie należy oczekiwać na zrośnięcie się wszczepionego implantu z kością – osteointegrację. Okres ten może trwać od 3 do 6 miesięcy, a podczas wizyt kontrolnych lekarz implantolog ocenia stan postępów. Czasami może zdarzyć się, że na skutek nieprawidłowego przebiegu osteointegracji implant zostanie odrzucony przez organizm, jednak zdarza się to niezwykle rzadko. Kiedy zaś do tego dojdzie, można ponownie dokonać zabiegu implantacji.

Po upływie wymaganego czasu i pełnym zrośnięciu się wszczepionego ciała obcego z tkanką kostną można przejść do etapu drugiego, czyli wkręcenia w implant śruby gojącej. Ma to na celu przyspieszenie regeneracji błony śluzowej w otoczeniu implantu, a także pozwala na wymodelowanie kształtu dziąsła pod kątem mocowanej w kolejnym etapie korony protetycznej. Zabieg ten zwykle można wykonać już po 14 dniach.

Ostatnia faza zabiegu wszczepiania implantu dentystycznego rozpoczyna się od pobrania wycisków protetycznych, na podstawie których tworzy się koronę, dopasowaną do naturalnych zębów wielkością, kształtem, a także kolorem. Zakładanie korony rozpoczyna zaś stabilne przymocowanie do implantu łącznika, który jest filarem montowanej na nim korony. Można również zamocować na implantach protezę – w przypadku, gdy brakuje większej ilości zębów.

Po wykonaniu zabiegu pacjent zostaje poinformowany o tym, jak powinien postępować bezpośrednio po zabiegu, przede wszystkim jeśli chodzi o stosowanie tzw. miękkiej diety.

Więcej informacji znajduje się pod adresem: stomatologiaswiatkowska.pl

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz

Rozwiąż poprawnie równanie: *


Aleja handlowa

Complete naturalny olejek CBD/CBDa z ekstrakcji CO2 10ml
Olejek 10% 10ml CO2 Z kodem rabatowym 10% KOD: „urodaizdrowie”
Cena:
229,90
Owoce goji Berry 2000
Nazjdrowsze owoce świata!
Cena:
89 zł
Elegancki portfel skórzany
Praktyczny, z przegródkami, o wysokiej jakości wykonania - skóra licowa.
Cena:
159,00 zł
Naturalny olejek cedrowy
Sklep Afandi.eu
Cena:
45,51 zł
Sukienka plażowa z falbanką
Pareo ze sklepu Lorin.eu!
Cena:
126 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Czy facet powinnien używać kosmetyk…
I na mojego tez przyszedł czas, jak skóra zaczęła mu szwankować. Najlepszym dla...
Jak przygotować samochód do wiosny?…
Ja tam jakoś specjalnie poza wymianą opon auta nie przygotowuję, mam w planach jeszcze...
wzmocnienie paznokci
Na takie zniszczone, przesuszone paznokcie i skórki polecam moje ostatnie odkrycie- intensywne serum Moisture...
Komunia
Młodzi strasznie przezywaja ale musisz cos fajnego kupic. Ja do teraz pamietam co...
facebook