Jak wybrać pralkę przemysłową?

15 lipca 2020, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

W każdej pralni przemysłowek podstawą jest pralka przemysłowa, która będzie funkcjonować przez wiele lat. Na rynku można znaleźć wiele typów i nie zawsze wiemy, który wybrać, aby sprawdził się niezawodnie w naszej firmie. Wszystko na ten temat znajdziesz poniżej.

 

pralka

1.      Jakie funkcje mają pralki przemysłowe?
2.      Jakie odmiany pralek można znaleźć?
3.      Na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki?

 

pralka2

Jakie funkcje mają pralki przemysłowe?

Pralki przemysłowe montowane są z niezawodnych i droższych materiałów, dzięki czemu sprawdzą się idealnie w miejscach o dużych ilościach odzieży do prania. Zaletą jest także wytrzymałość obciążeń aż do 10 godzin dziennie. Takiego typu urządzenia są wyposażone w mikroprocesory, które pozwalają zapamiętać dużą liczbę programów. Pralka profesjonalna pozwala na ładunek do 35 kg prania na raz. Większość posiada także inteligentne odbiorniki proszku czy systemy ważenia prania. Inną funkcją jest opcja łączności źródła ciepłej i zimnej wody lub urządzenia doprowadzającego parę. Pralki przemysłowe potrafią pracować do 7 lat bez serwisu, a z serwisem do 35 lat, w zależności od tego, jak o nie dbamy.

Jakie odmiany pralek można znaleźć?

Na rynku można znaleźć wiele odmian pralek przemysłowych. Można podzielić je na różne rodzaje w zależności od: konstrukcji bębna, konkretnej instalacji, liczby etapów pielęgnacji bielizny, od możliwej intensywności bębna, funkcji sterowania, czy metody podgrzewania wody.

Pralka przemysłowa – Najczęstszym typem są te ze względu na funkcjonalność. Istnieją przeznaczone wyłącznie do prania i inne, w których można prać i wirować (pralnico-wirówki) i takie, w których można robić wszystko: myć, wyciskać i suszyć. Warto zapoznać się tutaj z modelami w dobrej cenie i jakości na stronie GastroProdukt.pl.

W przypadku wyboru konstrukcji bębna warto zwrócić uwagę na bębny barierowe, które mają specjalne sekcje, które pozwalają na oddzielne pranie odzieży, co daje możliwość prania we wszystkich rodzajów tkanin. Maszyny bez barier są podobne do pralek domowych, gdyż posiadają tylko jedną komorę.

Pralki zawieszające mają zintegrowane kompensatory siły odśrodkowej, które pozwalają na montaż w dowolnym miejscu i na dowolnej powierzchni. Maszyny statyczne nie mają sprężyn, dlatego wibrują mocniej i wymagają zainstalowania specjalnej powłoki, która tłumi te wibracje.

Nowoczesne modele wyposażone są także w jednostki sterujące, które pozwalają na zaprogramowanie zgodnie z potrzebami przedsiębiorcy. Niektóre maszyny mogą także podgrzewać wodę za pomocą elementów grzejnych czy pary. Te, które mają opcję wspólnego podgrzewania wody są bardziej opłacalne.

pralka3

Pralka przemysłowa – Na co zwrócić uwagę przy wyborze ?

Pierwszym kryterium jest charakter firmy. To od tego będzie zależeć typ maszyny, który będziemy potrzebować. Inną pralkę zakupimy do salonu fryzjerskiego, szpitala czy hotelu. Warto także wziąć pod uwagę ilość bielizny i jej obciążenie. Jeśli nie potrzebujemy tak dużego załadunku, lepiej nie przepłacać i zdecydować się na mniejszy model. Kolejny aspekt to rodzaj bielizny, którą będziemy prać. Potrzebujemy inny typ pralki do pościeli, zasłon czy odzieży medycznej. Dla większych firm zaletą może być łączność z komunikacją, która ułatwi proces prania. I ostatnim czynnikiem jest niezawodność i ich cena. To od tego zależy, jak długo pralka będzie funkcjonować. Warto pamiętać, że pralki przemysłowe mogą mieć różny ładunek, więc nie jest to cechą wyróżniającą. Wybór profesjonalnej pralki nie jest łatwy, ale urządzenie sprawdzi się przez wiele lat. Dlatego warto stawiać na sprawdzone marki.

 

 

 

 

 



FORUM - bieżące dyskusje

Naturalne kosmetyki
Sama robię kremy, ale to wymaga wysokiej higieny, bo inaczej krem się...
Typy mężczyzn
Maminsynki wychowane przez samotne matki. Tragedia... oni nie są zdolni do żadnego związku...
Jak można zostać dietetykiem
Kurs dietetyki też jest ok, jeśli ktoś się sam dokształca i interesuje swoją dziedziną.
leczenie niepłodnosci
Moim zdaniem leczenie nepłodności ma sens do 30. roku życia. Potem wzrasta znacznie ryzyko...